Hurá do Doks – 2
FOTO: Úvodní foto: www.hotelkamyk.cz

Hurá do Doks – 2

2. 4. 2016

Čas našeho setkání v Doksech se blíží, proto vás chceme seznámit se „stavem vody na českých tocích“.

Jak už všichni víte, původně plánované setkání dvou párů z íčka po zveřejnění výhodné víkendové nabídky Hotelu Kamýk v Doksech mělo velký ohlas. Definitivně potvrdilo účast 44 milých lidiček, u dalších 4 účast zatím není jistá.

Pátek 8.4.

Chceme vás požádat, aby motorizovaní přijeli do Kamýku už po 10. hodině, abychom se zapsali, a je domluvené s vedením hotelu, že se budeme moci po příjezdu  ubytovat. Potom bychom odjeli na nádraží, kam přijede většina účastníků rychlíkem R 1108 od Bakova n. Jiz. v 11:18, a odvezli je do hotelu. Přijíždějící od České Lípy budou mít možnost odvozu v 10:38, pozdějším spojem by nestihli oběd. Ale určitě potvrďte, koho se to týká, abychom na nádraží nečekali zbytečně!

Po obědě se přemístíme na kotviště parníku v Doksech, kde nám Alenka Vávrová zajistila na 15. hodinu plavbu parníkem po Máchově jezeře. Ta trvá asi 30minut a cena je 90Kč. Prosím, připravte si hotovost přesně, urychlíte nástup. Po návratu z plavby by se mohl splnit navrhovaný socialistický závazek „Výsadba stromu přátelství mezi seniory“. Ale nevím, jestli Alenka Vávrová zjistila možnost, případně v jakém stavu jednání je.

Po společné večeři nás čeká upřesnění sobotního programu. V plánu jsou 4 aktivity. Návštěva hradu Bezděz, hradu Houska, zámku v Zákupech a pěší prohlídka Doks s Alenkou. Po vyřízení organizačních záležitostí bude, díky Láďovi Šimůnkovi, který přislíbil vzít s sebou Combo, diskotéka pro starší a pokročilé, a volná zábava. „V žáru pozdní noci“ to asi nebude, ale což takhle „V pozdním žáru noci“?

Sobota 9.4.

Po snídani, která se podává od 8 hodin, se rozdělíme podle výše jmenovaných zájmů.

 V zámku Zákupy jsme zajistili na 11. hodinu Malý prohlídkový okruh v trvání 50 minut. Vstupné je 100Kč, senioři nad 65 let, držitelé průkazu Fondu ohrožených dětí, dospělí se vstupenkou ze ZOO Liberec nebo ZOO Dvůr Králové nad Labem 70Kč., a držitelé průkazu ZTP/P a průvodci ZTP/P zdarma. Po prohlídce bude ve 12:30 oběd podle objednávky v Podzámecké restauraci a potom dle počasí prohlídka zámecké zahrady a odjezd do Doks. Z Doks na parkoviště u zámku je to cca 20 km.

Pro návštěvníky Bezdězu, Housky a „pěšáky“ v počtu 21 osob je oběd zajištěný dle předešlé objednávky v restauraci Bezděz v Doksech na 12:30. Obědy se vydávají nejdéle do 14. hodiny.

Hrad Houska má otevřeno od 10 do 17 hodin, prohlídky začínají každou celou hodinu a pouze s průvodcem. Vstupné 80Kč, senioři 60Kč, psi, kočky… 20Kč. Samostatná prohlídka - ručně vyřezávané pohyblivé Dantovo Peklo, vstupné 50Kč. Parkoviště je dole pod hradem, ke hradu je to asi 700 metrů pěšky.

Hrad Bezděz nabízí prohlídku hradu i s velkou věží buď samostatně, nebo ve stanovených časech s průvodcem. Otevřeno od 10:00 do 16:30, délka prohlídky 40 minut. Vstupné je 70Kč, senioři nad 65 let 45Kč, ZTP nad 18 let 45Kč, ZTP/P a průvodce ZTP/P zdarma, pes 20Kč. Pod hradem je placené parkoviště. Cesta je náročná a není vhodná pro invalidy s vozíky a rodiny s dětmi v kočárcích, jelikož se jde část cesty po skále a bývalé hradbě, a část cesty je z kamenných schodů.

Večer nás čeká 2. společná večeře a opět volná zábava.

Neděle 10.4.

Po snídani a uvolnění pokojů nás bude čekat loučení a postupné opouštění Doks. Snažili jsme se trochu zorganizovat náš společný víkend. Předchozí řádky neberte jako dogma, je to jen nabídka aktivit, a pokud někdo bude mít vlastní program, je to v pořádku a nic se neděje.

Na závěr ještě seznam těch, kdo potvrdili účast.

