Portál i60 budiž pochválen!
FOTO: autorka

Portál i60 budiž pochválen!

28. 3. 2016

A máme po Velikonocích.

Tak jsem zase jednou, asi po padesáti  letech, jela vlakem. Z Hlavního nádraží směr milované jižní Čechy. Musím říci, spokojenost na všech stranách. Usměvavý průvodčí v bílé košilce, vlak čistý, oba jako ze škatulky. Dokonce vlak jede i na minutu přesně.  

Naposledy jsem jela vlakem s mamkou, tátou a ségrama, když ještě vpředu funěla parní lokomotiva a tatínek v zastávkách běhal na peron koupit párky a pivo v papírovém kelímku. Jo, kde jsou ty časy...

Sedím spokojeně v kupé, neb vlak mi neujel a beranovi v tašce se zatím ouška neulomila. Do kupé přistupuje manželský pár. Zašustí noviny a mne najednou trkne, že jsem si zapomněla koupit Mladou frontu Dnes. Ach jo, to již nestihnu. Dnes má totiž vyjít článek s Janem Raškou, naším milým Honzou, o portálu i60. Ráda bych si ho přečetla. A tak nenápadně navazuji hovor.

Fakt mne překvapilo, že na otázku, zdali znají portál i60, mi paní suverénně odpověděla: " No, jistě! Jsme tam oba." Zbystřím. Paní je podobná jihočeské Hance, že bychom se konečně poznaly?

Vysvětlím jim, o co jde, a oni článek hledají. V příloze ho nenašli. Paní na mne trochu podezíravě kouká, zdali si nevymýšlím, prohlíží si mne zkoumavě od hlavy k patě. Ale pak mi pán, s úsměvem a rozmáchlým gestem majitele vydavatelství, podává slavnostně dvojlist novin a já začínám číst.

Nejdříve se slušně pozdravím s Honzou, na fotografii je téměř v životní velikosti, vzbuzuje respekt.  A pak čtu a čtu...ano, na portálu jsou i osamělí senioři, ale takoví, co mají peníze i na nezbytný provoz internetu, mají počítač a mají děti či vnoučata, kteří jim se záhadnou moderní technikou pomohou. Prostě, i když jsou možná osamělí, tak nejsou sami a jsou rozhodně aktivní.  A pokud jim k aktivitě a k získání přátel pomůže portál  i60, má jistě pro ně značnou cenu.

Vím, že má cenu i pro ty, kteří mají spoustu  přátel. Nabízí realizaci v aktivitách, o kterých mnozí neměli ani tušení. Tedy já určitě ne. Mluvím nyní o psaní a hlavně o fotografování a dalších činnostech s fotografováním spojených. Již nyní si představuji ráj bledulí, malebnou Hlubokou se svým zámkem, ZOO, velikonočními slavnostmi, rybníky, stromy, s plánovanými i překvapivými setkáními... Prostě, představuji si pohádku jižních Čech v reálu i na fotografiích.

"A která jste vlastně vy?," vyhrkne na mne ta drobná, nenápadná paní. "Nejste Vanda?"  Tentokrát hrkne ve mně. Skoro nadskočím na sedadle. 

"V létě jedeme na dovolenou na Hvar. Můžeme se u vás stavit? Pozdravujte manžela, je sympaťák... Ale již musíme vystupovat. Ty noviny si
nechte, máte je od nás na památku. Také pozdravujte na íčku. My ho zatím jenom čteme, ale kdo ví, jak to bude po dnešku dál..."

Tak to nám ty Velikonoce začínají vesele.

Koukám docela vyjeveně na ubíhající krajinu za oknem a nevěřím svým očím. Portál i60 budiž pochválen!

Respektovaný portál starší generace, fajn redakce, stále vzrůstající počet milých a aktivních čtenářů. Co více si přát?

Snad, radujme se a tvořme společně, pokračujme a děkujeme Vám, milá redakce!

A abych nezapomněla, předávám všem pozdrav od neznámých čtenářů nejenom z vlaku!

 

 

 

Hodnocení:
(4.5 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Vanda Blaškovič
Helenko, Aleno, Libore a milí ostatní. Je fajn, že máme přátele, včetně Tebe, Helčo !...:) a že se sraz íčkařů vydařil, navzdory špatnému počasí. Přeji další akci plno slunce nejenom v duši.
Alena Vávrová
I pro mne je íčko srdeční záležitost♥. Na Hluboké jsem bohužel ještě nebyla. Líbí se mi i fotky - nejvíce plameňáci a ty "tužky".
Helenka Červenka
Ano, souhlas, íčko budiš pochváleno, díky jemu mám nejméně třicítku přátel, včetně Tebe, Vandi!
Libor Farský
Bezva, Vando. ***** Inspiroval jsem se. Konečně se mi podařilo získat ten sobotní článek a budu reagovat vlastním. Milé fotky, nějak jsou mi povědomé. No jo, moje milá Hluboká!
Zdena Zelená
Zatím jsem jenom četla. I já chválím !
Vanda Blaškovič
Děvčata, děkuji moc za odezvu na pochvalu portálu i60. Kdo z nás skalních by ho nepochválil! Že? I když mi tu ještě pár věrných dušiček chybí….:) Hanko a ostatní, ten bledulový háj je za Ševětínem. Projede se mými drahými Drahotěšicemi směr na Radonice a odbočí se do leva na Líšnici.. Je podél líšnické cesty. Ale kde rostou houby již neprozradím! Tentokrát se děvčata fotografovalo samo! To byl požitek. Ach, jo….prostě jižní Čechy jsou jižní Čechy….a těch zážitků ! Již se těším na diamantová děvčata... Ovšem Zoo, plameňáci, ty neměli chybu! To jejich vybarvení??! A zámek, a slavnosti....co dřív?...:)
Zdenka Jírová
Vando, souhlasím s tvrzením, že portál i60 byl dobrý nápad a že všem ním, seniorům, připravuje hezké chvilky. ať jen pasivního čtení nebo i jeho spoluvytváření.
Hana Rypáčková
Na jihu tolik íčkařek a já zrovna na západě...Hezké povídání.. To koukám, jak jsme tady pod drobnohledem. Taky znám fůru lidiček, co čtou ani nedutají. A kde ty bledule ? Nevím o nich.
Jarmila Komberec Jakubcová
Milá Vando fotky jsou překrásné a tvoje hodnocení našeho íčka je také skvělé.
Alena Tollarová
A to jsi ani neměla placku, co?
Helena Hejduková
Vando za mě pět hvězdiček. Ano budiž portál i60 pochválen
Soňa Prachfeldová
Článek i fotky moc hezké. Ty kůly jak na upíry. A též mám tendenci stočit řeč na i60, snad tím nejsem až otravná, vlastně nám dělám reklamu, že jsou senioři, kteří se umí bavit a ještě k tomu na velmi dobrém portálu. Ano i60 budiž pochválen !
Danuše Onderková
Opravdu pěkný článek, ičko je jak velká rodina...
Jana Šenbergerová
Brzy bude platit, že íčkař všude známé má. :-) Pěkné fotografie. Tentokrát mě nejvíc okouzlily ty zašpicované kůly. :-)
Vladka Steinová
Vando, čtu právě Tvůj milý článek, kde pozitivně a správně hodnotíš "náš" portál. Též díky za nádherné fotografie z jihu Čech.
Hana Lancová
Vandi, to bylo skoro jako detektivka. :-))) Perfektní. Jsi mistrem atmosféry.