Tip na výlet s vnoučaty:
zámek v Mníšku pod Brdy

Tip na výlet s vnoučaty:
zámek v Mníšku pod Brdy

6. 12. 2011

Budete o víkendu hlídat vnoučata? Chystáte pro ně nějaký zajímavý program? Máme pro vás tip: výlet na Státní zámek v Mníšku pod Brdy. Pro děti je tento zámek doslova rájem. Po celý rok je možné vybrat si hned ze tří prohlídkových tras - Loutková, S andělem a Tři věže. Děti se zde setkají se známými pohádkovými postavami, popovídat si mohou například s vodníkem či Bílou paní, seznámí se s hračkami, s nimiž si hrály původní obyvatelé zámku.

Rozhodně doporučujeme navštívit také výstavu panenek Barbie v dobových kostýmech, jejichž autorkou je Jarmila Kupková, bývalá učitelka matematiky a hudební výchovy. Se zajímavou zálibou začala až v důchodovém věku v roce 2002 a to tak, že za ní přišly vnučky s prosbou, aby jim ušila šatičky na panenky. Její sbírka nyní čítá přes sedmdesát kostýmů. Při jejich výrobě se inspirovala skutečnými historickými postavami. Vidět zde můžete například rokokové šaty ze zeleného taftu markýzy de Pompadour, což byla milenka francouzského krále Ludvíka XV, luxusní róbu císařovny Marie Terezie, ale i šaty Emy Destinové, Boženy Němcové či dokonce prostitutky Vivien z filmu Pretty woman.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.