Fresh senior festival 2016 aneb Den jako korálek
FOTO: autorka

Fresh senior festival 2016 aneb Den jako korálek

18. 6. 2016

Prší, prší, jen se leje… to platilo dopoledne.
Sluníčko svítí, já musím jíti… to platilo odpoledne.
Sluníčko dorazilo, ovšem nemnoho íčkařů doprovodilo. Kam?


Na Senior festival ve Ville Pellé.

Pestrý program, jako korálky na nitce, sliboval příjemné zážitky po celý den. Přestože se vzhledem k počasí zdálo, že náhrdelník z korálků ani nenavlékneme, podařilo se. A nebyl to ledajaký náhrdelník. Každý korálek se třpytil jako rubínek a dominovala zářící perla uprostřed. Přednášky, recitace poezie, kuchařská show, bubnování, módní přehlídka, ukázky povelů vojenské stráže, folklórní soubor, vylosování soutěží, Ivan Mládek a Banjo Band. Akce střídala akci, návštěvníci nestačili vybírat, neboť stihnout celý program nebylo v lidských silách. Přesto se hlediště před hlavním pódiem před 14 hodinou začalo zaplňovat návštěvníky, kteří nechtěli zmeškat recitál Lubomíra Müllera, který vedle svých písní poprvé veřejně představil zhudebněné básně Zuzany Pivcové. Čteme básně na i60, posloucháme videa, ale nic z toho se nevyrovná živému poslechu zpívaných slov celým srdcem. Obecenstvo ani nedýchalo a do očí se tlačily slzy. Závěrečný potlesk patřil oběma autorům. Děkujeme za nádhernou perlu v náhrdelníku. Ačkoliv by se mohlo zdát, že korálkový den nikdy neskončí, opak je pravdou, a jak den plynul, vám odhalí galerie. 

PS Slova tentokrát nepočítejte, není jich 50, ani 100, ba ani 200, je jich přesně tolik, aby vyjádřila mé festivalové dojmy.

 

foto:autorka

Hodnocení:
(5 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Kolářová
Děkuji, Soňo, snad se někdy zadaří.
Soňa Prachfeldová
Danuško, konečně jsem se dostala k přečtení, moc hezké a fotky atmosféru dokreslují. Ráda bych Tě viděla při recitaci, snad se mi to jednou podaří, jsi dobrá a přitom tak skromná .
Dana Kolářová
Děkuji všem za milé komentáře a přeji léto dle vašich představ.
Dana Kolářová
Děkuji, Zuzano. I mne těší, že jsme se na festivalu setkaly.
Eva Mužíková
Danko, to jsi si tedy s fotečkami mákla... super přiblížení celé akce
Hana Čadová
Byla jsem se také podívat ve Ville Pelle. Bohužel jsem přišla pozdě, tudíž jsem módní přehlídku a recitál básní neviděla.
Alena Tollarová
Počasí se určitě umoudřilo na objednávku a to je dobře. Pod deštníkem by to asi přece jen nebylo "to pravé ořechové". Díky za reportáž i fotky, těším se ještě na video.
Anna Čípová
Paní Dano, hodně povedená reportáž. Vaše fotografie vystihují příjemnou atmosféru. Těší mně, že některé účastníky už znám osobně.
Alena Vávrová
Dani, dík za přiblížení celé krásné akce slovy i fotografiemi a i ode mne blahopřání všem protagonistům k velkému úspěchu společného díla.
Dagmar Bartušková
Milá Dano, v krátkém článku jsi shrnula vše podstatné. Takovéto přiblížení celé akce se mi líbí. Fotky super!
Zuzana Pivcová
Tvůj článek je citlivý a hodně skromný, právě tak jako Ty sama. A já jsem tam s Tebou byla moc ráda.
Dana Kolářová
Haničko, děkuji a máš pravdu.
Dana Kolářová
Jíťo, děkuji za milá slova. A mně bylo potěšením číst pozorným posluchačům.
Dana Kolářová
Pane Libore, děkuji za pochvalu. Obě jsme vybíraly z textů vydaných na i60. Zuzana básně a já příběhy na 50 slov.
Marie Seitlová
Danuš, krásně jsi dokreslila akci jak slovem, tak i fotkami. Škoda, že bydlím tak daleko, určitě bych přišla. Tak Ti moc děkuji. Helenka se mi na fotkách také moc líbila.
Olga Štolbová
Ahoj Dano, dík za podrobné seznámení s průběhem festivalu, na který jsem se moc těšila a nakonec nepřišla. Fakt, mě to mrzí. Ale tvé povídání a fotky mě tam aspoň na chvilku přivedly. Líbí...*****
Libor Farský
Nádherné slovním i vizuálním podáním, Danuško. Ještě by mne moc zajímal výběr recitované poezie u vás obou. *****
Hana Lancová
Danuško. Jako vždy krásný text a nevadí, že ne pouze na padesát slov. :-))) Když se nad tím tak zamyslím, naše informace se krásně doplňují, jako mozaika.