Pozor! Singl senioři z i60 budou zářit v Magazínu DNES
Eva Mužíková pózuje pro Magazín Dnes. FOTO: Mafra

Pozor! Singl senioři z i60 budou zářit v Magazínu DNES

5. 2. 2016

Výraz single se donedávna používal ve spojení s mladými lidmi. S těmi, kteří bydlí sami a takzvaně si užívají život. Pracují na své kariéře, studují, cestují, utrácejí, baví se. Známosti mají buďto krátkodobé nebo žádné. Jenže v posledních letech se toto slovo používá v souvislosti s lidmi vyššího věku. Žen i mužů, seniorů, kteří žijí sami, přibývá a přibývat bude.

Tomuto fenoménu se ve velkém tématu bude věnovat čtvrteční Magazín DNES, pravidelná příloha deníku MF DNES. Inspirací byli akční single senioři z magazínu i60, z nichž čtyři byli tak laskaví, že se svěřili se svým příběhem a stylem života. Je mezi nimi například František Mendlík z jižní Moravy.

"Je mi fajn, akorát někdy bych potřeboval Emu, tu hospodyni, kterou měl doktor Sova v Nemocnici na kraji města. Aby přišla, uklidila. A hlavně zase hned odešla. Ale mít doma napořád nějakou paní? Nač? Aby se celý den dívala na seriály nebo na televizi Šlágr? Dejte pokoj, jsem dvakrát šťastně rozvedený," říká se svou typickou nadsázkou a humorem autor řady povídek, které čtenáři i60 dobře znají.

Jak žijí single senioři jednadvacátého století, co je trápí, co jim dělá radost a kdo další ze jmen známých z "íčka" se v nejčtenějším magazínu DNES objeví? Dozvědět se to můžete ve čtvrtek 11. února. Nezapomeňte si tento den koupit MF DNES!

A jedeme dál. Kam? Přece na i60 Párty!

Na chatu, ale i na našem redakčním mailu, máme řadu dotazů, zda se letos uskutešní i60 Párty, tedy setkání čtenářů magazínu i60. Protože první dva ročníky si vzaly organizaci srazu na starost naše čtenářky, chceme i letos přenechat iniciativu na čtenářích. Padly už první návrhy na místo srazu: Olomouc (zatím bez konkrétního místa na ubytování) a Loučná nad Desnou, a to v penzionu Oáza. Vzhledem k tomu, že se obec nachází v Jeseníkách, považujeme jako vhodné termíny konec května či začátek září. Podzimní termín se zatím jeví jako neideálnější, i proto, že se v dubnu uskuteční setkání velké skupiny čtenářů portálu i60 v Doksech, a to v termínu 8.4. - 10.4. Pokud máte zájem zúčastnit se tohoto setkání, je možné si jej objednat na emailové adrese hotelkamyk@volny.cz. Dvoulůžkový pokoj s polopenzí pro 2 osoby stojí 1799 Kč. 

O i60 Párty, termnínech i místu můžeme více diskutovat na chatu Redakce, budeme rádi za vaše návrhy a případně i další tipy.

Naše čtenářské soutěže

Ještě týden zbývá do konce první letoční čtenářské soutěže na téma Můj seniorský život. Skvělé příběhy vás, čtenářů, už "visí" na našem portálu a věříme, že do sobotní uzávěrky přibudou ještě další příběhy ze života seniorů. Tak neváhejte a pište, podmínky soutěže najdete zde.

Kromě toho stále probíhají dvě produktové soutěže, které končí ve stejném termínu jako Můj seniorský život. Vyhrát můžete kvalitní řadu pečující kosmetiku Douglas Beauty System či Manuál zralé ženy a Rodinnou kuchařku Haliny Pawlovské.

V našem pravidelném vědomostním kvízu tentokrát uspěl pan Jaroslav Maur (předchozí jméno Květuš Kmínek bylo uvedeno chybně - omlouváme se), který získává filmové DVD. A ceny za pět fotografií v rubrice Foto dne získávají Marie Bartošová a Alena Tollarová. Gratulujeme!

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, milí přátelé. Počasí na nás bude tuto zimu opět milosrdné, vypadá to, že v následujících dnech a týdnech budeme potřebovat jen lehký kabátek. Co ale potřebovat budete určitě, je magazín i60. Nejsme příznivci drog, ale v tomto případě drogu jménem i60.cz zcela bezostyšně podporujeme. Musíte ji mít každý den a v tom lepším případě se dokonce můžete podílet na její výrobě.

Tak si to užijme, realizujme se a radujme se i z dramatického postupu ve Fed Cupu v Rumunsku. Ty naše tenisové holky jsou fakt báječné! 

Tahle země není jenom pro mladý!

