Nejsem zmanipulovaný primitiv. Názory mám vlastní
ILUSTRAČNÍ FOTO: pixabay.com

Nejsem zmanipulovaný primitiv. Názory mám vlastní

31. 1. 2016

Když mám své názory, je to proto, že jsem k nim dospěl za určitých podmínek, dostupnosti informací a vlastních zážitků. Nikoliv proto, že bych byl zmanipulovatelný, nemyslící debil.

Například na Miloše Zemana se názory různí. Nejen tady na i60.cz. Ať se zapíše do historie čímkoliv, jako „president sjednotitel“ určitě ne.

Mimo to, jak nepřístojně se chová ve své funkci, nijak osobně mi neublížil. Ale za mého působení v Lidovém domě, kdy jsem pracoval pro ČSSD, jsem si mohl na něj vytvořit názor. Velmi vyhraněný. Vychází totiž nejen z mých poznatků, ale i z názorů mnoha lidí, kteří ho dobře znali, nebo dokonce byli jeho blízkými spolupracovníky. V té době byl v ČSSD nejmocnějším politickým hráčem. Mnozí se důvěrně svěřili i se svou osobní zkušeností. Příležitosti k tomu byly. Nikdy jsem neslyšel od nikoho z nich názor opačný. Někdo byl otevřeně proti němu, někdo ho  zase otevřeně podporoval. Ale navzájem mezi sebou se kamarádili a bez zábran  si o něm povídali.

Na jeho vlastnostech a povaze se vzácně shodli všichni. Když byste se jedněch zeptali, proč stojí proti Zemanovi, odpověděli by: „Je to nebezpečný, bezcharakterní, prolhaný a neskutečně mstivý parchant, který pro posílení své politické moci se neštítí udělat cokoliv a má k tomu dostatek inteligence i vlivu. Člověk má důvod se ho obávat “.  Avšak když byste se druhých zeptali, proč Zemana tak otevřeně podporují, odpověděli by úplně stejně. Také, když za pomoci svého vlivu, nějakého svého odpůrce společensky či politicky "odrovnal", postaral se po mafiánsku o to, aby se vědělo, že se jedná o trest, který stihne každého, kdo se opováží stát v cestě zájmům mocného Miloše Zemana. Takže ne jen nějaké pomluvy a nebo neopodstatněné spekulace.

O politiku už jsem se přestal dávno zajímat. Až když si národ vybral právě jeho za svého představitele, první moje reakce byla: Proboha, to snad ne! Překvapilo mne, že se charakter a morálka u čelního představitele nevyžaduje. Utěšuji se tím, že je to jen vina neinformovanosti a lidé i nadále mají morální hodnoty v úctě. Vím, že je obratným populistickým řečníkem a umí získávat posluchače na svou stranu. Sám jsem patřil k týmu odborníků, kteří takovéto rétorice politiky Sociální demokracie učili. Nicméně já osobně ho za svého prezidenta nikdy nepřijmu. Prohlašuji, že mám vlastní názor, který jsem si budoval mnoho let na základě mnoha relevantních informací a poznatků.

Zde na i60 se někteří vyjadřují ve smyslu, že kdo Miloše Zemana bezvýhradně nepodporuje je nemyslící, zmanipulovaný idiot bez vlastního názoru, příslušník neuvažující masy, podléhající placeným manipulátorům. Nezlobte se, ale fakt mě tyto výroky uráží. O to víc, že zaznívají od lidí, kteří se s tímto člověkem možná ani nikdy nesetkali.

Každý si dělá názor podle dostupných informací a dle vlastní povahy a zkušeností. To, že někdo má názor jiný než vy, to nemusí vždy být otázkou jeho snížené inteligence a tedy terčem urážek a posměchu z pozice nějaké vaší nadřazenosti. Já například jsem toho názoru, že utrácet peníze za poškozování vlastního zdraví může jen úplný idiot. Navzdory tomu jsou kuřáky i moji přátelé a mnoho lidí, kteří mne svou inteligencí i vzděláním nepopiratelně převyšují. 

