Pražské Velikonoce
Ilustrační foto: pixabay.com

Pražské Velikonoce

29. 3. 2016

Po bruselském teroru došlo k viditelným změnám i v přelidněné Praze. Po ulicích chodí se samopaly vojsko i policie. Při odpoledním návratu z práce seděli v našem autobusu dva statní policisté s ležerně položenými samopaly na kolenou. Střelbu na cestující ale v tuto chvíli nezahájili.

Na stanici metra Sherwood se dalo prokličkovat mezi policisty a vojáky se samopaly na prsou, projít mezi policejními auty, psy a teprve pak opustit válečnou stanici.

Zachmuřené jeptišky s pochýlenými hlavami chodily samostatně, beze zbraní, střežily slovo Boží nenásilně. Křesťansky a vlastenecky bojovaly proti islámu, bez samopalů.

Městem se míhaly blikající majáky policistů a sanitek, kvílely jejich houkačky.

V tramvaji bylo také vše jinak. Tlustý, vyžraný a ožralý kriminálník chlemstal v sedě láhvové pivo, až usnul. Sklenice se v zatáčce převrátila a pivo vtékalo podlahovými spáry do dolních elektrických rozvodů. Z těch se začal valit dým! Začal jsem se bát o život, tak jsem přesedl do přední části tramvaje.

Také nic moc. Seděl tam na krku tetovaný kriminálník a štěstím si pohvizdoval. Ptal se mne na název příští stanice, vlídně jsem mu odpověděl a raději hned vystoupil. Zda kovová tramvaj vzplanula až v další stanici, to už nevím?

Zatím je válka Islámského státu jen ve frankofonní části Evropy, jak proběhnou celé Velikonoce v tak vzdálené Praze, nevím?

                                     

 

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

AKTUÁLNÍ ANKETA