Doksy léčily duše i ramena
FOTO: Aromatica

Doksy léčily duše i ramena

13. 4. 2016

Mám drobná úzká ramena. Odjakživa. Babička mi říkávala: "Jez, děvenko, všechno sněz, ať máš pevná ramena! Neumíš si představit, co všechno na ta tvá ramena život naloží. Musíš být silná." A život na má ramena skutečně naložil hodně. Není divu, že mě občas bolí.

Levé rameno mě začalo bolet v sobotu na zámku v Zákupech. Když nás průvodkyně dovedla do ložnice panstva, už se mi chtělo se zavrtat do podušek té velké postele a zahřát se tam. Také mi dělala docela dobře představa, že by mě obejmul huňatý medvěd, který byl u zámku ve výběhu a pěkně mě ohříval. Nic naplat, měla jsem neklidnou noc, rameno mě záblo a pobolívalo. 

Po návratu z Doks jsem vybalila  tašku, rozložila na stole dárky a zadívala se na žlutý kelímek s růžovým víčkem. Stálo na něm: JÍROVCOVÁ MAST.  Čtu, že pomáhá k úlevě při otocích a ... Tak jo. Zatím mi žádná mast nikdy nepomohla, ale tahle je darovaná dobrými lidičkami od Brna z lásky. Natřela jsem si rameno, přiložila ubrousek pod svetr a šla normálně žít. Na noc jsem znovu rameno namazala. Pěkně to pod ubrouskem  hřálo a já, se vzpomínkami na krásný víkend v Doksech, usnula.

A už není neděle a zas, jak malý mraveneček, ráno skáču z postele. Tak postřeh! Tu mastičku mi darovali Láďa s Hankou Šimůnkovi v Doksech.

 

 

 

Hodnocení:
(5 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Šimková
Díky paní Lidmilo
Lidmila Nejedlá
Pro Hanu Šimkovou: AROMATICA CZ s.r.o. Ladislav Šimůnek, Masarykovo nám.101/3, 664 51 Šlapanice
Hana Šimková
Prosím, napište mi, kde se dají tyto výrobky sehnat.
Jana Šenbergerová
Protože jsme v Doksech nebyli, znám mastičky Šimůnkových jen z fotografií. A teď konečně i vím, k čemu jsou dobré a jak pomáhají. A to je moc dobře, že jste to sem všichni napsali. :-)
Alena Vávrová
Jsem jednoznačně pro "mazat". Tak mažu všemi mastmi. Tedy i od Šimůnkových a tímto znovu děkuji. Určitě vyzkouším i vzorečky krášlící kosmetiky.
Miroslava Jachimová
Lidu, díky za pěkný článek (na dárky by se tu skoro zapomnělo).Hlavní dík patří samozřejmě Láďovi a Hance za ty různobarevné kelímky. Doufám, že nedopadnu jako Ája. Protože také mažu a mažu a jsem spokojená.
Ladislav Šimůnek
Hezký večer z Brna.Já bych chtěl moc a moc poděkovat všem,co tady píšete.Jsme moc rádi s Hankou,že vám naše výrobky pomáhají a jste moc spokojený.
Hana Rypáčková
I když mě ortoped zrazoval, že masti jsou na nic, mažu kolena , ramena i zápěstí a jedu na plný plyn. A toho růžového miláčka, lásku Helenky nepolykám. Od Ládi máme doma Kosmíka na pobodání hmyzem, našla jsem v lékárničce...Takže :Mazat,mazat,mazat!
Eva Balúchová
Lidu,tak tebe bolelo rameno a vůbec jsi se nepostěžovala.A já spala jako špalek místo abych tě politovala.Já jsem mastičky schovala až bude hůř.A bude,jelikož už začíná práce na zahradě.
Danuše Onderková
Také děkuji Šimůnkovým za dárečky, protože jako většina z nás jsem ji hned vyzkoušela. Díky
Hana Práglová
Musím taky něco připsat.Léta letoucí trpím na afty,mívám nemocný jazyk---pochopitelně není možné se v klidu nějak trochu slušně najíst. ani bezproblémově mluvit..Zkusila jsem vše.co kdo poradil-lékaři,lékárny,léčitelé,báby kořenářky,,,vše pomohlo maximálně na chvíli.Z bezradnosti jsem zkusila Ech.....,která nám byla nabídnutá ,,,Viditelně pomohla.Nevím,na jak dlouho,ale zase chvilku mohu jíst.Láďo moc za vše děkuji!!.
Jarmila Komberec Jakubcová
Milá Lidmilko, mně jsi udělala velkou radost. knihou o Maroku Ať tě nic nebolí.
Eva Mužíková
Já sem díky svým odjezdům o " dary" přišla, dobře mi tak. Ale už mám dva výrobky vybrané, nechám si je poslat. Už se těším na účinky...
Marie Magdalena Klosová
Lidmilko,přeji,aby mast zabrala, a Ty abys nenabírala na ramena další zátěže.Zaslouží odpočinku,ta Tvá drobná ramínka.Krásné prožívání jara.:) mm
Naděžda Špásová
Lidmilko, i já už mazala. Mast proti opruzeninám pro miminka je jako dělaná pro mě. Už jsem také blahořečila Šimůnkovým za dary. *****
Soňa Prachfeldová
Bezva a že se tam dobrých lidiček sešlo, opět cítím v nitru dojetí.
Marie Novotná
****** Díky Šimůnkovi.
Libor Farský
Jsem tam, bohužel, nebyl. Asi se z lítosti namažu.
Alena Tollarová
Ano, ano. Kdo maže, ten jede. A tak já už taky pilně mažu ... díky Lidmilo. Díky Šimůnkovi
Květoslava HOUDKOVÁ
V Doksech mne zaskočilo zdraví - večerní zábavy jsem se nezúčastnila, dárek od Šimůnků tedy nemám, ale nevadí. Mne už 2. rok léčí trojkolka - pohyb = šlapání zřejmě pomohlo k tomu, že mne "asi zoufalstvím" opustila artróza z kolen (bez léčení). A přes 15 let znám českou firmu s bylinnými produkty - několikrát v životě (nejen mně) už pomohli.
Helenka Červenka
Musím taktéž poděkovat. Piju darovaný čaj na žlučník a cítím se lépe.
Olga Štolbová
Ano, všichni jsme byli obdarováni. Já zas včera, po práci na zahrádce, dost vyřízená, vzpomněla na mastičky. Opravdu, pomohla ta tužebníková. Na záda, na nožky, na ramena. Laďo a Hanko, díky. *****
Dagmar Bartušková
Lydie, pěkně jsi nám to popsala, jo, jo. Olga přečetla, na co která mast je a zaměnil se kelímek. A tak jsem si namazala nohy, lehce unavené po rocku, kdy jsme na parketu tančili jak o život, místo mastí na otoky - mastí na hemoroidy. Když jsem si to pak přečetla, myslela jsem, že se pominu!:-( :-( :-( To byl skok pod sprchu!
Lenka Hudečková
No vidíš, Lidmilko, i my jsme ihned začali masti od Ládi s Hankou používat. Moc pěkné a užitečné dárečky to jsou :-) *****
Zuzana Pivcová
Nechci dělat reklamu, protože "dobré dílo se chválí samo". A u mě už se ujaly 2 věci z darovaných přírodních prostředků od Šimůnků. Tak díky!
Alena Várošová
Lidmilo,moc pěkné povídání.5*