Vysoké Tatry vyhlásily mimořádnou situaci kvůli medvědům
Ilustrační foto: pixabay.com

Vysoké Tatry vyhlásily mimořádnou situaci kvůli medvědům

9. 4. 2016

Samospráva ve Vysokých Tatrách na Slovensku vyhlásila mimořádnou situaci kvůli zvýšenému výskytu medvědů v tamních osadách, mezi které patří i centra cestovního ruchu Štrbské Pleso či Tatranská Lomnica. Město Vysoké Tatry obyvatelům i návštěvníkům kromě jiného doporučilo, aby se po setmění nepohybovali v blízkosti kontejnerů na odpadky a mimo obytné budovy.

"V minulosti jsme evidovali výskyt medvědů, ale dosud medvědi nechodili tak často do obydlí. Letos máme již pět podnětů, že se dobývali do obydlí a ve dvou případech napadli i psy v rodinných domech. Pohybují se i v oblasti základních a mateřských škol," řekl na tiskové konferenci primátor města Vysoké Tatry Ján Mokoš.

V posledním období byl výskyt medvědů hlášen hned z několika tatranských osad, podle Mokoše jsou šelmy v regionu přemnožené.

Ve Vysokých Tatrách, které jsou oblíbeným cílem českých turistů, se chýlí ke konci lyžařská sezóna. Letní turistická sezóna se v nejvyšším pohoří Slovenska rozbíhá v květnu.

Podle samosprávy budou do lokalit nejvíce ohrožovaných pohybem medvědů častěji nasazeny policejní hlídky.

 

 

 

 

Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiřina Votavová
A to jsem si myslela, že budeme cestovat alespoň po Čechách a Slovensku. :-)
Jan Fencak
Do Vysokych Tatier som chodil pravidelne, u roky sa im vsak vyhybam - jednak byvaju najmä v sezone preplnene a tie medvede su ozaj velky problem - miestam, kde ide kedykolvek o zivot sa vyhybam, podla mna, zacne sa konat az dojde k usmrteniu cloveka medvedom...a co nevidiet zacne obdobie skolskych vyletov ...
Karel Boháček
Udělali jsme si to sami a tak musíme pykat. To samé je to s vlky či slony....a stačilo málo, jen uklízet odpadky.
Anna Potůčková
Bála bych se a určitě mně návštěva Vysokých Tater neláká po této informaci
Alena Várošová
Tak to je velmi nebezpečné pro obyvatele a turisty.A vypadají tak mírumilovně,ale zdání může klamat.!!
Jana Šenbergerová
S medvědem bych se určitě potkat nechtěla.