Jsou zde čtenáři, kteří se vychloubají svým zdravým rozumem. Proto se o všech zastáncích existence duchovního rozměru světa vyjadřují nejen pohrdlivě, ale velmi urážlivě. Je to téma, kterým se intenzivně a do hloubky zabývám mnoho let, v mnohém profesionálně a také po praktické stránce. Studiu problematiky jsem věnoval stovky hodin. Jen kvůli tomu jsem byl nucen seznámit se se zákonitostmi kvantové mechaniky. Studoval jsem podmínky, za jakých vznikala různá náboženství, jejich smysl a význam. Shromažďoval poznatky alchymistů, šamanů, mystiků, léčitelů, ale i vědců různých oborů a výsledky současných experimentů. Absolvoval jsem mnoho seminářů, vyslechl mnoho přednášek, přečetl desítky knih. Svůj názor jsem si vytvořil během dlouhých let na základě opravdu velkého množství informací i osobních poznatků.

Jsem však zařazován mezi lidi hloupé, kteří skočili na zjevné nesmysly šarlatánů a podvodníků, které byly účelově vymyšleny za účelem manipulace s lidmi nebo k bezpracným ziskům. Nejsem blbeček bez vlastního rozumu. V obsahu komentářů a příspěvků se jasně ukazuje, že tyto poznámky píší lidé, kteří z oborů, které já jsem pečlivě studoval, nemají ani ty nejzákladnější znalosti. Kde se v nich bere ten pocit nadřazenosti a vševědoucnosti? Není právě toto spíše projev jejich arogance primitivizmu než skutečného zdravého rozumu?

Však byl zde na i60.cz i mezinárodní odbornou veřejností uznávaný a oceněný odborník, v diskuzi amatérským historikem nařčen z neznalosti.

Pro všechny, kterých se to týká: Když má někdo jiný názor než vy, nemusí to být jen tím, že vy jste ten moudrý, znalý a chytrý, zatímco on je primitivní debil. Mějte to prosím na paměti, než začnete psát nějaký příspěvek či komentář.

