Hlavonožci
FOTO: autorka

Hlavonožci

18. 5. 2016

Když jsem byla opravdu hodně malá, ráda jsem si kreslila. Nejvíce takové figurky, kterým dospělí říkali hlavonožec. Měly totiž jenom velkou hlavu a pod ní nožičky. Už malé dítě ví, že hlava je nejdůležitější část člověka. Všechno se kolem ní točí a hlava se z toho také točí.

Říkala to maminka, když něco nešlo, jak by mělo. Často ji také bolela hlava ze mne. Nikdy neříkala,že ji ze  mne bolí ruce, nohy, nebo třeba břicho. Také jí šla z některých věcí hlava kolem. Rozhlížela jsem se, kam šla, ale hlava byla stále na jejím krku.  Nešlo mi to do hlavy, ale moc jsem si z toho hlavu nedělala.

Když přišel tatínek z práce, tak mamince vyprávěl, že má práce plnou hlavu, a maminka říkala, že také neví, kde jí hlava stojí. Hlava ale nikde nestála, protože maminka nosí svoji hlavu zpříma a prý pyšně. To říkala naše sousedka.

Soused prý ztratil hlavu, když viděl tu novou slečnu z prvního patra. Ale asi už hlavu našel, protože, když jsem ho potkala, měl ji na krku.Tatínek mu jako kamarád radil, aby si to v hlavě srovnal, že v ní má zmatek, a jemu, že hlava nebere, když soused tak lehkomyslně přichází o hlavu.

Trochu se mi z toho hlava motá. Já mám prý hlavu prázdnou, říkal náš učitel a vzápětí dodal, že ji mám plnou blbostí.Tak nevím, co to s tou hlavou vlastně mám.Musím si to nechat projít hlavou, ale před nikým hlavu sklánět nebudu.Na rozdíl od mnoha ostatních nemám v hlavě zmatek a mám to  v hlavě srovnané.

Tuhle jsem slyšela, že má někdo v hlavě brouka a to musí být hodně nepříjemné. Chtěl ho asi vyhnat, protože šel hlavou proti zdi. Nerozbil si ji ale, protože nechtěl, aby mu hlava brněla. Možná, že by o hlavu opravdu přišel. Asi mu to přes tu hlavu přerostlo.

Nesmíme však nikdy hlavu věšet, a proto hlavu vzhůru a pořád ji držet nad vodou. Když nebudeme na hlavu padlí, tak budeme možná i hlavou myslet a nebudeme se s ní bezhlavě řítit do neštěstí.

Hodnocení:
(5 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Helenka Červenka
Ta Hanka má teda hlavu!
Zdenka Jírová
Z těch hlav se mi hlava točí. Moc vtipné.
Alena Tollarová
Moc se mi povídání líbí. To se fakt povedlo!
Karel Boháček
Mít hlavu na krku je nejlepší.
Anna Čípová
Vaše povídání pobavilo, úsměv vyvolalo. Díky.
Lenka Hudečková
Velmi, velmi pěkně sepsaná úvaha - na co člověk nepřijde, že? *****
Libor Farský
Haničko, až se mi z toho také hlava zamotala! SKVĚLÉ ! Ukládám si do svého soukromého archivu s výplody nejvtipnějších hlaviček *****
Olga Štolbová
Hani, moc pěkné, líbí...*****
ivana kosťunová
Tak tohle jsem si opravdu vychutnala. Hlavně nechodit hlavou proti zdi, protože hlavou zeď neprorazíš. A jedno ze Semaforských představení se jmenovalo Má hlava je včelín !
Anna Potůčková
A pak ještě jedno pořekadlo o hlavě. Muži prý jsou hlavou rodiny a my ženy tím pomyslným krkem, na kterém ta hlava stojí :-) Super článek
Jarmila Komberec Jakubcová
Haničko moc hezké a vtipné.
Jana Šenbergerová
Hanko, vy jste ale hlavička! Myslím, že jste uhodila hřebíček přímo na hlavičku. :-)
Zuzana Pivcová
Zdá se to jako pouhá legrácka, ale zdaleka není snadné skloubit veškerá ustálená rčení o hlavě do vtipného příběhu. Inu, oni jsou hlava, Haničko!! :-)))
Hana Rypáčková
To se ti fakt povedlo. Hádám, že se to bude líbit i Liborovi..Jeho šálek čaje... Moc jsem se pobavila.. Hlavonožce dětí mám taky schované...
Dana Kolářová
Moc pěkní Hlavonožci. Ať se daří držet hlavu vzhůru.
Jitka Havlová
Hani bezvadný článek, takové sem patří.