Žena od jídelního stolu
FOTO: archiv autorky

Žena od jídelního stolu

26. 2. 2016

Byla jsem na týdením relaxačním pobytu v lázních Luhačovice. Posadili mě v jídelně k nějaké paní a nikdo jiný si k našemu stolu během pobytu nesedl. Později jsem se dozvěděla proč. Paní si nepřála, aby u našeho stolu někdo seděl. Byla divná a já měla tu smůlu, že se na mne upnula, byla tam na třítýdením léčení.

Během procedúr to bylo fajn, to si chodila sama. Odpoledne mě tahala po procházkách, tak jsem asi dvakrát šla, pak jsem vycouvala. Nosila si karimatku a lehla si v parku na lavičku a spala tam. Naštvaná, když ji někdo probudil a ptal se jí, jestli nepotřebuje pomoc.

Hned z kraje jsme se vypravily na taneček, povídala, jak ráda tančí, já nakonec taky, tak už nám nic nebránilo, jak spojit příjemné s užitečným. Ale lidičky, ta ostuda! Poručila jsem si kafe, mám ráda turka, ona taky, já minerálku, ona nic. Když už jsme měly kafe vypité, číšník odnesl mou práznou skleničku od kafe, ona si pořád trošku šetřila. V tom vytáhla plastovou flašku od minerálky a šup - dolila si kafe, co měla na dně vodou, měla druhák a zase na půl hodiny bylo vystaráno.

Číšník určitě není blbý a má o hostech přehled. A aby toho nebylo málo, šla si vodu dopustit na WC a nenápadně, že to musel vidět i slepý z flašky upíjela. Naštvala jsem se a řekla jí to, že jsem s ní poprvé a naposled, že si ostudu kvůli 23 Kč dělat nebudu.

Ona to brala s humorem, že chodí sama tančit, kde se neplatí vstupné a flašku s minerální vodou si nosí s sebou, aby si nemusela nic kupovat. No a navíc tančila jak postřelená husa, mávala jednou rukou jako kdyby přistávala.

Lidi se jejím husím tancem bavili, což jsem vycítila z posuňků a úšklebků. I když mi ji bylo líto, tak už jsem s ní nikam nešla, ať si klidně zase chodí sama a lidi  baví. Zřejmě měla psychické narušení osobnosti a léčila se na diagnózu, z které se málokdo vyléčí.

.Bohužel i tací lidé se chtějí bavit a co mě připadá jako ostuda,pro ni je to normální.Žije si svůj život a já taky svůjj.Určitě takovými lidmi nepohrdám.Člověk nikdy neví co jej postihne a jak může skončit.