Se sobotním obědem v restauraci Bezděz v Doksech: E. Balúchová, D. Bartušková, M. Foltýnová 2x, L. Hradecká, Hudečkovi 2x, M. Jachimová, J. Jakubcová, K. Komberec, E. Mužíková, M. Seitlová, Špásovi 2x, Tollarovi 2x, A. Vávrová, Votíkovi 2x.

Se sobotním obědem v Zákupech: S. Burešová, Caklovi 6x, J. Handlová, K. Houdková, D. Kolářová, H. Lafková, J. Libánský, J. Mošovská, L. Nejedlá, M. Novotná, Z. Pivcová, H. Práglová, S. Prachfeldová 2x, Šimůnkovi 2x, O. Štolbová, Z. Žichovská.

PS: Pokud jsem někoho umístil do jiné skupiny, opravte mne. Možná jsem nezachytil změnu, nebo už to bude věkem? Ách jóó.

 

 

 

 

Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Helenka Červenka
puzzle http://www.jigidi.com/solve.php?id=0OMPWYDT&s=e
Jiří Hudeček
U mne v galerii: Doksy a cesty 2016+ DOKSY 2016 II
Helenka Červenka
Další fotky u: Jiří Libánský, Alena Tollarová, Helena Votíková
Helenka Červenka
Fotky v galeriích Doksy u" Radovan Cakl, Helenka Červenka, Eva Mužíková, Jiří Hudeček...
Radovan Cakl
Díky, beru na vědomí.
Hana Lafková
Pro pana Radka Cakla: Svatka Burešová přijede autem v pátek do Doks později a nebude na oběd, na parník by to měla stihnout.
Soňa Prachfeldová
Dobrá připomínka Alenko, i voucher, jen to auto ještě nemám, snad to vyjde !
Alena Vávrová
Kdo má triko s logem, nebo placku - nezapomenout vzít sebou :-) !
Eva Mužíková
Drahý organizační týme - Radku., Jitko a Alenko.. nemám slov. to budeme opravdu hýčkáni ... jste úžasní, skláním se před těmi propracovanými detaily...
Eva Balúchová
Mirko,taky si to říkám.Pokud chytnu přestup v Brně,tak pak už se do Doks dostanem třeba po svých :-)
Eva Balúchová
Caklovi si naše díky opravdu zaslouží,ale také Alenka Vávrová.Té taky děkuji a těším se,že v čase i nečase nás provede kolem jezera.
Miroslava Jachimová
Díky za povzbudivé informace ohledně přestupu. Ale my jsme "holky" šikovný, tak to snad zvládnem (určitě zkusíme tu průvodčí (sichr je sichr).
Alena Vávrová
Myslím, že v Bakově na sebe vlaky čekají. Tedy ten od Prahy na ten od Kolína, nebo obráceně. Jezdím jimi.
Lidmila Nejedlá
Organizátoři, jste skvělí, děkuji za informace.
Alena Tollarová
Meteorologové nás netěší. Ale jedem k Mácháči, tak se nedáme odradit. Nezapomeňte si vzít plavky, ale radši ty teplé. A někdo nám sliboval cvičení - jógu???
Alena Tollarová
Kolikrát se ptají i průvodčí, jestli někdo přestupuje a vlak pak počká.
Radovan Cakl
Mirko, jak už radila Hanka R., řekněte průvodčí, že potřebujete v Bakově stihnout přestup na Č.Lípu, jestli by mohla přípoj případně pozdržet. Jitky dcera jezdí jako vlakvedoucí a dělají to běžně.
Miroslava Jachimová
Radku jsi jednička. Perfektně zorganizované. My Pražáci přijedeme do Doks v 11,18 od Bakova n/Jizerou. Máme tam jen 6 minut na přestup, tak snad nám to nekiksne hned na začátku.
Růžena Antlová
Budu na vás myslet a přát hezké počasí a doufat že se i já v budoucnu s vámi setkám
Lenka Hudečková
Ahoj Radku, klobouk dolů před Tvými organizačními schopnostmi i starostmi!!! Jsi skvělý a moc za všechny děkujeme. A těšíme se... i když bychom neměli....ale nebudu malovat čerta na zeď, stačí, že na Housce nás čeká Pekelná brána :-)
Alena Vávrová
Radku, píšu mail.
Alena Vávrová
K tomu přípoji v Koliíně. R 1108 Kolín- N. Bor je vypravován přímo z Kolína, tak snad tam čeká?? A dle info na JŘ na přípoje nečeká jen v Ml. Boleslavi.
Marie Seitlová
Také děkuji Jitce a Radkovi za skvělou organizaci. Už se na vás všechny těším......
Alena Várošová
