Tip na výlet s vnoučaty:
zámek v Mníšku pod Brdy

Tip na výlet s vnoučaty:
zámek v Mníšku pod Brdy

6. 12. 2011

Budete o víkendu hlídat vnoučata? Chystáte pro ně nějaký zajímavý program? Máme pro vás tip: výlet na Státní zámek v Mníšku pod Brdy. Pro děti je tento zámek doslova rájem. Po celý rok je možné vybrat si hned ze tří prohlídkových tras - Loutková, S andělem a Tři věže. Děti se zde setkají se známými pohádkovými postavami, popovídat si mohou například s vodníkem či Bílou paní, seznámí se s hračkami, s nimiž si hrály původní obyvatelé zámku.

Rozhodně doporučujeme navštívit také výstavu panenek Barbie v dobových kostýmech, jejichž autorkou je Jarmila Kupková, bývalá učitelka matematiky a hudební výchovy. Se zajímavou zálibou začala až v důchodovém věku v roce 2002 a to tak, že za ní přišly vnučky s prosbou, aby jim ušila šatičky na panenky. Její sbírka nyní čítá přes sedmdesát kostýmů. Při jejich výrobě se inspirovala skutečnými historickými postavami. Vidět zde můžete například rokokové šaty ze zeleného taftu markýzy de Pompadour, což byla milenka francouzského krále Ludvíka XV, luxusní róbu císařovny Marie Terezie, ale i šaty Emy Destinové, Boženy Němcové či dokonce prostitutky Vivien z filmu Pretty woman.

vnoučata výlet zámek
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Zavřít reklamu