Pro holky parádnice
FOTO: autorka

Pro holky parádnice

31. 5. 2016

Konečně teploučko, odložíme bundy a svetry a provětráme všechny ty korálky, přívěsky, náramky i náušnice, které ležely poslušně tam, kam někdy na podzim byly námi děvčaty odloženy. V kazetách, šuplíčku nebo v krabici od móc dobré bonboniéry.

Před dvěma lety jsem zachránila před vyhozením dva prázdné, docela zachovalé rámečky na obrázky, bez skel. Netrvalo dlouho a náramně se mi hodily. Podobných nápadů se najde spousta a já si vyhrála podle svého.

Na jeden z rámečků jsem zezadu přilepila tavnou pistolí obdélník z perlinky, nalezený ve zbytcích po zateplení domu. Ale poslouží i třeba kousek kanavy na vyšívání! Do středu horní lišty jsem na zadní stranu přiklepla skobičku na pověšení. Druhý rámeček ji dostal také, ale jinak zůstal prázdný. Po zavěšení obou rámečků pěkně pod sebe na zeď začalo velké třídění a kompletování všech možných náušnic. Ty jsem nastrkala do otvůrků v perlince v rámku dole. Přes horní okraj druhého rámečku nahoře jsem přehodila a uspořádala korálky, řetízky, přívěsky na kůži i na tkanici. Hotovo, uklizeno.

Celkový dojem hodně utěšený. Přehledné, hned po ruce, vybírám očima, pak zvolenou parádu hodnotím v zrcadle. Paráda! 

Přikládám foto, a pokud se do toho chcete pustit, tak šup, šup! Vždyť už bude brzy červen! 

 

 

 

 

 

 

 

Hodnocení:
(4.8 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Tomanová
No to je dobrý nápad s perlinkou! Hned o víkendu si něco podobného vyrobím, mám sice hezkou dřevěnou šperkovničku, ale neustále něco hledám a rozmotávám.
Naděžda Staňková
Stojan na hrníčky je pěkný, ale zabírá na lince místo, kterého není nikdy dost. Tak jsem si na něho pověsila náramky, hodinky, občas tam přehodím i řetízek. Taky dobré využití v mém malém dámském budoáru....
Jana Šenbergerová
Vypadá to moc hezky, ale hlavně přehledně. Náušnice nenosím, ale náhrdelníky a náramky přechovávám na dřevěném stojanu na hrníčky, což není tak praktické jako vaše řešení.
Elena Valeriánová
opravdu
Elena Valeriánová
Tak to se Vám opra povedlo.
Zdenka Žichovská
Tak to nemá chybu, nápad s perlinkou na náušnice určitě použiju (moje zábava, korálky)
ivana kosťunová
skvělý nápad-kdo má pořád rozmotávat ty zacuchané řetízky.
Hana Čadová
Pěkný nápad. Také bych musela mít několik rámečku, protože na korále, šátky a šály si potrpím a ráda nosím! Náušnice mám pouze jedny, ty neměním!
Libor Farský
Mohli bychom, prosím, také nahlédnout do Vašeho zrcadla?
Anna Čípová
Paní Naďo, vy musíte být velká parádnice. A ještě k tomu moc šikovná.
Zuzana Pivcová
Je to nápadité, praktické a hezké. U mě doma by se však ani pro takový rámeček už nenašlo místo. Pár šperků, které mám a ani je už nenosím, mám kdesi v keramické misce. To jsem holka parádnice! :-) Ale Váš článek je hezký, to rozhodně ano.