Stromový požírač
FOTO: autor

Stromový požírač

22. 4. 2016

Jsem turista - vyznavač horských treků, a tak bohužel stále více chodím po zarostlejších stezkách a potkávám i méně lidí, protože většina dnes přesedlala na kola a jezdí po krásně udržovaných cyklostezkách.

Mé značení je oprýskané, zašedlé a i někdy najednou se ztratí. Kdo za to může? Značkaři - většinou opět senioři - dělají, co mohou, ale jsou tu stromoví požírači. Pár těch skutečně velkých požíračů jsem vyfotil, jak si pochutnávají na cedulích, co na nich zanechal člověk. 

Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Karel Boháček
Stromům to nevadí, zkoumal jsem tyto rány a jsou zcela zhojené. Hůř na to jsou stromy, které poškodí těžební technika -oděry, ty zpravidla znehodnotí zdravotně strom. Na Dukle jsem viděl stromy plné munice, zbraní a stromy žili vesele dál - pomsta však lidem co ty stromy dál zpracovávají /poškození techniky a úrazy dělníků/.
Helena Votíková
Karle jste velmi vnímavý. Setkala jsem se s hráběmi, které byly vrostlé do stromu.
Zdenka Jírová
Chudáci stromy, brání se jak mohou. Lidi, i když v tomto případě se jednalo o milovníky přírody, vůbec nemyslí na důsledky svého konání. Viděla jsem i vrostlý obojek do krku psa uvázaného léta u boudy. Bylo to otřesné.
Hana Rypáčková
Dnes jsem prohlížela tu mou vrbu u stoky, zda vyhnala po té podzimní vichřici výhonky. Nějak se mi to nezdá..Bylo sucho a ona je tak stařičká a oslabená..
Hana Rypáčková
Chudáčci stromy....Jak se snažily to utiskování odstranit...
Anna Čípová
Krásně napsáno. Jste velký milovník přírody.
Zuzana Pivcová
Fantastické!! Daleko lepší způsob, jak zakrýt ošklivá místa, než dát jim uháčkované dečky. Máme se co učit!!!
Jana Šenbergerová
Tak to jsou unikáty! Nikdy jsem se v přírodě se stromovým požíračem cedulí nesetkala. :-)
Libor Farský
Pane Boháčku, pošlete to, prosím také na Český svaz ochránců přírody. Třeba si to také uvědomí a rozjedou osvětu. Odkaz: http://www.csop.cz/ Hodnotím *****
Jarmila Komberec Jakubcová
Bohužel člověk je největším nepřítelem přírody. Zajímavé fotky.
Naděžda Špásová
Mohlo by se zdát, že je to vtipné, ale bohužel není. Je to smutné a zase v tom je člověk ničitel.
Alena Várošová
Není to nic krásného,ale poučného.Strom je jako člověk, když mu do srdce vrazíte řebík
Ilona Kolářová
Také jsem na pár podobných už narazila.
ivana kosťunová
Fotky jsou moc krásné, ale dobře mi z nich není. Za týrání zvířat jsou dnes poměrně vysoké tresty a za týrání stromů ? Nedivím se, že se příroda brání, začíná se to projevovat i v jiných oblastech.
Dagmar Králová
Pěkné snímky ukázek, jak se příroda brání nevhodně připevněným plechům. Místo hřebíků by asi byly lepší třeba pružné plastové pásky kolem kmenu, které by se přizpůsobily růstu kmenu. Ale to je jen teorie citlivého chování ke stromům.