U mne jste skončil, pane Václave Klausi
ILUSTRAČNÍ FOTO: wikimedia.org

U mne jste skončil, pane Václave Klausi

12. 3. 2016

Říkám předem a na rovinu, že jsem pravicový volič a Václav Klaus pro mne po revoluci znamenal idol moderního evropského politika. Docela chytrý chlapík, který se najednou zjevil odněkud z jakéhosi prognosťáku a měl celkem jasnou představu, jak by měla fungovat tržní ekonomika.

Z centrálně plánovaného socialistického hospodářství zavedl ten hnusný kapitalismus, na který mnoho z nás nadává (přitom se nyní máme prokazatelně nejlépe v historii této země) a jenž jako jediný funguje na lidské pokolení se všemi jeho špatnými vlastnostmi.

Václav Klaus uvolnil kurz české koruny, otevřel zadrátované hranice, dal v kuponové privatizaci šanci všem občanům, aby se sami podíleli na odstátnění podniků, bravurně zvládl měnovou odluku při dělení Československa. Z rozdělení země jej neviňme. Slováci si samostatný stát přáli, nesnášeli, když se o nich rozhoduje v Praze, a je tedy dobře, že se tak stalo. A jednání s divným chlapíkem Vladimírem Mečiarem asi nebyla úplně jednoduchá.

Jenže Václav Klaus, ovíněn úspěchy, nechtěl vidět neúspěchy. Samozřejmě, na změně režimu lze pokaždé dobře vydělat. Proto mnoho neférových Čecháčků i Moraváčků této situace dokonale využilo a stali se tuneláři a korupčníky. Do tepláků jich šlo jen několik, mnoho si nakradené peníze kvůli tehdy nedůsledné a Klausem přezírané špatné legislativě pěkně užívá.

Když se kácí les, musí létat třísky? Nemyslím. A to je první moment, proč jsem pana Klause už nevolil. Dodala mi opoziční smlouva, kdy mne jako voliče podvedl.

Tím druhým hlavním důvodem, proč už nemusím Václava Klause, je jeho celková stařecká zapšklost vůči Evropě. Vadí mi jeho neustálé výpady proti Evropské unii, která je přes všechny své nedostatky dobrým projektem a správným protipólem tvrdé americké, ruské a asijské konkurenci.

A úplně mne dorazil svým trapným vystoupením na předvolebním shromáždění německé strany Alternativa pro Německo (AfD) v Neuwiedu. Proto jsem se k tomuto textu nakonec odhodlal.

Nezlobte se, ale u mne jste tímto definitivně skončil, pane Václave Klausi.

 

