Prahu šeredám
Ilustrační foto: pixabay.com

Prahu šeredám

11. 4. 2016

Tohle město vnímám od druhé poloviny 20. století. Bývalo radostí se kochat jeho krásnou architekturou i pohledem na pohledné obyvatelstvo, chodící tehdy po chodnících. Pražské původní obyvatelstvo bývalo špatně placené, volných bytů byl nedostatek. Množit se moc z vlastních zdrojů nemohlo, vymíralo nebo emigrovalo na západ.

Bývala radost procházet se po ulicích, jen tak a pro radost. Mnohokrát jsem šel po chodníku svým směrem, proti mně šla krasavice, otočil jsem se a s nadšením jsem za ní šel nazpět. Teď už to vůbec nepadá v úvahu.

Morava a Slovensko do Prahy posílalo mladé ženy druhé, ba i první jakosti!

Architektura nám zůstala, s pohlednými chodci na chodnících je to hrůza! Za málo posledních desetiletí se sem přistěhovaly statisíce nevzhledných, nepražských obyvatel. V minulém režimu by je pro špatný vzhled, tam u nich v polích, nezaměstnali ani v JZD, na kydání hnoje. Kam tedy s nimi, šup do Prahy! Své nové venkovské krasavice teď odesílají přímo do eurových zemí.

Minulý týden mé zhnusení vyvrcholilo. Šel jsem po poledni pražskou Spálenou ulicí. Tolik ohyzdných lidí jsem nikdy neviděl, po celém, mnou procestovaném světě! Ošklivé tváře od narození, neforemné postavy, vady chůze, o holích či s berlemi, nevkusně oblečené. Šeredné obyvatelstvo. Hnus nenapravitelný!

Ani obojí večerní hlavní TV zpravodajství neukazují nic hezkého. Jen invalidy, znetvořené děti, nevyléčitelné pacienty. Nesmí se ale ukazovat mládí, radost, krása a síla, pokud to ještě je?

Mám teď dojem, že ČR má jenom znetvořené obyvatelstvo a mladé invalidy. Ve sdělovacích prostředcích za ně mluví a propaguje je vozíčkář Krása. Mluví tedy asi za většinu současného obyvatelstva, při příštích volbách ho budu volit za prezidenta ČR!

Jestli německá „Ježibaba“ vlastně nemá trochu pravdy, při kolonizaci Evropy muslimy. Mohlo by se tu rodit více krásných a zdravých lidí!? Byli by ale trochu černější. „Makrela“ si možná vidí dále, než na špičku nosu.

Každá revoluce znamenala změnu k horšímu; věděli to už Rakušané. V pražském případě znamenala osídlení města nevzhlednými osídlenci!

Pokud jsem při cestování Evropou pozoroval tamní tváře, vídal jsem krásné ženské tváře v Polsku, Ukrajině, ba i v Albánii.

Teď už nám v Praze zbývá jen dívat se nahoru, na ty historické památky a uskakovat před jedoucími auty.

Takováhle kolonizace města může ochromit i turistický ruch, cizinci přestanou přijíždět za kdysi krásnými, teď už neexistujícími děvčaty.

 

                   

 