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Liana Volková
Díky článku o singl seniorech v MF Dnes jsem objevila i60. I když ještě nejsem sama, bude mi na jaře 74 let, takže facebook mi moc nevyhovuje, i když některé skupiny tam jsou zajímavé, např. milovníci kočiček nebo Kantorkových vtipů. Ráda poznám nové přátele.
Eva Balúchová
Michaelo Přibová,napsala bych ti o Doksech a kdo jede,ale kam?
Marie Magdalena Klosová
Zdravím Bertíkovou s Bertíkem,akorát mi neleze do hlavy,jak ti dva tvoří "singl"!? ":) Brala bych Olomouc na další setkání,v září by možná bylo možné ubytování na kolejích.Školní rok začíná až v říjnu.Zkusím tam zavolat.Olomouc je krásná a dosažitelná.mm
Zdena Haertlová
Evičko, jsem ráda, že Tvoje hvězda stále září, sluší Ti to, Bertice! Zdena
Dagmar Bartušková
Vítězům gratuluji. Evo, sluší Ti to s Berťasem, čtvrteční MF si přečtu s chutí.
Hana Lancová
Na čtvrteční Magazín MF Dnes se moc těším. (Píšu si do kalendáře.) Fotky Evičky s Bertíkem jsou moc zdařilé a jsem moc zvědavá na jednotlivé příspěvky. Zároveň gratuluji vítězům soutěží. :-)))
Jiří Hudeček
Gratuluji. Chybí mi zde fotka po výměně pozic.
Michaela Přibová
Prosím, psala už jsem to na chat. Mohla bych se dozvědět podrobnější informace o setkání v Doksech? Kdo jede a zda se setkání účastní i redakce. Evi, ta fotka s Bertíkem je super.
Radovan Cakl
Redakce opravila jméno vítěze vědomostní soutěže, tak opravím a doplním i Jitčino blahopřání. Takže gratulujeme panu Maurovi, Marii Bartošové a Aleně Tollarové. A Bertíkovi? Hezký "pár", a oba umí :-)
Dana Kolářová
Morava na podzim je dobrý nápad a těším se na článek v MF.
Vanda Blaškovič
Gratuluji výhercům, děkuji za zprávu, ráda se podívám...:)
Jana Slavíková
MfD mám předplacenou, na čtvrtek se vyloženě těším :-)
Zuzana Pivcová
No, vidíš, Evčo, a Tys měla z fotek obavy! S Bertíkem se musí vždycky podařit, protože jste oba bezprostřední a nic nehrajete. Těším se na čtvrtek!
Marie Foltýnová
Moc hezká Fotka Evi.Ve čtvrtek se budu pídit po MF.Blahopřeji.
Tomáš Horáček
Máte smůlu, paní Evo, tak dobrá fotka se přímo nabízí, takže... :-) Jinak jsem na singlisty moc zvědav, především na pana Mendlíka, s nímž se občas pěkně štěkáme kolem politiky. Ale tak to má být, odlišné názory bývají inspirující.
Alena Tollarová
Evo, a to já jsem Tě už viděla i na facebooku, také je tam pěkná fotka! Vůbec jsem si původně nevšimla mého jména mezi výherci - děkuji a blahopřeji i ostatním výhercům.
Naděžda Špásová
Evin Bertík je akrobat. Blahopřání vítězům. Doksy budou bezva. MF kupuju.
Soňa Prachfeldová
Vyjedu pro MF i kdyby padaly trakaře. Na Evku a Františka se moc těším, tomu se teď hospodyně jen pohrnou. Čumáček je bezva i se svou psovodkyní :-) A výhercům blahopřeji !
Marie Seitlová
Těším se na MF, na Bertíka a ostatní. Gratuluji oceněným. Na setkání i60 se těším.
Eva Mužíková
Jarmilo, svými kousky pravidelně vyhrává soutěže voříšků. Rád se předvádí / po kom asi?:)))/
Jana Šenbergerová
Blahopřeji vítězům a na MF DNES už se těším. Nemusíme ji shánět, dostáváme ji do schránky. Evi, ta fotka s Bertíkem je parádní. Je vidět, že je to skvělý parťák.
Jarmila Komberec Jakubcová
Paní Evičko, moc vám to oběma moc sluší. Bertík je skutečně pěkný pejsek a je asi i šikovný. Gratuluji oceněným.
Libor Farský
To je senzační fotka!
Helenka Červenka
No senza, slezina bude, už se těším!!!
Alena Várošová
Evo šikulka i s šikulátkem v akci.Sluší oběma, komu víc?Tak to je ten správný postoj a fotka je hotová,moc pěkná. Jinak gratuluji odceněným.
Hana Rypáčková
Moc pěkná fotka Evky s Bertíkem.To bude počteníčko. Loučná je trochu z ruky nám z jihu a západu Čech.. Když se nedostanu ani do hospůdek v Praze, tak nevím...
Eva Mužíková
Redaktoři, co mi to děláte:))) Když jsem nás uviděla, málem to se mnou švihlo... to jsem opravdu netušila, že se tu objevíme v celé kráse. Děkuji za pochvaly, Bertíkovi to opravdu " skáče".. Gratulace výhercům, Alence, Květě a p.Kmínkovi....
Eva Balúchová
Všem vítězům gratuluji.Bertík je hvězda a i Evči to sluší.Magazín si určitě koupím.Nemůžu si pomoct,ale slovo "Singl"se mi nelíbí.
ivana kosťunová
Paráda ! Zítra si zamlouvám magazín. Zatím výběr dobrý, ale kdo jsou ti dva další íčkaři ?
Alena Tollarová
Eva, jak ji známe - správná dvojka s Bertíkem. Díky za zprávu, ve čtvrtek si Mf nenechám ujít. Těším se na všechny čtyři íčkaře.
Elena Valeriánová
Krásnás fotka Evči a Bertíka, pan fotograf umí. Gratuluji vítězům. Přimlouvala bych se za jarní termín setkání v Loučné - možná až červen. Jsem sobecká, ráda bych se zúčastnila, ale na začátku září budeme na Hvaru.
Lenka Hudečková
Krásný článek a Evi, na té fotce vám to s Bertíkem moc sluší :-)