O Oseckém lese ve dni májového hájemství

O Oseckém lese ve dni májového hájemství

26. 7. 2012
Je květen, lásky čas a les to ví. Les nepotřebuje náš, lidský kalendář.
Stalo se; splnila jsem si přání a jedné májové soboty jsem opět po X letech vstoupila do konvalinkového lesa svého dětství, do lesa Oseckého. Ráno bylo přívětivě voňavé a svěží. Při vstupu mne okamžitě obstoupilo kouzlo:

Za pozpěvování ptačí drobotiny, která si povídala nejen co musí dnes udělat, ale rovněž i vzkazy co kde, kdy, jakož i zvaní na své ptačí rejdy si mne uchopily i neviditelné ruce lesního čaroděje.

Omotaly mne jemnoučké pavučinky drobného doteku a ty mne vedly lesními pěšinami, zatímco se kolem vlnily v bezhlasé tónině chvějící se mluvy listoví stromů stejně jako droboučkých jehliček jehličnanů. Kdo umí naslouchat, mohl slyšet a znalý i rozumět o čem ty si po ránu, za z prvních slunečních paprsků povídají, spokojení po nočním, pohádkovém rejdu.
Nebránila jsem se, věděla jsem, že jsem pro tuto chvíli součástí každodenního zázraku, kterým je život lesa. Naslouchala jsem pilně a zároveň hltala každičký doušek energie, kterou mi lesní pán naléval do vědomí. Byl průzračnější než vodní zdroj vodovodního potrubí, čistější než opojné víno.

Byl....

Kdo neprožil nemůže ochutnat manu danou Bohem.
Všude sídlila vůně. Přirozená, také tak průzračná, jsoucí. Vůně milých konvalinek spolu s mařinkou vonnou se mísila do travní kyprosti stejně jako syrovosti hlíny a mechu.


Jen potůčky zely prázdnotou kromě pár zbylých mokřadel.
Proč?
Les žaloval: "Lidé vymysleli meliorace, bojí se velkých vod a snaží se náš přirozený proces rekultivovat dle obrazu jejich..."
Ale nedá se: mezi drobným štěrkem vyráží nová a nová stébélka budoucích travních porostů; ostružiní obrůstá a šplhá přes kameny, kterých se zmocnil mech.
Pařez pohostil první semínka podhoubí...
A tak jsem pomalu, pomalinku lesní pěšinku opouštěla směrem k rybníku města Oseka. Idylické zákoutí bylo stejně tak mírumilovně laskavé což potvrdily i kačenky se svým rodinným klanem stejně jako labuť, která zvědavě připlula zda jí nesu něco dobrého.
Lesní pán mne postupně svlékl ze svých pavučinek a já vstoupila do probouzející se ulice.
Byl sobotní den...

Hodnocení:
(5 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.