Hodnocení:
(2.5 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Rypáčková
Jo a když to vynásobím -1, vychází to docela dobře.....
Jarmila Komberec Jakubcová
No coment
Naďa Pokorová
Jejda, jejda! ...zoufalý způsob jak upozornit na svou sebestřednou maličkost....
ivana kosťunová
Přečetla jsem si teď všechny komentáře a MM má pravdu, reakce na p.Nekvasila jsou velmi zábavné. Byla by to docela zajímavá psychologická studie.
Libor Farský
P.S. Dovětek p. Nekvasilovi, tentokrát v čínštině: "Nečum a čiň se, čéče!"
Marie Magdalena Klosová
Je mi líto,pane Miloši,ale dnes jsem se spíše pobavila reakcemi na Váš ,už ani ne "černohumorný" článek.Skoro bych se cítila dotčena,kdybych teď po Praze chodila... :) zdravím a přeji jasnější pohled,nejen na Prahu. mm
petr stejskal
Když jste šel tou Spálenou ulicí, nezapoměl jste si slepeckou hůl?
petr stejskal
Dneska dělali na bezinkách zadarmo kontrolu zraku. Pan Nekvasil by se tam mohl zastavit. Má něco s očima . O ostatním nemluvím. Kde se bere takováhle hořkost v člověku. Já jsem starý dědek, přesto se rád kouknu za hezkou ženou. Jen někdy , zvláště v létě , mám strach abych si neudělal na krku uzel. A pokud by si pan Nekvasil vzal doma zrcadlo, tak bacha, aby to nebyl ten z Petřína. Potom by nevěděl, jestli je to pravda.
Jana Šenbergerová
Propojím-li svět, jak ho vidím já, s tím, jak ho vidíte vy, jeví se mi v oblasti krásy naprosto vyvážený. Vždycky mi připomemete, že není moudré dívat se na věci jednostranně, ale raději komplexně. :-)
Ilona Kolářová
Mně se článek líbí. Je vidět, že pan Miloš má smysl pro zvláštní druh humoru, který však nesedne každému.:)
Libor Farský
Doporučuji Vám častěji chodit před orloj na Staroměstském náměstí. Je dnes plné Číňanů, hodně z nich sem jezdí takovou dálku jen aby měli svatbu ve Staroměstské radnici radnicí s fotkou právě před orlojem. A s nimi také spousta čínských svatebčanů. Pohled na krásnou čínskou nevěstu Vám určitě spraví náladu na celý den. :-)
Růžena Marková
Vtipně popsaný problém, který nemá jen Praha, ale i ostatní města a městečka. Jen malé vesničky zůstávají skoro stejné.
Helena Votíková
Pane Nekvasile to teda nevím jak se koukáte, nepřipadá mi, že by kolem byli nějací exoti. A mimo jiné, měl byste se mít na co koukat vždyť zrovna Ukrajinek je po Praze dost. Kdyby vás rozčílily cizojazyčné nápisy na obchodech to bych chápala, ale tohle je tak nějak mimo realitu. Asi jste se změnil nejen vy ale i pohled na svět kolem sebe máte jiný než tehdy.
Blanka Hlobilová
Cha, cha, cha!!!!! Milé dámy , podívejte se na profil pana Miloše dle pokynů paní Jiřiny a udělejte si obrázek samy.
Hana Šimková
Pane Miloši, nikam nechoďte, seďte doma, vezměte si zrcadlo a dívejte se na posledního krasavce. Budete mít klid.
Hana Lancová
Tolik deprese najednou, hrůza! Raději jsem neměla ten článek číst....:-(((
Věra Lišková
K článku mi chybí fotka z Vaší galerie Blaník. Ta mě fakt pobavila.
Dagmar Bartušková
Miloši, Spálenkou cárám téměř denně, ale na takovouto sortu lidí jsem tam skutečně nekápla. U Quadria na schodech se sice válí pár nevzhledných jedinců, kteří narušují příjemnou atmosféru provoněného jarního dne, ale jinak? Možná jsme se tam tak trochu míjeli...
Jiřina Votavová
A nebude to, pane Nekvasile, asi tím, že do těch ulic vyrážíte i Vy? Koukla jsem na Váš profil do fotek a do galerie Blaník a nejlepší asi bude, když si vydáte "zákaz vycházení"! :-(
Květoslava HOUDKOVÁ
Tohoto pána potkat nechci = ani "vycpaného".
Marie Seitlová
To je neuvěřitelný článek, a chybí mi tu fotka krásného, šarmantního, urostlého, stále mladého,.............muže. Nemáte ji ani na profilu, ráda bych se na vás koukla.
Alena Tollarová
Pane Miloši, pojeďte s námi do Loučné ....
Jarmila Komberec Jakubcová
Ošklivý člověk vidi opet seredne veci. Všechno záleží na úhlu pohledu
Alena Tollarová
Pane Miloši, však jsem Vás potkala! Měl jste ty tlusté černé brýle! No, musel jste to být Vy.
Lidmila Nejedlá
Pane Miloši, jste zřejmě poslední krasavec v Praze. Chtěla bych Vás potkat.
Karel Boháček
...nevím o čem píšete, jste slepý či se neumíte dívat ? Mně spíše vadí to sprejerství a reklama na každém kroku co hyzdí Prahu.
ivana kosťunová
Pane Nekvasile, není váš úhel pohledu poněkud zkreslený tím, že v minulém století jsme byli poněkud mladší ?Opšt se bavím vaším osobitým humorem. Až zase pojedu do Prahy, vyhrnu si rolák k nosu a horní část hlavy přikryju kšiltovkou, abych, šereda jedna šeredná, neděsila kolemjdoucí.