Inspirace u odvážných
FOTO: pinterest.com

Inspirace u odvážných

28. 3. 2016

Tentokrát se v naší módní rubrice podíváme na dámy hodně odvážné. Na ty, které se odmítají řídit radami odborníků na módu a zásadně odmítají názor, že v jednoduchosti je síla.

Slovo minimalismus v nich vyvolává odpor. Pod slovem móda si představují zásadně barvy, vzory, neobvyklé střihy. Můžou stokrát slyšet, že šedesátiletá dáma vypadá nejlépe v béžovém saku, bílé košili a džínách, ale nikdy si nic takového neobléknou. Protože je to pro ně nuda. Takže samozřejmě vzbuzují rozporuplné reakce. Pro někoho jsou to poněkud potřeštěné bytosti, které se nedovedou vyrovnat se stárnutím. 

Pro někoho naopak odvážné, kreativní umělkyně, které nechtějí splývat s davem. Je na každém, aby si vybral, co na ně říká. Ale je podstatné, aby si každá dáma udělala jasno, zda by jí náhodou v této komunitě výrazných dam nebylo dobře. Protože jestliže někdo opravdu miluje barvy, zajímavé střihy a pozornost okolí, nemá nejmenší důvod se jich vzdát, i když je mu  třeba osmdesát. Pozor, toto je styl, který není dobré si plést s kombinováním romantických puntíků, květinových vzorů a vysokých podpatků. Nejde o eleganci, je to  móda spíše bohémská. Tak trochu vzpomínka na mládí prožité v hippie stylu.

Každopádně jde o styl pohodlný, ve kterém se dá trávit hodně času, aniž bychom musely řešit, že nám v lodičkách na podpatku otékají nohy, že nás škrtí upnutá sukně, případně, že vtahujeme břicho, abychom se vešly do loňských džínů. Naopak, toto je oblečení, které milosrdně zakrývá nějaké to kilo navíc. Jen pozor, počítejme s tím, že pokud se inspirujeme, na ulici se na nás budou lidé koukat.

Takže to chce hodně sebevědomí a odvahy. Ale proč by se takové ženy, jako tyto zachycené v ulicích Paříže, Londýna a New Yorku, nemohly vyskytovat i v ulicích Liberce, Ostravy nebo Poděbrad?

 

 

Hodnocení:
(3.8 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dagmar Tatoušková
oprava... "krásné"...
Dagmar Tatoušková
no kéž bych měla figuru jako modelky, pak se nerozpakovala ani nad jediným modelem... všechny jsou kráné....
ivana kosťunová
dobrý postřeh
Hana Šimková
Je pravda, že každý má svůj vkus a těm dámám je asi opravdu jedno, co si kdo myslí. Ta dvojka , ale opravdu vypadá dobře. Ostatní si to možná mouhou dovolit ve větších městech. tady u nás by se to určitě neujmulo.
Olga Štolbová
Mně se líbí skoro všechny oblečky, ale na sebe bych vzala tak maximálně dva. Těm dámám to opravdu sluší... *****
Karel Boháček
Velmi pěkné a inspirativní, tento styl obdivuji.
Alena Várošová
Je to výstřední móda ne pro naši zem.Llíbí se mi model 2,také 5 ale takové kozačky si může dovolit žena s dlouhýma nohama,ne malá bacuka. Taky model na titulní stránce je zajímavý bez bižuterie na svetříku.Jinak jsou to pro mne nenositelné výstřelky,.
Zuzana Pivcová
Na vybraných typech žen se mi tato móda vcelku líbí, sama bych ji však nenosila. Ne z nedostatku odvahy, ale není to do mého sportovního vkusu. A ony by jistě zase nechodily oblečeny jako já. Takže buďme tolerantní a své.
ivana kosťunová
Mě se líbí všechny dámy. Jsou skvěle upravené, mají styl a nadhled. Pokud se cítí v oblečení dobře, nepotřebují se ohlížet na názory ostatních.
Jarmila Komberec Jakubcová
Modely jsou zajímavé i když vyjít zde v Plzni v některém z nich bych si netroufla, za to třeba v Paříži je to zcela běžné, že i starší ženy chodí velmi módně oblečeny .O USA ani nepíši, tam by působily příliš usedle. Osobně bych si vybrala model č.6 - je elegantní a vkusný.
Marie Foltýnová
Líbí se mi modelka na úvodním obrázku a ta v tom šedém svetříku 6.Ostatní mě nenadchly.
Eva Balúchová
Rozhodně bych se za takhle oblečenou ženou ohlédla.Ale v modelu č.6 bych si taky vyšla do ulic.
Hana Šimková
Myslím, že tato moda trochu rozevlátá velice sluší Květě Fialové. Je to ovšem velká výjimka. Myslím že na obrázcích to slušivé moc není, ale připadá mi to směšné. Omlouvám se, ale není to o odvaze.
Helena Votíková
U předchozího článku "S velkým šperkem..." jsem psala, že těmto odvážným dámám fandím. Tady jsem trošku na rozpacích, vybrala bych si úvodní foto a pak č. 2,5,6,8
Naděžda Špásová
Tak nevím. Rozhodně se nebudu inspirovat předvedenými modely. Některé dámy působí opravdu směšně. V našich poměrech a při naší české povaze, no nevím. I když i u nás by se sem tam odvážná seniorka asi našla.