Jak jsem plnila cartridge
Ilustrační foto: pixabay.com

Jak jsem plnila cartridge

16. 2. 2016

Potřebovala jsem vytisknout tři stránky. Zprovoznila jsem tiskárnu a tiskla. Najednou po dvou stranách v tiskárně podivně zachrochtalo a dostala jsem vyrozumění, že vzniklou chybou se třetí stránka nevytiskne. Naštěstí to nebylo nic světoborného, takže jsem momentálně tuto stránku oželela. Pohledem na blikající diody jsem pochopila, že došla barva. Nic zvláštního. Na to jsem už byla zvyklá. Tiskárnu jsem vlastnila několik let.

Druhý den jsem jako již několikrát zašla do prodejny, abych si koupila barvu, kterou jsem do cartridge chtěla zase nalít. Jen bylo nějak divné, že prodejce, který krátce zkoumal starou cartridge povídal, že vypadá, že není úplně prázdná, že je v ní slyšet kloktání barvy. Doma jsem si obřadně jako vždy připravila na stůl noviny, rozbalila balíček, rozložila přípravky a natáhla rukavice. Uvolnila jsem zátku pro naplnění barvy a podle návodu se snažila stisknout lahvičku zabořenou do otvoru pro náplň. Barva tam ale nějak nechtěla vtékat. Vyndala jsem ji tedy z otvoru a zrakem zkontrolovala, kolik barvy z lahvičky ubylo.Neubylo skoro nic! Usoudila jsem, že to zkusím ještě jednou.

Zase jsem lahvičku zabořila do otvoru a stiskla! V ten okamžik byla všechna moje opatření proti znečištění zbytečná. Nevím jak, ale okamžitě jsem byla barvou poznamenána od ramene až k lokti, také ubrus byl zdoben novými ornamenty všude tam, kde nebyly noviny a na mých šatech přibyly puntíky nebývalých různých velikostí. Nebyla vynechána ani moje pleť i tu zdobily sem tam černé tečky. Zkonstatovala jsem, že příště žádná ochranná opatření neudělám a vyjde to nastejno!

Podle návodu jsem dál pokračovala odsátím určitého množství barvy kvůli tlaku a pak vložila cartridge zpátky do tiskárny. Očekávala jsem alespoň úspěch. Opět jsem vložila novou náplň s pocitem vítěze. Ale stav byl opět setrvalý. Po tak problémové akci dioda na mě poťouchle blikala dál. Nojo, takže barvy je prostě málo. Už s rutinou jsem ji ještě doplnila a další černé vzorky po stole, ani na mně nikde nepřibyly.Bylo mi jedno jestli někde zanechám stopy od barvy a jala se zkoumat, proč dioda svítí dál.

Dočetla jsem se, že jsem nevynulovala měřice tiskárny. No jo, tak to bude ono! Podle návodu jsem zalepovala na cartridgi různá políčka, ale měřidlo to prostě nezaznamenalo. No nic, pro tisk to ale není důležité, tak jsem si řekla, že pro kontrolu vytisknu stránku. No, nešlo to. Co to najednou vidím a slyším! Nějaké zvláštní škrábání a nad zásobníkem papíru prolétlo protrhané táhlo!

Hm, tak všechno bylo zbytečné. Tiskárna zřejmě po několika letech dosloužila a uštědřila mi lekci. Nezbývá tedy, než si koupit tyrana nového…

 

 

Hodnocení:
(4 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
nina hor
Dobrýý den ja mam dobrou zksuenost tu https://www.cdrmarket.cz/ se vsim mi nakonec i pomohli po telefonu a vyrobky jsou kvalitni
Marie Magdalena Klosová
Jak Vám rozumím!mm
Soňa Prachfeldová
Spoléhám se na syna, že vymění, doplní, tak jsem se tím nezabývala, ale pravda, když to jinak nejde, člověk se musí začít učit. Ale jinak mi přijde, že mám v tiskárně upíry.
ivana kosťunová
S inkoustovými cartrigemi jsou vždy problémy. Pořídila jsem si laserovou tiskárnu a je to v pohoě.
Lenka Hudečková
Jojo, věci občas doslouží a je třeba je nahradit novými. Já měla kdysi taky tiskárnu Lexmark, kam se doplňovaly barvy, ale nechávala jsem si cartrigde naplnit přímo v obchodě...Teď mi jen Jiřík vymění koupenou cartridge a je hotovo. Nyní mám tiskárnu HP a jsem spokojena. Ale taky už není nejnovější. Takových 8-9 let jí bude.
Hana Novotná
Děkuji za komentáře. Tohle už je situace prožitá před asi 7 lety. Jinak ale dělám všechno na co stačím i technické věci. Jsem takový všeuměl.
Dagmar Bartušková
Hano, rozesmálo mě to. Nějak jsem se v tom viděla. :-)
Eva Mužíková
Také nejsem technický typ, dokonce nechápu, jak můžu, snad dobře, řídit automobil. Tak se raději do žádných takovýchto činností nepouštím.. Jo, leda tak vyčistit šicí stroj, to zvládnu. Obdivuji ženy, které si dokáží vymalovat byť jen koupelnu. To bych asi v mém případě bylo více barvy na mně, nežli na stěně... Hezky jsi nám to popsala Hanko, hlavně že je, sice za cenu finančního výdaje úspěch zaručený...
Hana Rypáčková
Taky mám fungl novou, ale kvůli skeneru.Moc netisknu.Canon je levný, ale ty náplně drahé.
Hana Novotná
jo tomu rozumím. :-))
Zuzana Pivcová
Technika není zrovna mé hobby. S tiskárnou jsem se natrápila v práci. Ne s tonerem, s provozem. Tam jsem něco zadala vytisknout, vyšlo mi, že se tisk nezdařil, dokumenty se řadily a čekaly, zrušit to nešlo, jedině celým vypnutím PC. A jako bonus pak žádané kopie vylezly nečekaně po zapnutí PC ráno. :-)