Hodnocení:
(3.6 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Je to na jednu stranu síla , s takovou paní sedět ve společnosti, člověk se příště straní, to plně chápu, ona si to ani nemohla uvědomit, tak to člověk musí brát. Je dobře, že už fotka není Alenko.
Alena Várošová
Katarínko děkuji,ráda čtu Vaše příspěvky,měla jsem muže Slováka,už dávno je z něj Čech ale slovenštinu miluji.Mám kamarádky na Slovensku snad 20 let si píšeme,teď už imeilami,napřed obyčejným dopisem.Taky nesnáším vyčůrané lidi. Hezký večer
Alena Várošová
Zdeni,Eleno děkuji každému se nemusí líbit mé články.Jen jsem to hodila do kláves.Určitě každý se setká, s nějakou příhodou a s různými lidi.Ti lidé za to jacé jsou nemohou a já bohužel taky ne.Ale Zdenčino léčení si doivedu představit.
Katarina Schultzova
Ľudia sme rôzní. Bola som na zájazde v Škótsku a tiež sa tam na mňa naviazala jedna pani, ktorá bola tiež single. Až tak mi to nevadilo pokým som nezistila, že pri každom vstupe do zámkov a iných pamätihodností, keď zbierala sprievodkyňa vstupné, postavila sa bokom akože nemá záujem a potom sa medzi nás vmiesila ako by bola zaplatila. Takýchto ľudí nemám rada, keď na niečo nemám tak nejdem na výlet ale sedím doma. Ale to je hlavné, že mi vyrozprávala svoj životný príbeh ako ju manžel opustil. Ani som sa mu nečudovala.
Zdenka Jírová
V lázních jsem se s podobným problémem také setkala. bydlela jsem s jednou Slovenkou na pokoji, která se mne držela jako klíště, nejprve pohaněla, že se líčím a pak jsem s ní musela do drogerie a chtěla si koupit vše, co viděla i mě. Tak to šlo se vším a ještě se večer nahlas modlila a já musela poslouchat. Byla to hrůza.
Elena Valeriánová
Kdysi jsme byli v Itálii a bydleli jsme v apartmánu s jiným manželským párem. Bylo to bez problému, ale ke konci pobytu naší spolubydlící neměli peníze na stravu a jedli jen vajíčka na tvrdo ještě z domova. Tak jsme jim nabídli jídlo z našich zásob. Byli to svým způsobem zvláštní lidé. Ale tolerovali jsme to. Jen jsme s nimi netrávili žádný čas. Váš článek by ode mně pět hvězdiček nedostal, ale věřím Vám, že jste neměla zlé úmysly. A je dobře, že jste tu fotku smazala.
Alena Várošová
Dobře Ivanko díky,napíši na redakci,ať ji odstraní.
ivana kosťunová
Alenko, nezlobte se, ale jestli ta paní dole, je ta paní, o které píšete, asi by tam ta fotka neměla být. Nejsem právník, ale myslím, že v souvislosti s nepříliš lichotivým popisem, je to porušení zákona o ochraně osobnosti. Ale redakce to možná vidí jinak, když tam tu fotku nechala. K samotnému článku- hezky jste popsala skutečnost, jak snadno může obtížný člověk znepříjemnit ostatním lázeňský pobyt, rekreaci, bydlení, atd. Ale někdy zase díky nestandardnímu člověku máte ten pobyt zpestřený a jen tak na něj nezapomenete.
Eva Mužíková
Aleno V., koukni na svůj profil, díky...
Lenka Hudečková
Alenko, hezký článek, který mi taky něco připomněl.... Lidé jsou různí... :-)
Hana Šimková
Nevím Alenko když jste ji tak vylíčila, jestli by byla ráda, že si ji tolik lidí prohlédne.Nevěděla jsem, že ji vystavujete a je mi jí teď docela líto.
Alena Várošová
A ještě Aleno,třeba by byla zrovna ráda,že je na fotkce nějakého magazínu,nebo i článku.
Alena Várošová
Děkuji ještě jednou ostatním za komentáře k mému článku.Někdy je potřeba vědět více názorů.Každý se na onu věc,můžeme koukat z jiného úhlu pohledu.Chtěla jsem vám tímto článkem přibížit různé příhody,co se mi přihodily,nikoho urážet.Něchtěla jsem někoho ponižovatTo bych potom nemohla napsat nic..Eva to napsala tak jak já to cítila.Nemohu přece psát jenom o sobě zase by se našly některé,které by napsaly,že jsem sebestředná a nevím jak se zviditelnit..Já napsala jenom pravdu,nic víc,nic míň.A znáte mne a určitě věříte,že jsem jí to i řekla.Nebudu někomu mazat med kolem úst a přicmrndávat,taková nejsem a nebudu.Hezký večer všem.
Hana Rypáčková
Jednou jsme měli na zájezdu s polopenzí u stolu dědu, který si na snídani přivstal a jak byly připraveny 4 snídaně, vždy snědl všechna vajíčka, paštiky , sýry a šunky a nechal tam jen trochu másla a džem.Obsluha nad tím kroutila hlavou, ale vše nám donesla na stůl znovu.Nevysvětlili jsme mu to.Pořád opakoval, že marmeládu nejí. Tak nás 3 přendali k jinému stolu a jeho tam nechali samotného. Asi mu to hodně chybělo.Rozkřiklo se to v jídelně a každý si hlídal to svoje. Lidé jsou různí.