Přeji vám všem co se chystáte do Doks,aby jste se sešli,přálo vám počas ía aby jste se skvěle bavili a díky těm co to všechno zorganizovali a budou se i o vás tam pečlivě starat.Užijte si krásný víkend plný sluníčka,pohody a dobrých přátel.
Hana Práglová
Hani R.,vím,že toto je možné.Ale ne u každého vlaku.Pokud vlak má napsáno,že nečeká na přípoj,pak je to marné.Ale budeme dělat vše,co se dá.
Helena Votíková
Radku, Jitko jste super. Díky a těšíme se na setkání.
Radovan Cakl
Děvčata, děkujeme za pochvalu a jsme rádi, že se vám to na "papíře" líbí. Hlavně, aby to klaplo v reálu a vyšlo počasí. Díky za nahlášené změny, vše mám zaznamenané :-) Stále ještě nevíme, jestli přijede Růženka a Petr Stejskal, má někdo bližší informace?
Olga Štolbová
Milý Radku, děkuji, děkuji, děkuji, Ještě nikdy mě nikdo takhle nezorganizoval víkend, věřím, že na nádraží mě někdo vezme za ruku a dovede k autu. Věřím, že o mě bude a je postaráno lépe, než by to udělala maminka. *****
Jarmila Komberec Jakubcová
Omluva překlepu - přijedeme v 11 hodin dopoledne (vypadla mi jednička).
Jarmila Komberec Jakubcová
Přijedeme s přítelem autem okolo 1 hodině. Bohužel dříve to nestihneme. Jinak vše zůstává podle plánu. Děkuji manželům J.a R.Caklovi za organizaci celé akce. Určitě je to stálo hodně práce.Za týden na viděnou. Jarmila J. a K Komberec
Eva Balúchová
U nás to taky tak dělám,ale nevím jestli v EC by se s náma bavili.
Hana Rypáčková
Evo a Hano- řekněte si průvodčí , aby zavolala na přípoj z Kolína, že budete nastupovat.Děláme to tak a klape to. I když je zpoždění...Přeji vám hezký víkend .
Eva Balúchová
To jsem ráda Hani.My bychom měly přijet 9.31 a 9.44 je odjezd.Jestli budete mít víc času,mrkněte po 3 bezradných.
Hana Práglová
Radku,jsi opravdu skvělý!!!! Děkuji za tuto iniciativu a aktivitu.Jen bych chtěla dodat,že mě přihlašovala Majka Seitlová,takže sobotní oběd plánuji s ní-tudíž v Doksech.Díky za pochopení.!! Evi B.,my jedeme od Ostravy,měly bychom v Kolíně přestupovat na stejný vlak!!!!
Hana Lafková
Děkuji za perfektní organizaci. V pátek odpoledne musím na pohřeb, ale do večera přijedu. Od vlaku mě odveze Svatka Burešová, která se mnou sdílí pokoj. Tak na mě nečekejte.
Danuše Onderková
Radku, perfektně naplánováno, já to mám zatím tak 40/60 že mi to vyjde, ještě jsem stále sama, prosím tě přidala jsem si tebe i Jitku do přátel, Tak bych napsala můj konkrétní stav tam aby se to někde mezi ostatními neztratilo. Zatím díky.
Elena Valeriánová
Přátelé, já sice do Doks nejedu, ale nedá mi to, abych nepochválila organizátory. Vypadá to, že by mělo být vše zajištěno k vaší spokojenosti. A tak budu vám pomáhat alespoň čarovat, aby bylo dobré počasí. Mějte se v Doksech co nejkrásněji a všichni se vraťte nabití pozitivní energií, kterou budete šířit po íčku, ať z toho taky něco máme. Elena
Eva Balúchová
Pokud bude spojení navazovat tak jak má,tak my od Brna přijedeme rychlíkem 11:18.Budem přesedat v Kolíně.Zajímalo by mě jestli se tam s někým setkáme.Budeme to mít docela knop,tak že by jste nám podrželi vlak.
Naděžda Špásová
Radku, to nemá chybu. Vynasnažíme se abychom do 10.00 dorazili. Nemáme to daleko a kufrovat bychom taky neměli. Tak na viděnou.
Zuzana Pivcová
Momentálně vyhrožují deštivým víkendem, tak musíme všichni "čarovat", aby se nám silou vůle podařilo to počasí změnit! Bude to tak jako tak fajn, ale při sluníčku ještě lepší. :-)
Libor Farský
Přátelé, dovoluji si upozornit na svůj včerejší článek, který zatím mnoho z vás nečetlo, ale domnívám se, že s tímto programem by mohl souviset. Je to "Akce Doksy - aneb Má hlava je těhotná myšlenkou". Děkuji a omlouvám se, Radku, za tento vstup. Libor *****