Absťák
Ilustrační foto: pixabay.com

Absťák

15. 5. 2016

Tak už vím, co jsou to abstinenční příznaky, a to nejsem ani feťačka, ani ochmelka. Já jsem totiž, a přiznávám se upřímně, závislá na počítači. Sedím u něj každý den. Musím se podívat, co je nového na íčku a vůbec, trochu si zabrouzdat na internetu a zahrát si svoji oblíbenou hru "Slovní fotbal". To poslední na posílení paměti.

Teď moje paměť asi hodně utrpí, protože se počítač rozhodl mě opustit. Ani se nerozloučil, jenom smutně zablikal a odešel, nevím kam. Co teď? Peníze na nový nemám, ani na staršího typa.Sedím a truchlím, když v tom mě něco napadlo. Brzy budu mít narozeniny, a tak se před svoji rodinou zmíním, co mě potkalo, a budu čekat, jestli to zaseté semínko vyklíčí. Každý den bez počítače byl ale utrpením. Seděla jsem u něj a snažila se ho přemluvit, aby obživl. Trochu na mě zablikal, ale slzy nezabíraly.

Pak přišly moje narozeniny a světe, div se, dostala jsem počítač. Sice starší, ale na mé radosti to nic nemění. Vnuk mi ho zapojil a radost byla pryč. Zjistilo se totiž, že nefunfuje ani monitor. Návštěva odjela a já jsem zase zesmutněla. Musela jsem si monitor koupit sama. Chvíli to trvalo, ale sehnala jsem si starší. Pak jsem si ještě koupila flešku, aby mi opravář mohl přehrát mé soubory ze starého počítače do počítače nového. To zase chvíli trvalo, protože mezi tím dostal rýmičku a nepracoval.

Ubíhají dny od skonu mého počítače a já začínám být nervozní, plačtivá a začínají se mi třást ruce. Není se mnou vůbec k vydržení. Jsem protivná a nechce se mi komunikovat ani s kamarádkou. Truchlím! Konečně se opravář uzdravil, přišel, a uvedl mi počítač do provozu. Byl to můj hodně šťastný den a já se nemohu od počítače odtrhnout.

Doufám, že mi tento počítač už vydrží na věky, tedy na mé. Nechci už nikdy ten hrozný absťák zažít.

 

 

 

Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Kolářová
Výstižné! Také doufám, že mi můj počítač už vydrží na věky, tedy na mé.
Zdenka Jírová
Měla jsem také potíže s PC a byla jsem "na nervy". Každý večer se probárám zprávami mých přátel, a samozřejmě jsem na íčku. Ráda soutěžím na Kvízu i na produktových soutěžích. Je to závislost.
Olga Štolbová
Hanko, jak já tě chápu, také jsem byla týden bez. Tak dlouhé dny jsem už dlouho nezažila. Tak vítej a piš. *****
Jana Šenbergerová
Jsem už na tom asi stejně. Počítač jsme pořídili nový, ale s ním se vyskytl i nový problém. Ještě před několika lety jsem nechápala, proč si vnoučata ráno přivstanou, aby byla u počítače dřív, než vstanou ostatní. Dnes se o něj přetahujeme my dospělí. :-) Ať vám ten váš dobře a dlouho slouží.
Hana Šimková
Věruško děkuji a všem děkuji za pochopeni mého malého (velkého) trápení.
Věra Lišková
Dobře to dopadlo, přijít o Vaše vtipné články a komentáře, to by byla škoda. Mám ráda Váš humor.
Drahomíra Stínilová
Přesně toho se už několik měsíců bojim. Notebook začal pracovat hrozně pomalu a mám tu kvanta fotek, článků, povídek, kontaktů a rozpracované věci. Sice jsem si to nahrála, ale nevím jak to přenést do nového notebooku, který jsem sice obdržela k Vánocům, ale zatím nejsme kamarádi. Má W10 a i když jsem byla na kurzu, nějak mi to nesedí. Tak přeji moc hezkých chvil u nového přístroje kamaráda.
Alena Vávrová
Jo, jo! Znám moc dobře, co to je a také si přeji, aby již nikdy více...Ale já tehdy běhala na veřejný internet, nebo chodila na PC do rodiny. Ovšem ode dneška má můj stolní PC velkou konkurenci. Dostala jsem k narozeninám nový mobil. Prý když jsem taková webařka, tak ať se smejkám s dobou. Takže už se tedy smejkám a jsem díky mým mladým on-line i bez PC - s novým mobilem v kapse.
Zuzana Pivcová
Haničko, doufám, že tenhle počítač je bytelný, protože bude muset vydržet ještě dlouho! :-)))
Marie Seitlová
Hanko také si již nedovedu představit den bez počítače.
Hana Rypáčková
Hanko, to je prima, že jsi zase tady. Musím odjet, abych se ani nekoukla....Přitom večer už ani nevidím....
Naděžda Špásová
Hanko, nejste v tom sama. Nejsem sice vyloženě závislák, ale tablet v ruce mám taky denně. A k velkému PC taky sem tam zasednu. A když to nejde jak má, tak ty nervičky taky pracují. Vašemu PC držím palce. *****
Lenka Hudečková
Jojo, takové malé závislosti na PC známe asi všichni. Jen mně tedy počítač nechybí, když jsme na cestách...vozíme sice s sebou tablet, ale pokud zrovna nechci najít, kudy kam se vydáme, tak mě neláká... Pro Vás, paní Hanko *****
Jarmila Komberec Jakubcová
Haničko takový absťák znám, zrovna ztra jdu koupit nový notebook. Odchází mi klávesnice a vůbec celé PC. Nechám ho vnučce na hraní.Jsem ráda, že zase píšeš. Lonské tvoje příběhy jsem doslova hltala a čekala na pokračování. Nepřipravuješ zase něco takového?
Oldřich Čepelka
Absťák z nepoužívání počítače je pro staršího člověka pochiopitelný a sobě to nepřeju. Hlavně internet je okno do světa, k přátelům, k poznání, zábavě atd. Takže gratuluji k dobrému konci. (A hrubku odpouštíme, já ji třeba taky někdy udělám :-). )
Anna Potůčková
Můj případ před asi půl rokem. Můj šel opravit, ale měla jsem čekat asi 2-3 týdny. Takový absták bych nemusela přežít a protože byly nějaké peníze za štěňátka, bylo rozhodnuto. Koupil se nový notebook, a ten opravený je v záloze připraven na případný výpadek toho nového. Ještě že ta štěňátka se občas u nás narodí. Je už za ně doma také asi 2 roky zakoupený výkonný kuchynský robot KENWOOD