Hodnocení:
(3.8 b. / 21 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Ptáček
Milý Jirko, co tu je psáno je dlouhé, jen jsem to prolít, ale mám k tomu co říci. Pohled mne jako běžného voliče, co si ve druhém kole musel vybrat mezi Zemanem a knížetem. Zeman zná historii, mluví srozumitelně a s přehledem, na Letné svou statistikou zvedl národ, chodí mezi lidi a mluví s nimi. Ano má tisíce negativ a neduhů, chlastá, kouří, mluví sprostě, „bije novináře“, ale z té volby vyšel vítězně jako menší zlo.
Jitka Prušová
Pěkné zamyšlení, vadí mi stejné věci, jako vám, ale do podobných diskusních přestřelek se už dávno nepouštím, takže sice obdivuji vaši trpělivost, ale pro mne už je jen to ztráta času, který se dá využít smysluplněji. V této souvislosti jsem si vzpomněla na citát: " "Nejsem nerozumný. Jen nemám ten samý rozum jako vy." autor Diogénes ze Sinopé
Jiří Libánský
Pane Stejskale, nejste sám, kdo nepochopil, že se nejedná a ani trochu o politickou debatu. Jen jsem se ohradil proti tomu, že za své názory na pana Zemana jsem zařazován mezi zmanipulované primitivy. V článku jsem tedy uvedl, co mne k názoru vedlo. To aby bylo zřejmé, že zde na jakoukoliv cizí manipulaci není prostor. Smysl článku je v tom, že pokud má někdo odlišný názor, může to být třeba i proto, že si názor vytvořil sám a že nemusí být primitiv, který se nechal zmanipulovat. Je to výzva k respektování vlastního rozumu člověka, byť má odlišný názor. Už jsem to v této diskuzi uvedl asi 6x. Tak doufám, že to už nebudu muset psát znovu.
petr stejskal
Tak nevím. Ale myslel jsem si, že v této části I60 jde úplně o něčem mež o politickou nesmyslnou debatu, kterou tu pan Libaský naprosto neskutečně a nesmyslně rozvířil. Tento souboj patří snad úplně jinam. To, že zeman není prezident sjednotitel je asi pravda. Ale který politik, zvláště ve vysokých funkcích byl sjednotitelem národa? O žádném nevím. Každý prezident měl a má své příznivce a odpůrce. I ten největší diktátor má své obdivovatele a ty,co ho nenávidí. K té volbě prezidenta. Ona asi ani jiná možnost nebyla než zeman. Jiný vhodný politik snad ani nebyl k dispozici. Škoda toho času, co si tady pan Libánský vybral. S jeho názory stejně nikdo nehne. Ano, každý jsme samostatný člověk a máme svůj názor. A pan Libánský se tady snaží přesvědčit o svém názoru ostatní. To, že Havel rozdal republiku, že jeho návrat majetku byl i přes 25 únor , to je v pořádku. Ano,asi mu amíci přímo nic nedali, ale oklikou obrovský majetek. I ten kníže pán se dostal k majetku jen proto, že pan ministr Ruml mu zařídil československé občanství. Ale už je pozdní večer a radši budu vzpomínat na setkání v Doksech, kde byli bezva lidi.
Jiří Libánský
I Slovan může být bez charakteru. Ale článek není o panu Zemanovi, ale o tom, jak různé může být získávání vlastního názoru a o tom, že kdo má špatný názor, může mít špatné informace a nemusí to být hloupý, či špatný člověk.
Ladislav Vesecký
Vždy je pro mě milejší a bude Slovan než Americký mišmaš.
Jiří Libánský
Budete se divit, ale i když byl Václav Havel před revolucí kamarád mého bratra, tak ani nevím o tom, že by dostal od Amíků nějaké peníze a prodal vás. Tak to nemohu ani potvrdit, ani vyvrátit. O minulých prezidentech mám opravdu stejné informace jako naprostá většina občanů kteří zde žijí. Ale znám žebříček priorit pana Zemana. Také je mi jasné, že soukromá jednání s Vladimírem Putinem nemají za cíl přístup naší ekonomiky na ruský trh atd. Díky tomu mne vaše přesvědčení o vlastenectví pobavilo. To že naslouchá lidem je pravda. To dělal vždy. Že tvrdí, že výzkumy veřejného mínění ho nezajímají, to není pravda. Vyhodnocuje je pečlivě. Na to, aby mohl vnutit lidem své názory a vytvářet v nich představu o své dokonalosti, bez toho se neobejde. A ještě ke všemu mu jde o moc, ne o peníze. Tedy veškerý nemalý zisk okamžitě proměňuje v politickou podporu a vylepšení svého image, které se strukturou i prostředky podobá budování kultu osobnosti. On opravdu je svým způsobem neobyčejný, obdivuhodný génius. Ale rozhodně není vlastenec. Chápu, na jakých základech se názory na vašeho prezidenta tvoří a tak jeho obdivování nikomu nezazlívám.
