Soutěž: Zvu vás do Maryšky
FOTO: autorka

Soutěž: Zvu vás do Maryšky

10. 5. 2016

O Bohumíně si toho můžete přečíst víc než dost. Špatně se nám tu dýchá a máme zde dost problémových obyvatel.

Město, hospůdku ani kulturní památku vám představovat nebudu. Ukážu vám něco jiného - prostory bohumínského spolku Maryška.

Když jsem se do Bohumína před třinácti lety přistěhovala, bylo to po knihovně další místo, které jsem okamžitě začala ráda navštěvovat. Stala jsem se členkou spolku a našla si tady spoustu přátel i lásku. Schází se zde umělci různých žánrů. Já patřím do literární sekce, občas se tu veřejně předvádím coby místní spisovatelka a zde jsem křtila svou knihu.

Ráda si sem ale zajdu i na hudební pořady, přednášky, besedy, výstavy, kurzy, cvičení jógy... Jako členka občas přiložím ruku k dílu při organizování některých akcí, ať už přípravou plakátu či sháněním kytky, napsáním článku o proběhlé akci ...a dokonce jsme tu s Dimkem slavili svou stodvacítku.

Mám klíče, můžu vás pozvat i mimo návštěvní hodiny. Prosím, vejděte, nemusíte se zouvat. Prostředí je takové rodinné, dejte si u nás čaj či kafe za pár drobňásků...

 

 

„Kde domov můj.“ To je název naší nové soutěže, prostřednictvím které se mohou čtenáři magazínu i60 dozvědět o místech dosud nepoznaných. Popište své město či obec, jejich největší zajímavosti, pozvěte je na místa, která máte ve svém okolí nejraději, doporučte jim zajímavosti ve vašem regionu, uveďte tipy na historické či kulturní památky, ale i tipy na dobrou restauraci, hospůdku, kavárnu… Více informací o soutěži najdete zde

Hodnocení:
(4.9 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Balúchová
Helenko,věřím,že tady seš jako doma!
Olga Štolbová
Helenko, líbí a protože jsi mi o Maryšce trochu vyprávěla, jsem ráda, že jsi ji i ukázala. Docela závidím, vypadá moc útulně. *****
Dana Kolářová
Snad se mi, Helo, někdy podaří tvého čtení zúčastnit. Pozvání je fajn.
Drahomíra Stínilová
Máte to tam fajn a taková místa si musíme hýčkat. U nás, přestože je to část Prahy, takové pohodové místo nemáme. Moc hezké čtení a škoda, že je to tak daleko. Přeju další příjemné chvíle.
Marie Novotná
Díky za pozvání.Asi to letos nestihnu,ale třeba jindy.Ať se daří Tobě i Maryšce.
Jana Šenbergerová
Heli, máte to tam moc hezké, tak si to hezky užívejte. Třeba někdy to pozvání také přijmeme, budeme-li mít cestu kolem. Díky!
Jarmila Komberec Jakubcová
Maryška je moc hezká a také bych pozvání přijala. Přeji hodně pohody tobě Helenko i Maryšce.
Dagmar Bartušková
Helo, ráda jsem se nechala pozvat. Díky!
Naděžda Špásová
Helo, mít takové krásné místo, tak tam možná chodím taky. Přeji ti, aby se Maryšce dařilo ještě hodně dlouho. *****
Alena Tollarová
Helenko, Ty jsi prostě jako vítr. Trosky tu byly hned ráno a pozvánka taky jako první. Do Maryšky se určitě nikdy nepodívám, ale pozvánka je pěkná a tak prímový spolek Ti upřímně přeju.
Alena Várošová
Moc pěkné prostředí,díky za pozvání Helenko.Ať tam ještě dlouho budeš předčítat z knih a ať se daří Tvým aktivitím v Maryšce.5*
Hana Rypáčková
Dík za pozvání. Otevíráš soutěžní pozvánky. Měj své tvůrčí úspěchy v milé Maryšce.. Kafe tam popíjíte? :-)
Alena Vávrová
To je fajn, když můžeš do Maryšky chodit jako do druhého domova a seberealizovat se tam.
Libor Farský
Helenko, jenom tiše obdivuji a přiznám se, že také trochu závidím. Nejen to prostředí v Maryšce, ale hlavně Tvoji všestrannou aktivitu *****
Lenka Hudečková
pěkná pozvánka Helo!!! :-) *****
Zuzana Pivcová
Od Tebe bych, Helenko, ani nic jiného nečekala, než nějakou aktivitu. Tvá energie je nakažlivá, a to je dobře!!
Marie Seitlová
Heli, pěkně jsi ičkače pozvala do Maryšky. Musím potvrdit, že se tam konali i konají zajímavé akce. Je tam výborná vedoucí Kamilka a mnoho dalších šikovných lidiček.
Elena Valeriánová
Helenko děkuji za pozvání. Maryšku vám mnozí mohou jen závidět, mít takové milé zázemí musí být bezvadné. Tak hodně krásných chvil v Maryšce, ale i v životě.