Alena Tollarová
To je svatá pravda. Nikdy nikdo z nás neví, co ho může postihnout a že může skončit tak, že se mu druzí budou pošklebovat. Je dost možné, že pro tu paní bylo těch 23 Kč moc. A že tančila jak postřelená husa? Musí proto tančit akorát tak v koupelně, když ji to baví? Vidím, že jsem v tom osamocená, ale za sebe musím říct, že by se mi vůbec nelíbilo, kdyby o mně někdo psal tímto způsobem a ještě přidal moji fotku.
Jiří Hudeček
Alenko rozumím co jste chtěla vyjádřit. My s Leničkou v Libverdě zažili něco podobného. Paní u našeho stolu už dávno snídala a ještě když jsme odcházeli si šla nandat. Prostě musela ochutnat všechno co se nabízelo.
Jana Šenbergerová
Také mám jednu příhodu z lázní, kde jsem se octla nedlouho po úmrtí manžela a infarktu. Měla jsem sdílet dvoják s jednou paní, která mě od chvíle, co jsem vstoupila, doslova šikanovala. Myslela si, že bude řídit moje kroky. Vydržela jsem to dva dny a šla si připlatit za jednolůžkový pokoj. Za normálních okolností bych to asi ustála, ale tehdy jsem potřebovala klid, abych se srovnala sama se sebou. Docela ti, Alenko, rozumím.
Eva Mužíková
Aleno, rozumím Ti, v Tvém příspěvku nevidím žádný úmysl tu paní ponížit. Prostě jsi se s námi podělila o zážitek, který pro Tebe příjemný v některých momentech nebyl. Také by mi v té restauraci bylo trapně.... U nás chodí na taneček jedna paní, má křivé hubené nohy, navlékla si několikrát kamaše s tím velkým klínem v rozkroku. Na to halenku, která jí ten klín, hlavně zezadu nezakrývá... trapné, nehezké. Okolí se vždy bavilo.. Tak jsem jí jednou venku oslovila a upozornila na to.. Byla moc ráda, poděkovala a nikdy víc takto " neupravená" nepřišla. Nosí volné kalhoty a je " za dámu"...Prostě asi nemá velké zrcadlo a nikdo jí to neřekl, jen se šklebil...Já se snažím vždy působit na okolí dobře, ale kdybych byla v podobné situaci, upozornění dobře míněné bych uvítala.
Hana Šimková
Opravuji přečtěte příspěvek
Hana Šimková
Aleno, jestli chcete, přečtěze si můj přízpěvek o lázních. Měla jsem podobné zkušenosti s ženou, která se na mne upnula.
Alena Várošová
Děkuji děvčata za vaše názory,myslím,že se na tuto příhodu díváte svým zdravým rozumem .Já jsem ji taky neodsuzovala,lidé žijí různě.Jsem takového názoru když na to nemám,tak raději nikam nepůjdu,než abych si připadala jak socka.A že se jí lidé posmívali,to bylo jasné.
Jarmila Komberec Jakubcová
Protože většinou cestuji sama (za pár hodin opět) často se setkávám s různými lidmi. Všimla jsem si, že hodně lidí cestuje ale pak jim nezbývají peníze na jídlo či nápoje a velmi šetří. V některých zemích jako třeba Izrael je voda všude nezávadná a v pet lahvích odporná a drahá .Izraelci mají všude pítka s chlazenou výbornou vodou. V muslimských zemích se napít vody z veřejných vodovodů se rovná sebevraždě.
Jaroslava Cabalová
Také jsem zažila podobnou paní v lázních a bylo mi to nepříjemné. To je ta nevýhoda, když člověk jede někam sám. Jelikož, nemáme stejné podmínky k životu a nevíme o dotyčném nic, tak to raději nesoudím.
Jitka Chodorová
Alenko,každý z nás to má asi nastavené jinak, ale paní si to asi užívala právě takto, taky možná dle svých možností, ale tancovat bych s ní asi taky nešla.
Naděžda Špásová
Během života se člověk potká s různými lidmi a každý je jiný. Nelze nikoho soudit, každý si neseme něco, s čím se nesvěřujeme. Možná měla ta paní hodně špatné zkušenosti s lidmi.
Zuzana Pivcová
Nechci nikoho posuzovat, to opravdu není v mé pravomoci. Ale protože vím, že jsme povahy různé, jezdím všude (kromě sestry a Jirky) sama. Jako by se mně třeba nezamlouvala něčí společnost, právě tak by mohl ten druhý mít velké výhrady ke mně.
Zdenka Hillová
Máte pravdu pokud někdo chce jít tančit .nebo se posadit musí počítat s útratou (káva, čaj ,voda ,nebo sklenka vína není až ták drahé) jinak nikam nejdu
Hana Rypáčková
Jedna paní v důchodu to dělá stejně. Zaplatí 50 Kč za vstup na na taneček, dá si dvoudecku červeného a pak si dolévá celé odpoledne čaj z petlahve. Žije od třicet sama , vychovala dvě děti a dcera se zapletla do nějakého podvodu a šla sedět.Ona musela se zadlužit, aby jim udržela byt.Přitom jí vychovávala vnoučata, než se dcera vrátí z trestu. Není zatrpklá, ušetří si i na zájezdy, ale prostě si nemůže dovolit rozhazovat. Obdivuji ji, jak se s tím pechem v životě srovnala. Rozhodně bych se jí neposmívala.