Ladislav Vesecký
Nevím tedy kde žijete, když přechozí prezidenty, jak tvrdíte neznáte. Iluze si nedělám, mám svůj názor jako vy. S iluzi jsem už dávno vyrostl. Klaus, ten nechal bez trestně vykrást republiku! Havel, ten nás za Jidášský peníz prodal Amíkům! Opakuji, Zeman je vlastenec a naslouchá lidem. Pro republiku dělá jen dobře. Ať se Vám to líbí, nebo ne.
Jiří Libánský
Žádného z předchozích prezidentů jsem neznal. Ač jsem si samozřejmě na ně svůj názor udělal a dokonce se i různě měnil, když by mne někdo nařkl, že jen papouškuji diskutabilní tisk, tak sice by se mne to třeba dotklo, ale prakticky je pravda, že jsem si názor tvořil na základě veřejně dostupných informací. Nevím, proč pan Vesecký považuje pana Zemana za nejlepšího prezidenta, ale jistě pro to má i své důvody. To jak si zajistit podporu široké voličské základny je v základních metodických příručkách. Předchozí prezidenti to podcenili. Havel se domníval, že to není nutné, že všichni smýšlejí jako on. Klaus se na voliče díval příliš přezíravě, než aby se jim podbízel. Politici voliče potřebují. To jaký na ně mají názor skutečně, to jim z úst občas uklouzne v nestřežené chvíli. V tom jsou všichni stejní. To si prosím nedělejte iluze.
Ladislav Vesecký
Pane Libanský, příkladu je mnoho, jak tvrdíte. Proč jste si ale zrovna vybral našeho nejlepšího prezidenta od roku 89? Kdo s těch předcházejících udělal pro stát více a o vlastenectví k ČR ani nemluvě. Kdo s těch dvou se scházel s občany této země? Ani jeden !
Jiří Libánský
Článek není žádné "klání" paní Jírová. To je kritika lidí, kteří si myslí, že jen oni mají názor ze své hlavy, zatímco ten, kdo má názor opačný, jen papouškuje noviny. Právě proto jsem zde uvedl i jiné zdroje mých informací, než je Vámi zmíněný diskutabilní tisk. Byl však bych rád, aby problematika různých názorů byla chápána všeobecněji. A také bránit někomu v projevení názoru by bylo proti mému přesvědčení. Takže to určitě já ne.
Zdenka Jírová
Pane Libánský, pokud jste opravdu četl můj příspěvek, pouze jsem chtěla. aby byl zařazen do Ringu, kde je pro podobné ,klání místo vhodnější. Vůbec jsem Vás nijak nenapadala, takže ten výrok o potrefených husách se vztahuje spíše na Vás, nemyslíte? To, že jste bez bližšího označení citoval můj 2 měsíce starý příspěvek se podobá tomu, jak se "citují" výroky prezidenta. Mně je jedno, komu fandíte a jaké k tomu máte důvody, to je Vaše věc, ale pokud je zveřejňujete, nechte také ostatní, aby projevili svůj názor. Nemusí to být tím, že se cítí přemoudřelými oproti Vám, ale proto, že si situaci vyhodnotili podle svých zdrojů. Opravdu jsem překvapená, že jste si dal práci a vyhledal nějaký můj názor, abyste mě zařadil mezi potrefené husy. Jak vidíte , já Vás nezařazuji nijak, i když se asi lišíme v názorech.
Jiří Libánský
Mrzí mne pane Hudečku, že ani Vy jste myšlenku článku nepochopil. To, že někdo něco studuje neznamená, že tomu rozumí. S tím souhlasím. To si myslím třeba já o některých lékařích. Ale to neznamená, že jsou to blbci bez vlastního rozumu. Mají na léčení svůj názor. I když třeba není správný, tak si ho vytvořili na základě nějakých informací vlastní hlavou. Jestli jsou nepřesnosti v lékařských knihách či skriptech, to je věc jiná. Jestli si myslí, že příčina nemoci je jinde, než si myslím já, nebudu kvůli tomu doktora považovat za primitiva. Ale stejně tak očekávám, že on nebude za primitiva považovat mě. Oba jsme k názoru na léčení došli nějakou dlouhou cestou za vynaložení jistého úsilí vlastní hlavou. Pokud se někdo stal obětí manipulace, tak rozhodně proti své vůli. To se může stát i lidem vysoce inteligentním. Stejně tak i velmi moudrý a vzdělaný člověk s dobrými informacemi se může dobrat chybných výsledků. Miloš Zeman jistě tenkrát věděl, proč se mezi straníky pohybuji, ale měl dost jiné práce, než aby se o mou osobu a činnost sebeméně zajímal. Znovu opakuji smysl článku: Nebudu si myslet, že nositel jiného názoru je zmanipulovaný prosťáček. Má svůj mozek a možná víc faktických informací než já.
