Glosa: Kroužky a čtverečky
Ilustrační foto: pixabay.com

Glosa: Kroužky a čtverečky

4. 7. 2016

Je konec školního roku a pro mnoho babiček a dědečků je to důvod k malé oslavě. Už nebudou muset každý druhý den jezdit s vnoučaty po městě z místa na místo, ze škol a školních družin do všelijakých kroužků a čtverečků.

Jakmile jsem si to uvědomil, odhodil jsem stresový diář se záznamy, kam koho dopravit, a šel jsem si udělat ranní kávu. Vtom zvoní telefon: „Ahoj tati. Tak jak se připravujete na příští týden? Vzpomínáš, že jsme se dohodli, že u vás budou 14 dní naše děti? Já se tak těším, tati…“

 A v telefonu dětský hlásek: „Dědo, a já se tak moooc těšííím!“

 Aha. Tak si osladím aspoň to kafe.

Nejen, že s nimi trávím půldny v dopravní vřavě, často ve chvatu, s drobnými konflikty o pamlscích (ne pro mě!) a s neustálým pobízením, upozorňováním a napomínáním. Potěr s potěrem! (To mám od vlastní babičky, když nás hubovala.)   

Vy íčkaři se ale nebojte. Tak jak to je skoro ve všech rodinách, děda s babičkou chvilku lamentují, ale pak si vzpomenou na dychtivé dětské oči a… už se vlastně taky těšíme. Jen my a děti. Bez kroužků a čtverečků.   

 

 

 

 

Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdena Proboštová
Ano bez rodičů to bylo bezva.
Zdenka Jírová
S vnoučaty jsem byla vždycky ráda. Ale také jsem byla ráda, že je mohu vrátit zase rodičům.
Jana Šenbergerová
Já si ještě dovolím přidat - bez rodičů. Nevměšují se a "neštvou" naše puberťáky. S babičkou je domluva snadná a nekonfliktní. I když jsou nastavená pravidla tvrdá, kompromis se připouští. Nikdo se neofrňuje nad talířem, protože babička vaří jen to, co mají všichni rádi. A hlavně neorganizuje každý okamžik, takže pobyt u ní je o volnosti a svobodě.
Hana Rypáčková
Přesně. Chalupová parta se nám rozpadla na dospěláky , skorodospěláky, puberťáky a ty dva mrňouse. Hlídáme vlastně jen 14 dní Honzíka. A týden i s dcerou, která si bude chtít odpočinout. Přijedou jen na pár dní Dudáckého festivalu. Ale klidu si vážíme. Ráno kamarádka s vnučkami obcházela butiky, celá zničená, jak nad vším ohrnovaly nos. Zmrzlinu a znuděně zírají .
ivana kosťunová
Také se těšíme. A vlastně jsme rádi, že se k nám ještě těší. Než přijde takové to pubertální - zase k babičce, co tam budu dělat , tak si to ještě užijme.