Bonus k rannej kave
FOTO: autor

Bonus k rannej kave

12. 5. 2016

Jedno som vedel s určitosťou: s fotografovaním definitívne skončím v deň, kedy si začnem užívať dôchodok. Fotoaparát bol mojím každodenným spoločníkom viac než štyridsať rokov, ale už stačilo. Fotografovanie je ťažké a navyše dnešné fotenie na digital vyžaduje more času a ja, obrazne povedane, nekupujem zelené banány ani nerozčitávam hrubú knihu, jeden nikdy nevie ...

Pri rannej kave si však veľmi rad pozriem nové fotografie na i60.cz – zrejme aj preto, že som nikdy nebol na umelecké fotenie, to musíte mať v sebe ako dar od boha, u mňa dominoval dokument a futbal. Zostal mi však bohatý fotoarchív, všetky fotografie sú spojené s nejakou spomienkou, každá má osobité storry svojho vzniku. Napriklad aj tá, na ktorej sú moje hviezdy Karel Gott a Jiřina Bohdalová.

Vážim si každého, kto vezme do rúk fotoaparát a ešte viac toho, kto nájde v sebe odvahu a dokáže sa s peknou fotografiou pochváliť a ponúknuť ju aj verejnosti. Dnes môže fotiť každý, stačí mať kvalitnejší mobil. Skúste to aj vy, určite i vo vašom okolí dokážete objaviť krásu, ktorá stojí za to, aby šla do sveta.

Samozrejme nezabudnite najvydarenejsie zábery zavesiť na i60.cz. Už teraz sa na ne veľmi teším, lebo takmer všetky fotografie v rubrike Foto dňa majú svoje vnútorné čaro, sú jednoducho povedané krásne, viem pri pohľade na ne nájsť mnoho inšpirácii a ako bonus: káva pri nich chutí neopakovateľne.

Hodnocení:
(4 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Čípová
Vy, jako profík jste s focením skončil v důchodu a já začala. Díky fotoaparátu se dívám kolem sebe pozorněji a vidím to, co jsem dříve ani nevnímala. Vaše slova moc potěšila. Ať vás každý den při kávičce fota z íčka potěší.
Soňa Prachfeldová
S chutí jsem si přečetla Váš článeček , trochu mě udivuje, že jste nevyzkoušel digi, ani tomu nechci věřit - zkušený profík, v důchodu jsem objevila kouzlo focení ve spojení s přírodou, fotím si amatérsky pro svoji radost a Vaše slova, že se na naše fotečky díváte, ve mě vyvolala opravdu radost. Díky !
Jitka Havlová
Moc ráda jsem si přečetla váš článek ve slovenštině, my dříve narození jí ještě rozumíme. Kdybyste ze svého archivu vybral další fotku - a nejlépe s příběhem vzniku -, bylo by to fajn...
Alena Várošová
Článek s Vaším fotografováním jste moc hezky popsal.Nejsem žádná fotografka,fotky neumím upravovat,co se podaří to se podaří a co ne,smažu.Titulní stránka i když to bylo dřív a umělci byli při síle se \ám povedla.
Jana Šenbergerová
Krásné vyznání. Je hezké, když fotograf podpoří snažení jiných fotografů. Svou pěknou fotografií jste navíc jistě potěšil nejednoho fanouška našich dvou mistrů.
Eva Balúchová
Jsem na tom stejně,taky u snídaně prohlížím fotky ,nejraději mám přírodu.Vaše fotka je krásně čistá,Bohdalku nemusím,ale přiznávám,že jí to moc sluší.