Krupobití nad pražskou tramvají a večerní následky
Ilustrační foto: pixabay.com

Krupobití nad pražskou tramvají a večerní následky

20. 5. 2016

Dnes po poledni už jsem seděl v téhle tramvaji. Po malé chvíli se nebe otevřelo a začaly z něj padat centimetrové kroupy a déšť. Tramvaj jela do kopce čtvrtí královské Vinohrady dost pomalu. Z tramvajového tlampače se ozval plačtivý a přeskakující hlas řidičky. Sdělovala nám s omluvou, že rychleji jet nemůže, prý má poruchu. Kroupy a voda se prý nasály do elektrických motorů.

Po chvilce znovu tlampač. Nabádala cestující, aby se vzepřeli rukama a nohama, očekávala nevyzpytatelnou a náhlou nehodu. Dál jela už pomalu a opatrně. Zastavit prý nemůže, byla by zase dopravní kalamita, jako nedávno, když sprchlo a trochu zamrzlo!

Pak zase tlampač. Děti v kočárcích mají být ihned upoutány v kšandách, kočárky pak drženy matkami, a obouruč! Sedící invalidé s belremi je mají zapřít o vroubky v gumové podlaze.Začal jsem se bát i o vlastní život. Náhodou už jsem vystupoval, před naším činžákem.

Kde a jak tramvaj asi vzplanula se v „demokratické cenzuře“ už asi nedozvíme. A to je dnes teprve pondělí!

P.S.

Trocha krupobití způsobila ve vetché Praze hrůzné následky! Rozvody elektrického pouličního osvětlení kroupy rozmlátily, tak několik pražských ulic je dnes večer úplně temných! Tak chodci musí zase používat ruční elektrické bateriové svítilny. Jako za války!

 

Hodnocení:
(4 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Tollarová
Uf, to jsem si oddychla, že u nás tramvaje (zatím) nejezdí.
Dagmar Bartušková
Brrrr, to musela být zase hrůza!
Hana Čadová
Asi začala být v DP kalamita! Už byl odvolán pan ředitel! A ještě děti nosí kšandy v kočárku? Budu muset zakoupit!
Jana Šenbergerová
Za takových okolností bych šla asi raději pěšky, i kdybych riskovala děravý deštník a vodu nejen v botách. :-)
Ladislav Vesecký
A to chcou naši politici konfrotaci z Ruskem. Stači jedna přírodní kalamita a bude po válce.
ivana kosťunová
Katastrofický film je proti vašemu zážitku pohádka pro děti. Ještěže jste včas vystoupil
Hana Šimková
Tedy, že kroupy v Praze opravdu padaly vím, ale že zase pane Miloši se hrůzný zážitek nevyhnul ? Vy je asi přitahujete. Já Vás ale ráda čtu.