Pražská sobotní šťára
FOTO: autor

Pražská sobotní šťára

6. 3. 2016

V předválečném stavu tu musí přituhnout aspoň policie, když už armádu skoro nemáme. V Praze slouží především nepražští policisté, ti prohání venkovské řidiče, s podplacenými řidičskými průkazy.

Kvílení policejní houkačky začalo už v sobotní poledne, skončilo před naším domem. Hned jsem jako zvědavý Pražák vyběhl na terasu. Pozoroval, jak vyskákali statní venkovští policisté a hnali se k drobounkému řidiči. Nepral se s nimi, ani na ně nestřílel. Skončilo to jenom u pokuty.

Po soumraku už tu bylo drsněji. Řidič tramvaje zastavil před naším činžákem. V jeho voze začalo lynčování cestujících. Přivolal si proto vysílačkou tři policejní vozy, každý se čtyřmi statnými policisty. Dorazil také jeden pohotovostní vůz pražského dopravního podniku.

Vyběhl jsem na místo činu v černém pyžamu, tak jsem mezi černě oděnými policisty nebudil pozornost.

Z hovoru jsem pochopil, o co šlo. Dva mladí vesničané, oba vybavení láhvemi kořalek, z poloviny ještě plnými, si nadávali a křičeli na sebe. Obě láhve s kořalkami měli postavené na asfaltové vozovce. Prali by se ještě dál, tak musel mezi nimi stát nejtlustší policista a tlačit je svým sádlem od sebe. Také se tam nestřílelo. Do půl hodiny bylo vše odklizené.

Uvidíme, co přinese nedělní nob, už za chvíli...

 

 

 

glosa Praha
Hodnocení:
(3 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - čtvrtý týden <p>Aby byly vaše peníze v&nbsp;bezpečí se postará Garanční systém finančního trhu. Vyzkoušejte si Vaše znalosti v&nbsp;oblasti pojištění vkladů. Vítěz tohoto speciáního týdenního kvízu zaměřeného na finanční gramotnost, získá i spciální cenu!&nbsp;</p>
AKTUÁLNÍ ANKETA