Hodnocení:
(4.1 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Ptáček
Až tento národ dostane odvahu vypořádat se s porevoluční historií a rozkradením státu, představoval bych si to jako novodobý Norimberský proces, v němž nesmí platit, že zákony jejich jednání povolovaly-nařizovaly-umožňovaly. (vždyť si je sami upekli). Hlavní hledisko bude prospěch státu a občanské svědomí a jimi způsobené škody. Namátkou: zlatý poklad, důchodové fondy, CS námořní plavba, umělé oslabování koruny, konečné důsledky kuponové privatizace, opoziční smlouva, financování politických stran z černých fondů, rozpad policie a soudnictví, a dále si to jistě dokážete doplnit sami.
Drahomíra Stínilová
Oprava : z progn..
Drahomíra Stínilová
Bohužel opožděně příspěvek do diskuse. K Václavu Klausovi bych se vyjádřila jako k neštěstí našeho národa. Objevil se tady s prognosťáku, kde žádné eso nebyl. Mnohem výrazněji za totality za spravedlnost vystupoval současný prezident, i když nejsem zrovna jeho velkým příznivcem. Ovšem zákony,schválené ke kupónové privatizaci, sloužily pouze k vzestupu kariéry sebestředného politika pana Klause. Doteď neseme následky za špatný začátek jeho ekonomické politiky. Nejsem a nebyla jsem ani komunista, ani v OF, prostě politiku nemusím, ale o ekonomiku jsem se částečně zajímala. Jenže nikdo z nás obyčejných lidí nevidí tam nahoru.
Soňa Prachfeldová
Fakt mě ti dědkové ješitní štvou !
Květoslava HOUDKOVÁ
O politiku se nezajímám, k žádným volbám už nepůjdu - za život jsem prožila-vydržela leccos, nyní v poslední fázi života ctím klid.
ivana kosťunová
Václav Klaus je velmi rozporuplná postava našich politických dějin. Mám mu za zlé vše, co již tady bylo popsáno, přidala bych ještě tu historku s ukradeným perem. Ale ani jeho největší odpůrci nikdy nepochybovali o jeho vysoké inteligenci a politické předvídavosti. Pravicové strany u nás prolezlé korupcí ztratily politický vliv. Existují i moderní pravicové strany, které nabízejí trochu jiné alternativy, ale moc se o nich neví, nemohou denně propagovat své názory v hlavních vysíláních , bez peněz to nelze.. Tento trend v kombinaci se sílícím národním uvědoměním teď vládne Evropou. Na Slovensku získala strana SaS tuším 12%. U nás tento směr reprezentuje strana SSL(Strana svobodných občanů) vedená europoslancem Petrem Machem. Vznik moderních pravicových stran vítám Mohly by přinést uzdravení naší politické scény.
ivana kosťunová
Pane Blahoslave, jestli je nebo není pan Vesecký komunista, do to vám při vší úctě k vám nic není. Běžte prosím se svými výpady na ring
Elena Valeriánová
Pánové, nechcete jít na ring?
Jan Blahoslav
Buďte bez obav, jsem celoživotně bezpartijní, pane Vesecký. A jak to máte Vy? Nejste náhodou komunista?
Alena Várošová
Klaus jak sebevědomně nastoupil myslel to s náma všema moc dobře,hlavně aby zbylo na něho.Nehojdlám se k němu vyjadřovat je to sebestřenec s velkým kontem,ať si jej užije z našich peněz. Všichni pod mým příspěvkem to napsali moc dobře až na nesouhlas p.Blahoslava..Nikdy jsem jej nevolila .
Ladislav Vesecký
Pane Blahoslav,nejste náhodou poskok Kalouska? Za svým názorem si stojím!
Lidmila Nejedlá
Když byl zvolen za prezidenta, řekla jsem si, z ženského hlediska, že je dobře, když bude na hradě konečně prezident, který má rodinu. Vážila jsem si jich i poroto, jak vychovali staršího syna a dali mu patřičné sebevědomí. Záhy jsem si Klause přestala považovat pro jeho sebestřednost.
Libor Farský
Opoziční smlouva rozjela rozdělování si teplých místeček mezi politiky dosud jinde nevídaným způsobem. Samotný Klaus je čím dál trapnější svými bohorovnými názory na vše ve světě a vesmíru.
Elena Valeriánová
Je mi jedno, jestli se na mě VK zlobí nebo ne, nikdy jsem ho nemusela. Neupírám mu jeho chytrost, ale vidím ho jako člověka samolibého a arogantního. Nic dobrého pro republiku neudělal. Stačí vzpomenout amnestii, kupónovou privatizaci a na další si vzpomeňte sami. Pane Blahoslave, pan Vesecký vyjádřil jen svůj názor a na to tady máme všichni pràvo. Členem VS byste už být nemohl, ta už neexistuje.
Jana Záhlavová
Souhlasím s panem Horáčkem, Klaus to dobře nastartoval, ale špatně dokončil. Má pravdu v tom, že nad pravicí je soumrak. Je vždycky jednodušší se spolehnout na sociální dávky od státu, než na sebe sama. Já zvolila druhou variantu, nezastavím se ani dnes v neděli, tak mám o trochu více peněz a o trochu lepší auto než sousedé. Doufám, že mi závistí nevyškrábou oči.
Olga Štolbová
Také jsem mu z počátku fandila, ale stal se z něho směšný "všeználek".
Jan Blahoslav
Stokrát raději budu ve zločinecké NATO, než členem Varšavské smlouvy. Pravice je symbolem samostatnosti a zodpovědnosti. Nejste náhodou rudoknižník, pane Vesecký?
Zuzana Pivcová
S Vaším hodnocením souhlasím. Na panu Klausovi mi vadilo i to, že v diskusích nepřipustil výměnu názorů, nýbrž všechny hned urážel s výsměšnou arogancí toho, kdo ví nejlíp. Ve spojení s postupujícím věkem to jeho neoceněné všeznalství opravdu působí dost tristně.
Ladislav Vesecký
Samolibého Klause a pravici, jsem já nikdy nevolil. Je to symbol zla. EU ano, ale vystoupit ze zločineckého NATO.