Ztrácení orgánů
Ilustrační foto: pixabay.com

Ztrácení orgánů

15. 4. 2016

Byla jsem u pana doktora na sono břišní dutiny. Pan doktor velmi svědomitě hledal, co všechno tam mám a jestli je to v pořádku. Jmenoval orgány nahlas a říkal výsledek. Byl docela spokojený, a tak jsem měla radost. Pak se mě zeptal na všechny operace mého těla. :"Pane doktore", začala jsem vyjmenovávat, "už nemám krční a nosní mandle, slepé střevo, žlučník, mám nastavovanou achillovku a náhradu kyčelního kloubu na levé noze."

Pak jsem se zarazila, jestli to není moc velký úbytek, a radostně panu doktorovi sdělila, že mám ještě svoji dělohu a také všechny zuby, včetně zubů moudrosti.

Na gynekologii, když mi bylo něco přes padesát let, se totiž doktor divil, že dělohu ještě mám, což není prý tak obvyklé. Pan zubař mi zase říkal, že není obvyklé mít v mém věku všechny zuby a že jsem rarita.

Nevím, jestli to panu doktorovi na sono udělalo radost, ale mně ano. Ještě jsem skoro celá a držím pohromadě. Sice můj zákeřný imunitní systém bojuje proti vlastnímu tělu a snaží se ho zlikvidovat, ale já se nevzdám. No, a pokud to bude takové, jak to je, co nejdéle, tak to bude fajn.

PS. Ale srdce mám lidičky pořád a myslím, že na správném místě.

 

 

 

 

Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Naštěstí mám ještě všechno, co k životu potřebuji, i když leccos už značně opotřebované. Ale netrápím se tím, protože vím, že to jednou všechno za nové vyměním. Moc pěkné zamyšlení člověka, který ještě pořád má i zdravý rozum. :-)
Alena Vávrová
Moc hezky se to četlo a tvůj optimismus je nakažlivý :-), Haničko.
Karel Boháček
Jo znám lidi co nemají nejen mozek ,ale ani duši...
Libor Farský
Haničko, ta poslední věta je nejhezčí *****
ivana kosťunová
Váš článek je velmi optimistický. Sice nemám žlučník, ale uvědomila jsem si, kolik orgánů mi ještě zbylo. Díky za připomenutí, skvěle napsáno.
Hana Rypáčková
Přemýšlím, co mi chybí, nějaké zuby a buňky šedé kůry mozkové...Hani , jsi docela fit a čupr holka...Kůže drží celé tělo pohromadě...
Alena Várošová
Hlavně Hanko,že jste v pořádku podle pana doktora,to je nejdůležitější zpráva..Moje sousedka má 81 let a má všechny svoje zuby.
Zuzana Pivcová
Myslím, Hanko, že jsi celá správná na správném místě.
Lenka Hudečková
Srdce na správném místě, to je to nejlepší, co můžeme mít :-)
Jarmila Komberec Jakubcová
Haničko srdíčko máš opravdu na svém místě a jak to tak vypadá i hlavu. PA
Helenka Červenka
Hanko, to je dobře - a taky hlavně NEZTRATIT HLAVU!