Fotoreportáž: Nizozemsko
FOTO: autor

Fotoreportáž: Nizozemsko

18. 5. 2016

V dubnu 22.4. -  26.4.2016 jsme měli možnost navštívit, jako první letošní, poznávací zájezd do Nizozemska. Bůh stvořil zemi a Holanďané Holandsko. Tak smýšlejí Holanďané o své krásné zemi.

Nizozemsko je konstituční parlamentní monarchie. Země nížinatá, na pobřeží Severního moře. Hraničí s Německem a Belgii. Má necelých 17 milionů obyvatel. Vedou sedm století boj s vodou a vysoušením. Země je protkána kanály a jezery.

Je proslavena sýry, větrnými mlýny, dřeváky. Měli jsme možnost navštívit výstavu květinového parku v Keukenhofu, rybářské městečko Volendam, skanzen Zaanse Schans s větrnými mlýny. Na severu země jsme zhlédli, za nepříznivého počasí, nejdelší hráz Afsluidijk, která rozděluje Severní moře a jezero Ijsselmmer v délce 32 km.

Zážitkem byla prohlídka největší květinové burzy v Aalmeeru. Poslední den, celodenní prohlídka Amsterdamu. Navštívili jsme brusírnu diamantů, absolvovali projížďku lodí po grachtech a spoustu jiných zajímavostí. Večer jsme se prošli červenými uličkami a centrem pěkně osvětleného hlavního města Nizozemí. Většinu dne nám propršelo, ale i tak jsme si užili krásy Amsterdamu, příjemných a usměvavých Holanďanů.

Měli jsme na výběr ubytování v hotelu, nebo v soukromí. My vybrali ubytování v soukromí, abychom poznali mentalitu tamních lidí.  Všichni  jsme byli nadmíru spokojeni. Nelze nic vytknout.

Nizozemsko mohu vřele doporučit. Přikládám i několik snímků z krásného pobytu.

 

Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Drahomíra Stínilová
Moc hezká reportáž a ty fotky jsou úžasné. Znám jenom Amsterdam, kde jsem byla kdysi na pár dnů v předvánočním období. Okouzlilo mě Rijksmuseum, kde jsem strávila celé odpoledne a vůbec město s kanály. Bohužel tulipánové záhony jsou jenom na jaře. Taky bych tam mohla žít, mám tam od mládí přítelkyni, je milá, zvídavá a inteligentní. Mají výborné sýry a fantastickou čokoládu.
Anna Čípová
Reportáž moc pěkná, fotky krásné.
Alena Vávrová
Holandsko vašima očima - moc pěkné !
Jana Šenbergerová
Zajímavá země a povedená reportáž. A těch krásných květin!
Jitka Mošovská
Ta burza květin a těch kamiónů, obchodník nakoupí a už to fičí do supermarketů. Nejraději mám růžičky z Holandska, ty vydrží.
Anna Potůčková
Nikdy jsem tam nebyla, takže taková virtuální návštěva se také hodí. Moc hezké fotky, zejména ty, na kterých jsou květiny a moře
Jan Fencak
Niekto je na kvety ja pre zmenu na futbal, chystam sa pozriet stadion Ajaxu a povozit sa po kanalach - to je vraj dalsia pycha Amsterdamu, ale tu kvetinovu burzu by som rad tiez zazil ...pekny inspirujuci clanok
Alena Várošová
Pane Ladislave,díky za prohlídku Holanska.Je to jistě krásná země s nepřízní počasí.Fotky jsou krásné,ach ty květiny!!!5*
Ladislav Vesecký
Milé dámy, děkuji všem za krásné komentáře. Kola se tam zamykají obrovskými řetězy. Nevím proč? bylo nám sděleno, že když si kolo necháte odemknuté, tak druhý si vypůjčí a za několik dní vrátí s omluvným dopisem i finančním obnosem, že nutě potřeboval. S květin jsme si nic nepřivezli, asi proto, že do naších drsných podmínek se nehodí. Vše vozíme z červencového "dne kwiatów" z Polska.
ivana kosťunová
Velmi se mi tato fotoreportáž líbí. Krásné fotografie, doplněné úsporným a přesto vystihujícím textem. Přesně takhle vidím Holandsko, jenom přidám kruhové objezdy a jízdní kola ( ale ta jsou stejně všude na snímcích. :))
Dana Kolářová
Děkuji za kouzelnou fotoreportáž.
Hana Rypáčková
Ta fotka, jak kolo visí nad kanálem.....Pěkně ochráněné. Takže se už kola kradou????
Elena Valeriánová
Krásné fotky, nejvíc se mi líbí modřencová řeka. Nádhera. Určitě jste si Laďo, něco dovezli na zahrádku. Pletu se?
Zuzana Pivcová
je to už 25 let, co jsem tam byla na pozvání v rodině na venkově. Ukázali mi autem všechno nejzajímavější, včetně toho, co uvádíte v článku. Kromě přírodních krás a umění jsem se tam setkala poprvé i s mladými narkomany na ulicích nebo s prostitucí za bílého dne v uličce, kudy se mnou omylem šli k autu. Trix se dost styděla, jaký si udělám obrázek, ale pro mé poznání země bylo zajímavé vše. :-)
Jarmila Komberec Jakubcová
V Holandsku to znám jen na letišti Schipol které je neskutečně velké. Snad budu mít příležitost si ho i prohlédnout.Článek je zajímavý a fotky nádherné. Dávám vám za tu krásu 5 hvězdiček.
Hana Rypáčková
Já bych v Holandsku taky mohla žít, alespoň nestahujeme v obýváku žaluzie a tak říkáme:"Máme Holandsko" Je to krása i v dešti....
Jarmila Fialová
Moc pěkné - žádné odborné popisování,které si každý může najít na netu a hlavně krásné fotky,které nenudí.
Lenka Hudečková
Ladislave, paráda veliká. Sama jsem byla před 13. lety v Holandsku a navštívila kromě Keukenhofu vše, co Vy. A protože jsem tam byla 14 dní, tak ještě mnohá další místa a Holandsko mě prostě nadchlo. Je to jediná země kromě České republiky, kde bych si dokázala představit, že bych mohla žít...Moc děkuji za krásnou vzpomínku na moji kdysi nejkrásnější dovolenou. A dávám jak jinak *****