Jaro 2016 v džínách
Ilustrační foto: pinterest.com

Jaro 2016 v džínách

5. 3. 2016

Letos stojí za to prohlédnout si v obchodních centrech všechny prodejny, kde mají džíny. Jarní kolekce jsou totiž ukázkou, v jak skvělé době žijeme. Diktát módy neplatí, nosí se džíny volné, úzké, rovné i zvonové. To znamená, že si může vybrat žena každého věku.

Je to dobrá zpráva, protože můžeme volit střih podle toho, jaký máme typ postavy a jaký nám sluší. Nedejme na našeptávačky, které říkají: „Hele, Maruš, ty nosíš zvony? Ty se snad nosily, když nám bylo třicet, ne? To máš z té doby? Podívej, dnes musí být džíny u kotníků úplně úzké.“

Tak pokud tohle nějaká kamarádka, sousedka, kolegyně, či, nedejbože, prodavačka říká, pusťme to druhým uchem ven. Probírejme se letošní obrovskou nabídkou pečlivě a zjistíme, že takzvaně módní je dnes opravdu vše. Od naprosto úzkých elastických džínů, které ovládly svět v minulých letech, až po volné plandavé připomínající mrkváčový střih let osmdesátých. A k nim už zmíněné zvony nebo džíny úplně klasické s cigaretovými nohavicemi.

Nohavice jsou dlouhé až k patě stejně jako končící u kotníků nebo zkrácené na takzvaně tříčtvrteční. Jde jen o to, vybrat si, ve kterých se budeme cítit dobře, ke kterým budou sedět saka, svetry a košile, které už máme v šatníku. A proč tolik řečí právě o džínách? Protože už dávno neplatí, že jde o kousek oděvu, který patří jen k mladým lidem. A také proto, že ačkoli je současná móda rozmanitá, džínovina je trend, který se objevuje v novinkách každý rok. A ještě jedno důležité proto. Džínovina omlazuje. Některé ženy s tím sice nesouhlasí, ale faktem je, že šedesátnice v džínách a bílé košili zpravidla vždy vypadá svěžejší a mladší než stejně stará žena ve vzorovaných šatech či složitých různobarevných kreacích podivných střihů.

Co třeba letos zkusit džínovou košili, džínovou bundu nebo jen džínovou vestu? Mimochodem, velká spousta džínového oblečení se dá najít v second handech. Pikantní na tom je, že mnohdy jsou od nerozeznání od těch, které se nyní objevily v jarních kolekcích módních řetězců. Tak tady je malá inspirace, snad i v těch nejzarputilejších odpůrkyních tohoto stylu oblékání vzbudí dojem, že džínovina rozhodně není nudná, masová záležitost týkající se jen mladých lidí.

 
 
 

 

Hodnocení:
(4 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Krausová
Vratislava se zaměřila jen na džíny, které jsou sice pohodlné a já na ně nedám dopustit, ale měla se asi více představit sama i svými snímky. I má mamka po sedmdesátce džíny nosila/byla vyšší, štíhlá a šik/, je to super oblečení bez ohledu na věk.Ale na představení paní Vratislavy mi článek nestačil...
Naďa Pokorová
...džínovina není nudná...s tím souhlasím a sama džíny ráda nosím. Ale pozor, už máme přece jen svoje roky a tak je potřeba velmi pečlivě volit jaký model nám bude slušet, ať to nedopadne pak jako: "ze zadu liceum - ze předu muzeum":-)) (viz obrázek 6)
Alena Várošová
Paní Helenko,to nebylo na Vás .Vy jste elegantní babička i jak píšete v č.48 Vám mohou slušet,proč ne.?.
Miroslava Jachimová
Absolutní souhlas. Džíny mám několikery a přesně jako v článku - různé střihy - a moc ráda je nosím.
Naděžda Špásová
Džín mám v šatníku několik typů. Mám je ráda a nosila jsem je vždycky a myslím, že ještě dlouho nepřestanu.
Marie Magdalena Klosová
Konečně se vrátily i ty téměř do pasu.Zakoupila jsem dvoje,i když nikoliv typické modré.Jedny černé zcela na tělo,druhé světle šedé klasika.Obojí jsou "eňo ňuňo".Se sakem,svetrem,trikem,romantickou halenkou.Prostě NEZASTUPITELNÉ !!! :) mm
Dagmar Bartušková
Opr.: ...ohrnuté...
Dagmar Bartušková
Džíny nosím leta, a ráda. Když se zkombinují s nějakým pěkným svrškem, neni to nuda, ale paráda. Ohnuté nohavice si může dovolit pouze žena, která má dlouhé nohy, jinak je to fiasko.
Zdenka Jírová
Dobré povzbuzení pro "váhající" zralé ženy. Někdy je také nosím, ale spíš jako sportovní oblečení. Ale líbí se mi.
Helena Votíková
Džíny nosím ráda, doplněné vhodným vrškem, např. košilí si je dovolím i s velikostí 48
ivana kosťunová
líbí se mi spíše klasické-obr.2 je jasná volba
Elena Valeriánová
Musela jsem si pořídit nové džíny, protože ty, co jsem nosila jsou mi poněkud větší. Koupila jsem si poprvé docela úzké džíny a kupodivu cítím se v nich skvěle. Takže proč ne džíny?!
Alena Várošová
Proč ne,džíny sluší i starší generaci.Ovšem nedokážu si představit babičku ve velikosti 48 a výše v džínách. Džíny vypadají na šíhlých ženách a pološtíhlách ženách mladistvě.Líbí se mi obr.2,4.6,7
Helena Hejduková
džínového oblečení mám dost, kalhoty, sukně bundy, různých délek a střihů, dají se doplnit různě. Jedny jsem vyřadila, byly již vzhledu nevábného a o velikost větší a protože nerada věci vyhodím jen tak, udělal jsem z nich tašku - k vidění je v mé fotogalerii.
Hana Novotná
Džíny nosím leta a mám je moc ráda. Rozhodně je neopustím
Alena Tollarová
Jaro 2016 v džínách? Tak to abych si běžela nějaké koupit!!!