Točit se bude podle scénářů Výtah a Babka
Ilustrační foto: pixabay.com

Točit se bude podle scénářů Výtah a Babka

24. 4. 2016

Byla to rozhodně dosud nejtěžší soutěž na portálu i60. Napsat scénář, podle kterého by se dal natočit krátký film či vtipné video, není snadné ani pro profesionály. Přesto do soutěže doputovaly scénky, které pěkně polehtaly bránici čtenářů. 

"Většinu příběhů napsal sám život, je vidět, že se lidé umějí bavit, bez ohledu na věk. Uznání rozhodně zaslouží všichni soutěžící," okomentovala klání Danuše Kubátová, která scénáře posuzovala a vybrala z nich dva, které se svým týmem natočí. Vítěznými scénáři se staly Výtah od pana Ladislava Mátla a Babka, jehož autorkou je paní Alena Várošová. 

"Mezi soutěžními příspěvky jsem měla několik favoritů, líbily se mi příběhy Silák, Setkání, Dva dopisy, Sklerotička. Nakonec jsem se rozhodla vybrat Výtah a Babku. Scénář Výtah byl velmi pěkně zpracovaný s vtipnými replikami a velmi dobrou pointou. Příběhu o babce sice silnější pointa chyběla, ale sama mám jeden nápad, jak příběh zakončit. Nechám si to jako překvapení," uvedla k hodnocení Danuše Kubátová.

Jak jsme uvedli při zadání soutěže, v krátkých filmech si budou moci zahrát i jejich autoři, se kterými se dohodneme mailem či telefonicky na detailech natáčení, jež by se mělo uskutečnit v Praze v průběhu letních měsíců.

Ještě jednou děkujeme všem soutěžícím za skvělou práci!

Naše další soutěže

A jedeme dál, protože další naše soutěže pokračují. V běhu je literární soutěž na téma "Můj plán." Chystáte rekonstrukci domu, nebo stěhování z většího bytu do menšího? Rozhodli jste se, že se s partnerem vezmete? Chcete se naučit hrát golf, anebo zkusíte malovat? Budete studovat univerzitu třetího věku nebo si hodláte udělat řidičák? Připravujete nějaký zajímavý výlet či dokonce exotickou dovolenou? Napište nám, co plánujete! Pravidla této soutěže najdete zde.

Stále otevřená je i naše fotosoutěž na téma "Obrázky jara". Byť to v tyto dny venku na jaro zrovna nevypadá, určitě se i nyní dají ulovit pěkné snímky přírody ze všech koutů naší země. 

Zajímavé ceny najdete v sekci produktové soutěže, kde můžete vyhrát například lahev kyperského vína, DVD nebo slevové poukázky. A stále můžete hrát i o relaxační řadu Planet Spa. Produktové soutěže najdete zde.

Samozřejmě pokračují naše tradiční dlouhodobé soutěže, a to FOTO DNE a vědomostní kvíz. V něm tentokrát uspěl a při losování měl štěstí pan Milan Trnka, kterému pošleme filmové DVD. Stejnou cenu obdrží také pan Zdeněk Karlík za pět vydaných fotografií v sekci FOTO DNE.

Povedlo se

Kromě pěkných filmových scénářů se tento týden objevila v magazínu i60 celá řada zajímavých příspěvků a také fotografií. Doporučujeme si přečíst krásně napsaný příběh paní Onderkové Vzpomínka na prodej zmrzliny a také fotopříběh paní Soni Prachfeldové o ne příliš známé hradní zřícenině Košťálov

Milé čtenářky, milí čtenáři, těšíme se na vaše nové příběhy, cestopisy, fotografie, básně. Pište, fotografujte, soutěžte a buďte ve spojení s naším - vaším magazínem i60.

Tahle země není jenom pro mladý!

 

   

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ladislav Mátl
Díky všem za milé komentáře! Oceňuji všechny spolusoutěžící za skvělé scénáře a zejména gratuluji spoluvýherkyni paní Várošové! Ještě jednou díky všem, mějte hezké dny!
Danuše Onderková
Také posílám gratulaci výhercům a těším se na zpracované filmové příběhy
Jana Šenbergerová
Gratuluji výhercům i úspěšným scénáristům.
Ilona Kolářová
Mně se líbily všechy scénáře, sama nevím, jaký bych vybrala.
Vanda Blaškovič
Aleno, již se těším!
Alena Várošová
Milí přátelé,nejsem až tak soutěživý typ. O to více mne to mile překvapilo,že si paní režisérka Danuše Kubátová vybrala můj jednochuchý scénář Babka.Mne zaujal scénář Sklerotička,podobný mému v EU 2014 i když já jej měla zveršovaný a zcela vymyšlený..Scénář Babka je taky vymyšlený,dle mé fantazie.Chci vám všem poděkovat i mým soupeřům,že jsem si mohla vaše scénáře přečíst.Už jenom tím,že jste se snažili, vyhráli jsme všichni.Některé byly těžké v obsazenosti a nerealizovatelné.Dance Onderkové a Soničce gratuluji.Také gratuluji panu Mátlovi. S babkou mám zkušenost,takže doufám,pokud se to uskuteční a budu vybrána pro roli babky,že vás nezklamu a budete se určitě dobře bavit.
Hana Lancová
Gratuluji všem vítězům a na výsledek natáčení se opravdu těším. :-)))
Jitka Chodorová
Gratuluji oběma výhercům.
Soňa Prachfeldová
Gratuluji výhercům, také myslím, že scénář patří zatím k nejtěžším soutěžím, těším se na výsledek.
Alena Tollarová
Blahopřeji oceněným a těším se na filmíky.
Zuzana Pivcová
Gratuluji výhercům a na zfilmované scénáře se těším. Což, ten Výtah si celkem umím představit, ale Babka s překvapením (a doufám, že tam bude hrát Eurobabička Alena), to může mít grády. :-) Líbily se mi snad všechny scénáře. Já sama jsem nápad neměla.
Eva Balúchová
Gratuluji všem vítězům.A konečně si musím udělat čas na přečtení článků od Danuše a Soni.
Lenka Hudečková
Všem výhercům, moc gratuluji :-)!!!
Libor Farský
Také blahopřeji a zejména redakci za ten nápad. Já jsem se výborně bavil u všech příspěvků.
Alena Vávrová
Autorům vybraných scénářů blahopřeji :-).
Hana Rypáčková
Také se přidávám k Aničce a gratuluji k výhrám a k ocenění scénářů.
Anna Potůčková
Všem výhercům moc gratuluji !