MF Dnes připravila seriál pro seniory, odstartuje jej rozhovor s Janem Raškou
Logo seriálu, který bude vycházet příští týden v MF Dnes

MF Dnes připravila seriál pro seniory, odstartuje jej rozhovor s Janem Raškou

24. 3. 2016

Když před měsícem vyšel v Magazínu Dnes velký článek na téma singl senioři, vyvolalo toto téma u čtenářů tohoto největšího tištěného magazínu velký ohlas. Článek popisoval příběhy lidí, kteří v seniorském věku žijí sami (Byli mezi nimi i čtyři naši čtenáři  Zuzana Pivcová, Olga Štolbová, Eva Mužíková a František Mendlík).  

Redakce MF Dnes se nyní rozhodla připravit společně s portálem i60 celý seriál věnovaný lidem v seniorském věku. Seriál bude mít šest dílů, vycházet začne hned v úterý po Velikonocích a bude se zabývat tématy, která v současné době důchodce hodně pálí.

Už v sobotu 26. března seriál odstartuje rozhovorem s Janem Raškou, manažerem a spolumajitelem magazínu i60, kterého vyzpovídala redaktorka MF Dnes Ivana Karásková. Povídat si budou právě o portále i60, o tom, co se čtenářům na portále líbí, které rubriky lidé nejvíce vyhledávají a jaké má portál plány na další období.    

Nezapomeňte si koupit sobotní vydání MF Dnes, ale především tento deník v příštím týdnu, kdy jednotlivá témata budou vycházet takto:

 

1. díl, úterý 29. 3. - Jak dlouho se čeká na domovy důchodců

2. díl, středa 30. 3. - Otázky a odpovědi kolem penze (výpočet důchodu, věk odchodu do důchodu, potřebné dokumenty, kde si to zkontrolovat, co se počítá a co ne atd.)

3. díl, čtvrtek 31. 3. - Řidičák když je vám 50+, 60+, 70+ (jak se připravit na zkoušky u psychologa, když chcete řidičák a už stárnete. Jak se chovají senioři lidé za volantem, na co si mají dát pozor, do kdy vlastně je „bezpečné“ jezdit)

4. díl, pátek 1. 4. - Senioři a zdraví (Rozhovor s praktickým lékařem, o tom jak se senioři mění, víc je bolí klouby protože jsou aktivnější, víc dbají na prevenci

5. díl, sobota 2. 4. - Kurs sebeobrany proti Šmejdům

6. díl, pondělí 4. 4. - Slevový speciál (přehled veškerých finančních výhod, když je vám 50+, 60+ nebo 70+ a když jste v penzi – slevy od výrobců, slevy ve službách, co je úplně zadarmo. Na co máte nárok a co třeba ani nevíte)

 

MFD předplatné 

 

Speciální nabídka předplatného MF DNES se slevou 35 %
Co byste řekli na to, mít čerstvé noviny i s magazínem každý den k ranní kávě či snídani?Deník MF DNES si nyní můžete objednat na celý rok se slevou 35 %! S předplatným výrazně ušetříte, než kdybyste si noviny kupovali každý den na stánku. Navíc si ve vybraném období (např. každou sobotu nebo přes celé léto) můžete zcela bezplatně nechat přeposílat noviny na chalupu. Více na www.mfdnes.cz/senior

 

 

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Květoslava HOUDKOVÁ
MfDNES s rozhovorem mám - přečtu si, ale -prozatím- žádný názor vyjadřovat nebudu - ten si vytvořím až po celém seriálu - času dost (seriál si uschovám i pro příp. potřebu ofocení).
Dana Kolářová
Zajímavý rozhovor o i60.
Jana Slavíková
Rozhovor s panem Raškou v dnešní MfD jsem se zájmem přečetla (omlouvám se, že v pyžamu :-) ). Doporučuji k přečtení.
Hana Čadová
Už jsem přestala denně noviny kupovat, ale sobotní MF Dnes po delší době opět koupím a ráda si přečtu seriál pro seniory. Článek dám také přečíst nejstarší vnučce, protože to uteče jako voda a rady se jí budou hodit!
Alena Várošová
To je dobře,že se píše v novinách o seniorech,ráda si Magazín MF Dnes koupím.Díky,.
Olga Štolbová
Milá redakce, díky. Budu kupovat celý týden, jen škoda, že už rok si noviny ani časopisy nemohu kupovat. Kvůli nemocným očím jsem všechno odhlásila. Ani na počítači bych neměla číst a psát, ale to už bych nežila vůbec. Snad ještě nějakou dobu to půjde.
Dagmar Bartušková
Tak to je prima, určitě to bude zajímavé. Jo, jo, už se těším na čteníčko ke kávičce. Díky! :-)
Jarmila Komberec Jakubcová
díky pane Raška, je dobře, že se o nás seniorech mluví a všechny díly rad jsou zajímavé a pomohou se seniorům orientovat v některých otázkách.Íčko je prostě jednička
Jana Slavíková
MfD čtu denně, mám ji předplacenou už mnoho roků. Je to ranní rituál - snídaně a noviny. Jen tu slevu na předplatném budu moci využít až za rok :-)
Květoslava HOUDKOVÁ
Populace stárne (nejen v ČR) a -konečně- si to uvědomují i přísluš.instituce a media. Deníku MfDNES patří dík, že věnuje celý týden problematice seniorů, redakci "í"čka dík, že informuje o tématech jednotlivých dnů - každý si vybere to své potřebné. Ale v žádném příp. nevyužiji nabídku-ani se slevou- pro předplatné. V poč.roku nabídla MfDNES 14denní odběr novin -na zkoušku = zdarma. Přihlásila jsem se, noviny denně ve schránce, ale: Jsou typ "plachta", články až zbytečně dlouhé, rozvláčné (redaktoři zřejmě placeni "od metru") atd. - tolik času na čtení novin nemám (zajímaly mne spíše přílohy-magazíny). No, těch 14 dní přineslo i užitek - papír do sběru. Noviny si koupím, ale jen tehdy, pokud se dozvím, že obsahují zajímavé téma.
Zuzana Pivcová
No, vida. Ani mi nevadí, že rozhovor nevyšel už dnes, jak bylo avizováno. Aspoň se mohu ještě těšit na sobotu. :-)))
Libuše Křapová
Téma č.3 mne zaujalo, jsem zvědavá na obsah. Co by čerstvý řidič se starým řidičákem se občas jen divím :-) Nedávno mne udivil náklaďák s vlekem, který se těsně za světelnou křižovatkou přetáčel do protisměru přes dvě plné čáry. To by si důchodce nedovolil :-) Ale ubrzdila jsem to :-)
Alena Tollarová
Hm, tak to zní opravdu zajímavě! Super!
ivana kosťunová
samé cenné informace. Palec nahoru.
Marie Magdalena Klosová
Ví se o nás,mluví se o nás.Díky,redakce. mm