Jiří Hudeček
Pane Libánský, prosím přečtěte si poslední řádek Vašeho článku a pak článek znovu celý. To že někdo něco studuje(všeobecně) ještě neznamená, že tomu rozumí . A za druhé by mne velice zajímalo (pokud jste se znali navzájem) co by Zeman napsal o Vás.
Jiří Libánský
Pane Vesecký, vůbec nejde o kopání. Jde o to, že každý si vytváří názor, podle dostupných informací a vlastních zkušeností. Když znáte pana prezidenta z jiné stránky, vytvoříte si názor jiný. Pana Kalouska vůbec neznám, nikdy jsem se s ním nesetkal, netuším jakou má povahu. Co říká a nebo dělá znám jen velmi letmo z tisku. Těžko bych mohl tedy v článku popisovat, na jakých základech vnikal na něj můj názor. Samozřejmě, že znám i jiné politiky. Ale kvůli svému názoru na Petru Buzkovou, Zdeňka Škromacha a nebo Vladimíra Špidlu mne nikdo nepovažuje za zmanipulovaného primitiva. Proto ten Zeman jako příklad v článku. Stačí to jako vysvětlení?
Jarmila Komberec Jakubcová
Vážím si lidí kteří mají svůj vlastní názor bez ohledu zda se mi líbí či nelíbí. Lidé ,kteří mají určité životní postoje jsou čitelní, víme co od nich můžeme očekávat a jsou to lidé vyzrálí. I když nemusím s názory souhlasit, neznamená to, že jsou špatné. Chybovat naopak mohu já a chybovati je lidské. Více mi vadí poraženecké postoje některých íčkařů, že v 70letech vše končí a oni už nebudou třeba volit či je dění okolo sebe nezajímá. To považuji za naprostou rezignaci na život. i senioři mohou ovlivnit život v naší zemi. Článek se mi líbil a jen víc takových úvah.
ivana kosťunová
Pobavilo mě, že stejné vlastnosti prezidenta jedna skupina lidí považuje za špatné, hodnotí jiná skupina jako dobré. Zřejmě jsou zde specifické vlastnosti, které dělají z hommo sapiens hommo politikus. Vážím si svébytných lidí, kteří dokáží projevit svůj vlastní názor na problematiku, bez ohledu na to, zda je či není tento názor zrovna in.Nejdříve si ten názor musí ale vytvořit, a ten proces jste popsal velice výstižně.
Ladislav Vesecký
Já se ptám, proč jste si nevybral jiného politika na kopání, než pana prezidenta Zemana? Jen proto, že do něho kope ta naše proamerická pravicová ČT? A co pán Kalousek? ten se vyjádřeme ke všemu a když vládl, nedělal pro lidi nic! Jen s Drábkem dusil nás, důchodce i invalidy!
Zdeněk Horenský
Článek pana Libánského je jasný a srozumitelný. Otevřeně popisuje, jak poznal současného prezidenta. Můj názor na pana prezidenta na i60 zná mnoho čtenářů. Nevolil jsem ho, nikdy bych ho nikam nevolil a to přesně kvůli tomu, co pan Jiří o jeho osobě píše. Osobně jsem ho naštěstí nikdy nepoznal, ale velmi dobře si pamatuji celou jeho politickou dráhu po roce 1989. Lhal lidem již na Letenské pláni v době tzv. sametové revoluce, sám jednou přiznal, že svá ekonomická čísla si v tom okamžiku vycucal z prstu, za dlouhá léta s Klausem se doplňovali a lidé je stále a stále volili, a tušil jsem jaksi co předvede po své ukřivděnosti a neúspěchu po odmlčení na Vysočině. Nezklamal.
Zuzana Pivcová
Zpočátku se mi Tvůj příspěvek zdál zbytečně emotivně vyhrocený. Jeho obsah je mi však blízký a Tvé životní postoje a priority znám. Tak jsem Ti po zásluze "rozsvítila nebe za pět".
Libor Farský
Hned v úvodu přece pan Libánský říká, že "například" na politiku se názory různí. Já v tomto článku nacházím víc podnětů k zamyšlení. A to i sám nad sebou.
Redakce i60
Paní Jírová, nevidíme důvod, proč by sem politická úvaha nemohla patřit. Není jistě první, ani poslední. A pokud se Vám nelíbí, tak ji prostě nečtěte.
Jiří Libánský
