Krupobití nad pražskou tramvají a večerní následky
Ilustrační foto: pixabay.com

Krupobití nad pražskou tramvají a večerní následky

20. 5. 2016

Dnes po poledni už jsem seděl v téhle tramvaji. Po malé chvíli se nebe otevřelo a začaly z něj padat centimetrové kroupy a déšť. Tramvaj jela do kopce čtvrtí královské Vinohrady dost pomalu. Z tramvajového tlampače se ozval plačtivý a přeskakující hlas řidičky. Sdělovala nám s omluvou, že rychleji jet nemůže, prý má poruchu. Kroupy a voda se prý nasály do elektrických motorů.

Po chvilce znovu tlampač. Nabádala cestující, aby se vzepřeli rukama a nohama, očekávala nevyzpytatelnou a náhlou nehodu. Dál jela už pomalu a opatrně. Zastavit prý nemůže, byla by zase dopravní kalamita, jako nedávno, když sprchlo a trochu zamrzlo!

Pak zase tlampač. Děti v kočárcích mají být ihned upoutány v kšandách, kočárky pak drženy matkami, a obouruč! Sedící invalidé s belremi je mají zapřít o vroubky v gumové podlaze.Začal jsem se bát i o vlastní život. Náhodou už jsem vystupoval, před naším činžákem.

Kde a jak tramvaj asi vzplanula se v „demokratické cenzuře“ už asi nedozvíme. A to je dnes teprve pondělí!

P.S.

Trocha krupobití způsobila ve vetché Praze hrůzné následky! Rozvody elektrického pouličního osvětlení kroupy rozmlátily, tak několik pražských ulic je dnes večer úplně temných! Tak chodci musí zase používat ruční elektrické bateriové svítilny. Jako za války!

 

Můj příběh Praha
Hodnocení:
(4 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

AKTUÁLNÍ ANKETA