Pražská sobotní šťára
FOTO: autor

Pražská sobotní šťára

6. 3. 2016

V předválečném stavu tu musí přituhnout aspoň policie, když už armádu skoro nemáme. V Praze slouží především nepražští policisté, ti prohání venkovské řidiče, s podplacenými řidičskými průkazy.

Kvílení policejní houkačky začalo už v sobotní poledne, skončilo před naším domem. Hned jsem jako zvědavý Pražák vyběhl na terasu. Pozoroval, jak vyskákali statní venkovští policisté a hnali se k drobounkému řidiči. Nepral se s nimi, ani na ně nestřílel. Skončilo to jenom u pokuty.

Po soumraku už tu bylo drsněji. Řidič tramvaje zastavil před naším činžákem. V jeho voze začalo lynčování cestujících. Přivolal si proto vysílačkou tři policejní vozy, každý se čtyřmi statnými policisty. Dorazil také jeden pohotovostní vůz pražského dopravního podniku.

Vyběhl jsem na místo činu v černém pyžamu, tak jsem mezi černě oděnými policisty nebudil pozornost.

Z hovoru jsem pochopil, o co šlo. Dva mladí vesničané, oba vybavení láhvemi kořalek, z poloviny ještě plnými, si nadávali a křičeli na sebe. Obě láhve s kořalkami měli postavené na asfaltové vozovce. Prali by se ještě dál, tak musel mezi nimi stát nejtlustší policista a tlačit je svým sádlem od sebe. Také se tam nestřílelo. Do půl hodiny bylo vše odklizené.

Uvidíme, co přinese nedělní nob, už za chvíli...

 

 

 

Hodnocení:
(3 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Zase jste mne, vesničanku z okresního města, pobavil.
Lidmila Nejedlá
Černé pyžamo je zajímavé...nebo by potřebovalo jen vyprat...??? pyžamo
Miloš Nekvasil
Paní Tolarová, jde o překlep, nob = noc. M.N.
Alena Tollarová
Jako venkovanka se nějak nechytám. Nevím co je nedělní nob. Takže se těším na popis.
Jana Šenbergerová
Vlastně jen taková brnkačka ... :-)
Hana Šimková
A pořád se něco děje.
ivana kosťunová
Dnes žádné vraždy, ani sebevraždy ? polepšete se, pane Nekvasile.