Můj plán s maminkou
FOTO: autorka

Můj plán s maminkou

30. 4. 2016

Jak jsem již někde psala, nikdy nic dopředu neplánuji. Nemám ráda mít něco hodně dopředu naplánované a pak z toho sejde a jsem z toho smutná. Z různých důvodů se plánovaná akce nemusí uskutečnit, takže neplánuji.

Ale přece bych chtěla udělat výjimku a radost své mamince. Už vloni nejela na týdenní relax s děvčaty do Luhačovic.No, stáří je tady, co si budeme povídat. Už se na to necítí, celý týden trávit s mladšími.ženami, i o desítky let. Povídala mi: "Víš, děvče, po té devadesátce už to není holt, jak to bývalo, nějak se to zlomilo. Už i nadávám a sprostě, když mi něco spadne." Začaly ji bolet nohy, tak šla k lékaři, změřil jí tlak, poslechl, napsal jí nějaké doplňky stravy, že jí dát nic nemůže, že je zdravá jak rybička. Postěžovala si i doktorovi, jak umí nadávat.No, to je celá moje maminka.

Ráda poslouchá ty staré písničky a prozpěvuje si s interprety i ze Šlágru.Tak jsem přemýšlela, že bych ji vzala na takový relax - výlet.Zavolám do Domu kultury Luhačovice a zarezervuji si lístky na představení Evy a Vaška, ale až týden dopředu, déle ne, Byla tam se mnou na tomto programu poprvé před třemi léty, možná před čtyřmi, a moc se jí program líbil. Tak bychom si to zopakovaly.

Můj plán by připadl na červen 24.6.2016, pokud bych byla na dovči, tak to přesunu o dva, tři týdny později a šly bychom na Stříbrňanku, Mistříňanku. Akce tam bývají v sezóně stále.

Jely bychom na dva dny, jednu noc. Zaplatily bychom si uhličitou koupel s masáží. Šly na relax do solné jeskyně, taky kousek procházkou po parku a pak do cukrárny na kafíčko a zákusek, zakončily to zábavným programem a druhý den jely domů.

Co jiného vymyslet, aby to maminka zvládla a měla z toho radost a  požitek?Plán, jen tak užít si maminky odkud ji ještě mám a ona mne.

Omlouvám se všem za nepodařenou druhou fotografii s Vaškem a jeho dcerou. Jinou nemám.

 

"Můj plán" - je téma naší další soutěže, v níž můžete vyhrát pěkné knižní ceny. Chystáte rekonstrukci domu, nebo stěhování z většího bytu do menšího? Rozhodli jste se, že se s partnerem vezmete? Chcete se naučit hrát golf, anebo zkusíte malovat? Budete studovat univerzitu třetího věku nebo si hodláte udělat řidičák? Připravujete nějaký zajímavý výlet či dokonce exotickou dovolenou? Napište nám, co plánujete! Pravidla soutěže najdete zde.

Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.