Dove pomáhá českým ženám získat sebedůvěru
ILUSTRAČNÍ FOTO: ingimage.com

Dove pomáhá českým ženám získat sebedůvěru

12. 2. 2016

Aktuální průzkum kosmetické značky Dove se zaměřil na to, jak se vnímají a hodnotí české ženy. Jeho výsledky odhalily, že jim chybí sebevědomí. Pouze procento respondentek se dokáže popsat jako krásné. Nejčastěji se naopak hodnotí coby průměrné (22 %). Navzdory tomu se ale v téměř 70 % ztotožňují s tvrzením, že většina žen neví, jak krásné ve skutečnosti jsou. Dove proto chce svým novým lokálním projektem Jsme krásné inspirovat Češky ke změně. Prvním krokem k získání sebedůvěry, který doporučují i psychologové, je totiž naučit se sama sebe pochválit.

České ženy si nevěří

„Člověk si musí uvědomit, kdo je, a být na to hrdý. Pokud máme rádi sebe sama po fyzické i psychické stránce, pak jsme zdravě sebevědomí. Když jsme naopak nespokojeni a hodnotíme se kriticky, hromadí se v nás negativní emoce a stres, který má zásadní dopad i na naše zdraví,“ uvedla psycholožka Jitka Nesnídalová.

Dove spustil webovou stránku www.jsmekrasne.cz, prostřednictvím níž chce inspirovat české ženy ke změně svého, často nepřiměřeně kritického, hodnocení. „S kladným ohodnocením sebe sama má potíže většina Češek. Ať už kvůli tomu, jaké vzorce si nesou z dětství, kvůli společenským vlivům, ale i tlaku, který na sebe vyvíjejí samy. Vhodným řešením je technika tzv. afirmací (pozitivních tvrzení) neboli malých každodenních činností, jež posílí naši sebedůvěru. Pomůže například, když si žena nahlas každé ráno upřímně řekne, že jí to sluší,“ shrnula Nesnídalová.

Na webové stránce mohou ženy sdílet své příběhy, ozdobit si facebookovou profilovou fotografii zlatou holubicí i za svou odvahu získávat odměny od značky Dove. Projekt vyvrcholí v září 2016, kdy Dove vyhlásí, kolik českých žen si je už vědomo své krásy.

A jak tedy získat sebedůvěru? Tady pět tipů psycholožky Nesnídalové:

1. Naučte se upřímně pochválit

Sepište si každý večer seznam věcí, které se Vám povedly a za něž jste vděčná. Navíc, budete-li upřímně chválit ostatní, chvála se Vám bude vracet jako bumerang.

2. Každodenní afirmace

Afirmace, neboli pozitivní tvrzení, je technika, která při každodenním využívání pomůže nejen získat sebedůvěru, ale i posunout se kupředu a docílit tak životní spokojenosti.

3. Mějte se ráda

Pokud má žena ráda sama sebe, pak i její sebevědomí je zdravé. Nezaměřujte se na to, co si o Vás myslí ostatní nebo okolí. Důvěřujte sama v sebe, nestyďte se za své názory, za svoji osobnost, ale naopak si užívejte toho, kým jste.

4. Nekritizujte se

Přestaňte se kritizovat. Nekritizujte ani druhé a nebojte se jejich kritiky. Chovejte se k ostatním tak, jak byste si přála, aby se chovali k Vám.

5. Zastavte se a buďte pozitivní

Nikam se nehoňte. Pochopte, že nejcennější okamžik je teď a tady. Nešťourejte se v minulosti a nemějte strach z budoucnosti. Užívejte si každý den.

 

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(4 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Balúchová
Dove nepoužívám a jak získat sebedůvěru?Teorii ovládám.
Jiří Libánský
To co je shrnuto do těch pěti bodů je už dávno známé a ověřené. To jen z marketingově propagačních důvodů se firma Dove rozhodla pro tento způsob zviditelnění.
ivana kosťunová
No nevím..
Lenka Hudečková
Z kosmetiky Dove míváme doma sprchové gely a manžel tabletové mýdlo.
Alena Várošová
Kosmetiku Dove používám velmi málo,snad sprcháč,mýdlo.Jak píše paní Naďa sepisovat si nějaké body to u mě není rozhodující,je to ztráta času.Hlavně je důležité se cítit a chovat se pozitivně.
Naděžda Špásová
To jsou opět rady nad zlato. Kosmetiku Dove používám už hodně let a jsem s ní spokojená. Ovšem sepisovat si nějaké klady a zápory není moje parketa.