Voláni jara
FOTO: autorka

Voláni jara

20. 3. 2016

Včera byl krásný, téměř jarní den. Sluníčko se činilo jak mohlo. Vylákalo mne i řadu dalších lidí do parku. Šla jsem na procházku s přítelkyní a jejím pejskem - Čikinou, která mě na smluveném místě bujaře přivítala, jak mívá ve zvyku. Ví, že mám pro ni piškotek, který hned smlsne.

Tráva se už nesměle zelenala, ale stromy ještě váhaly otevřít své pupeny. Mezi travou se objevily první kvítky fialek a orsejí. Stromy po mírné zimě měly kmeny porostlé mechem a lišejníkem, takže se zelenaly také. Jejich staré kmeny a silné větve proti modrému nebi působily až mysticky.

Na malém ostrůvku uprostřed rybníka už hrdě seděla labuť na vejcích, aby se svými potomky celé léto oživovala park. Její partner svědomitě hlídal, aby měla klid a hned výhružně připlul ke břehu, kde pobíhala malá Čikina. Ta ale o něj neměla zájem, hledala si tu klacíky, které pak vítězoslavně nesla v tlamičce.

Prošly jsme parkem a příjemně unavené vycházkou šly domů s hezkým pocitem, že jaro už je opravdu tu. 

 

Hodnocení:
(4.6 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
Krásné, Zdeničko! *****
Marie Novotná
*****
Eva Mužíková
Zdeni, krásné fotky s citlivým vyprávěním. Tady u nás se ještě trochu přetahuje s paní zimou, ale snad to již nebude trvat dlouho a ukáže nám své kouzlo v celé kráse.
Jarmila Komberec Jakubcová
krásná fotka i článek, také věřím že je to přivolání jara k nám.
Vladka Steinová
Paní Zdenko, pěkný článek a pěkné fotky, věřím,že jste jaro přivolala.
Zuzana Pivcová
Mám z toho velmi hezký dojem.
Alena Várošová
Hezké přivítání jarních dnů.Zejména ta fotka s labutí a mláďátky je fascinující.
Anna Potůčková
Také se těším na jaro, na zelenou travičku, zpívající ptáčky a v mém případě i na štěňátka, která se narodí za necelých 14 dnů
Lenka Hudečková
U nás je ještě zima, tráva žlutá až šedá, žádná velká radost...ale těšíme se na jaro :-)
ivana kosťunová
U nás jaro taky jen nesměle ťuká, ale ono přijde ! Hezké fotičky.
Elena Valeriánová
To se máte krasně. U nás to ještě moc nekvete.
Hana Rypáčková
Ano, už je tu. Nejen vilíny a lýkovce zdobí park, vykvetly nejen sněženky,krokusy a modřence, ale už i první botanické červené tulipánky a žluté narcisky.O prvosenkách ani nemluvě. Krása....Ptáci se už namlouvají...