Paní Jírová. Vůbec v článku nejde o to, jaký já mám názor, ale o to, že někteří lidé si myslí, že jen jejich rozum je jediný tak neomylný a dokonalý, že je schopen vlastního názoru. Právě Vy jste napsala 1.12.2015 v 00:58 cituji: "Pan Libánský si zřejmě neumí udělat vlastní názor, když musí papouškovat diskutabilní tisk, který zpívá podle toho, kdo ho platí." (konec citátu). Tedy Vás řadím mezi tkzv. "potrefené husy" a pro Vaši nelibost nad vydáním tohoto článku mám pochopení.
Zdenka Jírová
Tento článek sem nepatří, své názory vyslovte na Ringu, tam je pro ně prostor. Kdyby tu každý vyslovoval své kritiky na politiky, tam tu nebude místo pro ostatní články, kvůli kterým tu asi většinou jsme. Divím se Redakci, že tento článek sem zařadila.
Jiří Libánský
Když už jsme u toho, tak jako "pražská kavárna" se označuje neformální skupina přemýšlivých lidí převážně intelektuálního zaměření. Spojují ji nikoliv shodné zájmy či názory. Spojuje je způsob vlastního osobitého uvažování, který není zatížen konvencemi, předsudky, politickými či společenskými závazky. Způsob myšlení na úrovni vysoké logiky a morálky zároveň. Myšlení vzdálené měšťáctví a přízemnosti. Že by bylo možno jakkoliv kýmkoliv do způsobu tohoto uvažování manipulativně zasahovat je absurdní. Nezávislost uvažování je to co tuto skupinu utváří a spojuje. Konfrontací vlastních názorů, vnikne pak nějaké převažující kolektivní mínění. Ale tím to končí. Jak s míněním kdo naloží je osobní věc. Že by "pražská kavárna" něco organizovala, činila na někoho nátlak, to je stejně absurdní jako ta názorová manipulovatelnost. Právě pro tyto vlastnosti je tento nezávislý názor ve společnosti tak ceněn. Podle obsahu některých příspěvků si myslím, že mnoho lidí netuší, co to ta "pražská kavárna" je, ale nijak jim to nebrání se o ni vyjadřovat pohrdlivě a přisuzovat ji nějakou organizační funkci.
Tomáš Horáček
Ano, souhlasím. Já jsem zde svůj názor na pana Zemana několikrát vyslovil. Byl jsem také hned osočen, že jsem členem "pražské kavárny", rozdávám červené karty a málem věším trenky na Hradě. Nic z toho neplatí, jenom si prostě myslím, že nemáme dobrého prezidenta.
Hana Rypáčková
Myslím si, že můžeme mít rozdílné názory na mnoho věcí. A přitom spolu přátelsky vycházet.Přece se nesnížíme k tomu, chovat se jako vláda a opozice. Takže souhlasím s tímto článkem. Jen nepoužívat žádné nadávky. Jsem ráda, že máme svobodu slova a svobodné volby a nikdo mne nedonutil jít volit presidenta, když jsem neměla na výběr.
Jiří Libánský
Paní Mužíková. Je málo lidí, kteří by nebyli v nějakém oboru dobří, v něčem nevynikali, něčím nebyli vyjímeční. Je dobře, když si člověk svoje kvality uvědomuje. Pak si sám sebe váží. Člověk, který si váží sebe, dokáže si pak vážit i jiných lidí. Kdo sebe vnímá jako osobnost, dokáže respektovat osobnost jiných.
Eva Mužíková
Pane Libánský, jsem si vědoma, že patřím k lidem, kteří se vůbec nezajímají o politiku, tudíž jí nerozumí. Vám svým rozhledem, ať politickým, kulturním a společenským nesahám ani pod kolena... Mám ale mnoho zájmů, zájmů na které tzv. stačím, ve kterých se cítím býti dobrá, dá se říci, že i vynikám. Mám ráda lidi, neumím žít v napjaté atmosféře, nesnáším pokrytectví, urážky, ponižování a nadřazenost. Možná že to nedokáži tak " moudře " napsat jako ostatní. Vašemu článku, který jsem si pozorně přečetla, velmi dobře rozumím a upřímně Vám i já za něj děkuji....
Jiří Libánský
Podle komentářů soudím, že bylo pochopeno, že to není kritika voličů Miloše Zemana, nýbrž kritika těch, kteří si přivlastňují patent na vlastní názor a jiný názor je jen nějaká masová manipulace a nešetří, mírně řečeno, pejorativními výrazy. Příznivce prezidenta uvádím jako příklad. Kdo si přečte některé komentáře některých čtenářů zde na i60, ten pochopí proč.
Elena Valeriánová
Pane Jiří, tleskám tomuto článku. Přiznám se, že jsem Zemana volila, ale jako menší zlo. To větší zlo byl pro mě knížepán. Nejsem v politice nijak kovaná, tak se do hlubokomyslných úvah nepouštím. Souhlasím se závěrem Vašeho článku, jsme myslící bytosti a podle toho bychom se měli chovat.