Plánování už není pro seniory?
FOTO: autorka

Plánování už není pro seniory?

24. 4. 2016

Jak bylo v jednom komentáři napsáno, zažili jsme plánování dost v mládí, dnes už neplánuji. Proto jsem se zamyslela a zjistila jsem, že to není až taková pravda.

Plánování patří ke každé generaci, plánování veselé i smutné. Někdo plánuje operaci nebo náročnější léčbu, aby se zdraví zlepšilo a mohli si plánovat něco příjemnějšího. To je samozřejmě to nepříjemné plánování, ale když se povede, je z toho radost.

Nejsem zde dlouho, a proto nevím, kolik bylo plánovaných setkání ičkařů. Takové plánování vyžaduje spoustu času, ochoty a dalšího. Zmíním se o setkání v Doksech. I toto bylo plánovaná akce, jak jsem postřehla, jednalo se nejdřív o pár lidí a najednou z toho bylo setkání asi 46 zájemců.

Je mi jasné, že zde někteří přestanou číst a řeknou si, zase Doksy, ale vážení popudliví čtenáři, kterým vadí, že se píše a mluví o takových setkáních, která mají úspěch a zúčastnění na ně rádi vzpomínají, tak se zamyslete sami nad sebou. Všude, kde se nám líbí a je nám dobře, protože tam jsou známí a kamarádi, tam se rádi vracíme třeba ve vzpomínkách. Klobouk dolů před Jitkou a Radkem Caklových i Alenkou Vávrovou, kteří tento plán dotáhli až do konce. Přiznám se, že já bych takovou akci naplánovat nezvládla.  

Já byla na takové plánované akci poprvé a nelituji toho. Poznala jsem spousty milých a příjemných lidí a těším se na další plánovaná setkání.

A máme další plánování, do Loučné. I na toto setkání je třeba se důkladně připravit. Hance a Marušce to také zabere čas, naplánovat, aby se vše vydařilo.

Já sice takové akce neplánuji, ale mám v plánu opět po sezoně zaletět za dcerou a vnoučaty. Plán je pěkný a těším se, i když to bude také pracovní. Jenom se bojím, aby mé příjemné plány nezhatila nepříjemná neplánovaná příhoda.     

Opravdu si myslíte, že plánování je jenom pro mladou generaci?

 

"Můj plán" - je téma naší další soutěže, v níž můžete vyhrát pěkné knižní ceny. Chystáte rekonstrukci domu, nebo stěhování z většího bytu do menšího? Rozhodli jste se, že se s partnerem vezmete? Chcete se naučit hrát golf, anebo zkusíte malovat? Budete studovat univerzitu třetího věku nebo si hodláte udělat řidičák? Připravujete nějaký zajímavý výlet či dokonce exotickou dovolenou? Napište nám, co plánujete! Pravidla soutěže najdete zde.

         

 

 

 

 

 

Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Danuše Onderková
Jsem ráda, že i mezi námi je víc kteří plánují, i když to někdy nevyjde. Děkuji vám za podporu.
Marie Seitlová
Danuš, pěkný článek. Bez plánování není život.
Eva Balúchová
Za výběr fotky máš plný počet hvězdiček.Plánuji ráda,plánuji často,i když né všechny akce vyjdou,plánování mě baví.
Ilona Kolářová
Já jsem dříve měla den naplánovaný doslova na minuty, abych vše stihla. A teprve s přibývajícím věkem jsem zjistila, že je to úplně k ničemu. Co se má stát, to se stejně stane. Neříkám, že neplánuji, ale už zdaleka ne tolik a když něco nevyjde, snažím se to brát úpně normálně a ani mi to nijak nevadí, protože přijímám život takový jaký je.
Lenka Hudečková
Plánovat se musí, aspoň občas..já třeba plánuji, co uvařím a upeču. Jiřík má zase na starosti plánování výletů a akcí...Společně se nejprve domluvíme a pak už to nechávám na něm :-)
Jarmila Komberec Jakubcová
Plánování je nutností v každém věku. Všichni, kteří báječné setkání v Doksích zorganizovali a naplánovali museli důkladně připravit a tedy "plánovat". Jen proto se akce tak vydařila a kdo se jí zúčastnil se těší na další v Loučné n./D.Já mám život naplánovaný do poslední hodiny, protože pořád pracuji. Tím, že i ráda cestuji musím termíny zájezdů pečlivě plánovat na rok dopředu.
Naděžda Špásová
Danuško, pravdu díš. Nerada plánuju a stejně plánuju. Na Doksy se nezapomíná, a závistivci ať si trhnou nohou. Taky by mi měl každou chvíli vyjít článek o mých plánech. Tak ať máš pořád u stánku hodně milovníků určitě moc dobré zmrzliny. *****
Zuzana Pivcová
Plánování v dřívějším pojetí (viz plán práce, učiva) mi není vlastní. Zde jsem to vnímala pouze jako pevně stanovený termín, vše ostatní bylo splněné přání.
Alena Várošová
Já moc neplánuji a když tak na poslední chvíli.I když některé návštěvy u lékaře,rodiny,dovči by se měly naplánovat,jak kdo.Velké akce,více lidí to bez plánování prostě nejde a souhlasím s Dankou.
Miroslava Jachimová
Výstižný článek. Plánovat se musí v každém věku, hlavně takové akce jako Doksy by se opravdu bez toho plánování neuskutečnily. A ještě k tomu plánování. Zamlada jsem měla vždy vše naplánované do absolutních detailů a když něco úplně nevyšlo, tak jsem z toho byla vykolejená. Zaplať pánbůh takto už to nemám, ale nějaký ten plán být musí.
Marie Foltýnová
Máš pravdu Danuško.Skoro každá akce se plánuje dopředu.A potom jen s obavami čekáme,jestli do toho nepříjde nějaká nenadálá událost.Nebo ještě horší-nemoc.Ale bez plánování to zkrátka nejde.Musíme i riskovat.Zatím se to vždy vyplatilo.Všechna setkání s kamarádkami a kamarády z i60 i účasti na módních přehlídkách byla skvělá.
Alena Tollarová
Danuško, já jsem na plánované akci s i60 poprvé nebyla, ale to je tak jediné, v čem se s Tebou liším. Napsala jsi to moc hezky a výběr fotky nemá chybu. Zkrátka když je dobrá nálada, navléknem na sebe všechno co máme a huráááá ... třeba na severní pól.
Helena Votíková
Řekla bych, že plánujeme pořád. Nemusí to být dovolené, setkání. I cestu na nákup plánujeme.
Karel Boháček
Ten kdo neplánuje - nežije.
Hana Rypáčková
Jasně , že není. Ale buď sháníš náhradník a nebo oželíš peníze....Právě, že mám naplánované /třeba nechtěně/ a nevejdu se. Ale moc vám to všem přeji, setkání in face je skvělé.