
ANKETA: Íčkařské cestování
29. 7. 2016Jak vidíte své cesty, touhy a plány? Známe čísla! Poznáte své odpovědi?
Není grafu bez čísel
Jsme nadšeni!! Vyslali jsme do éteru prosbu o pomoc a ona byla mnohonásobně vyslyšena. Chtěli jsme zjistit, jaká dovolená našim čtenářům nejvíce vyhovuje a odpovědí se sešlo více, než jsme očekávali. Cílem byla vzájemná spolupráce mezi námi, vámi a partnery íčkařského webu. Výsledkem mají být akce připravené tak, sedly dokonale k vašim potřebám. Udělejme si život ještě o kousek příjemnější. Dík patří všem čtenářům, kteří vyplnili jednoduchý, nicméně dobrovolný dotazník. Každý respondent je osobností, individualitou s vlastními preferencemi. Ty vycházejí nejen z koníčků, ale i zdravotního stavu. Přesto výzkum ukázal některé společné tendence a ukazatele. Takže - ještě jednou díky. A pokud jste zvědavi k čemu jsme se "dopočítali", pokračujte ve čtení. A my budeme pokračovat v akcích, které teď pro vás můžeme dělat ještě více "na míru".
Kdy a na jak dlouho
V létě k vodě nebo v zimě na lyže? Náš průzkum jednoznačně ukázal, že 57,79% respondentů, tedy nadpoloviční většina, miluje nastupující podzim. Kdo ví, třeba jsou za tím houby, což mimo jiné naznačuje i obliba článků s houbařskou tématikou. Zkrátka je ještě teplo, ale prázdninové davy se rozpustily v počínající školní docházce a letní pařáky zůstávají jen vzpomínkou. Týden dovolené považuje za ideální necelých 52% dotázaných. Co si budeme nalhávat – doma je doma a i po dovolené je potřeba si odpočinou a vrátit se ke slastnému spánku ve vlastní posteli. Měsíční pobyt preferuje pouhopouhý zlomek „íčkařů“, tedy necelá dvě procenta. Měsíční dovolená je, co si budeme nalhávat, náročná nejen psychicky, ale i finančně.
Dobrá zpráva je, že naprostá většina z vás, 89%, je ochotna vyjet i v průběhu pracovního týdne. Aby ne – jedním z obrovských výhod důchodu je možnost manipulovat vlastním časem bez ohledu na zaměstnavatele. Být pánem svého času je prostě a jednoduše nádherné.
Připravte se na odbavení
Jak moc se během několika málo desetiletí změnit svět ukazují odpovědi na otázku volby dopravního prostředku. Cesta na dovolenou se nejčastěji odbývá letadlem (47.4%) nebo vlastním autem (44,81%). Nejméně oblíbený je vlak (17,53%). Aniž bych se chtěl za vlak jakkoli přimlouvat, toto nízké číslo mě překvapilo. Ale stojí za zamyšlení. Je sice pravdou, že je o něco pohodlnější než autobus, má vlastní záchod a důchodci mají 25% slevu na jízdním. Na druhou stranu není nádraží vždy v blízkosti cílové destinace. Ovšem totéž by se dalo říci o letišti. Jenže... kdo by jel vlakem do Řecka, že? Mimochodem, všimli jste si ještě jednoho logického aspektu této odpovědi? Hodně se létá, což v praxi znamená cesty „za hranice všedních dnů“. Tedy do ciziny. A to znamená i do kapitalistické ciziny. Často bez pasu (opět zmiňme Řecko, Španělsko, Francii... a další země EU) a bez devizového příslibu. Naprostá většina odpovědí se rozdělila mezi dvě země bývalého Československa. Tam by chtělo trávit svou dovolenou 85,45% „našinců“. S velkým odstupem stojí Španělsko a Skandinávie. Na kvalitu dovolené má výběr i jídlo. Co tedy upřednosťujete?
Nikam se nehonit a mít klid
Ve dvou se to lépe táhne, což ve svých odpovědích zdůraznilo více než 57% dotázaných. Necelých 20% preferuje účast na akci s partou přátel, zatímco 12% dovolenkářů chce být sama a užít si klidu. Nadpoloviční většina, tedy 62,34% chce mít na dovolené klid i od dětí. A když klid, tak dokonalý, což mimo jiné vyžaduje i jednolůžkový pokoj, který preferuje 72% lidí. A proč jsou v mezititulku lázně? Ty tam jsou doby, kdy „bylo nutno“ v jednom dni navštívit tři města a bezpočet kostelů. U nás „frčí“ pobytové akce a lázně, které převálcovaly všechno ostatní. Velmi vtipné je, že „íčkaři“ jsou samostatní“ a příliš nevyhledávají „programy zaměřené na seniory“. Co dát jiného, než „palec nahoru“. A pozor: pouhopouhá 4,61% sebou bere na dovolenou psa. V praxi to znamená, že většina lidí na dovolené psa nepreferuje. Berme na ně ohled.
Individualisté
Ne každý má odvahu vydat se na dovolenou sám v tom smyslu, že si i sám všechno taky zajistí. Ostatně proč taky, když jsou v cestovkách na to vyškolení odborníci s léty zkušeností. Jenže každá práce něco stojí. Necelé procento od sebe dělí ty, kdož jsou ochotni cestovce zaplatit dovolenou pro jednoho cestovatele v částce až 10 000 korun (40, 91%) a ty, kteří se řídí poměrem kvalita/cena (40, 26%). V mnoha případech může jít o stejnou skupinu, neboť ideální poměr se může vejít do 10 000 korun. Společným jmenovatelem je v tomto případě individualita.
A co je pro vás na dovolené nejdůležitější? Jednalo se o celou řadu jednotlivostí, od klidu v okolí, přes možnost strávit čas s partnerkou/partnerem až po využití sluníčka, masáží a času stráveného v příjemné společnosti. Díky vyplněnému dotazníku, tedy díky vám, můžeme lépe připravovat další akce. Takže se máte na co těšit.
Zpět na homepage
Doporučujeme
Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.
Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:
- Váš nejnovější článek
- Nejnovější komentáře k vašim článkům
- Nové vzkazy od přátel
- Nové žádosti o přátelství
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí.
Od 1. března bude Česko na tři týdny v přísném režimu, kdy lidé nebudou moci opustit svůj okres. Jaký je váš názor na lockdown vyhlíšený vládou?
Já s tímto tvrdým opatřením vlády souhlasím. V současné situaci je to jediné možné řešení
Souhlasím s lockdownem, jen si myslím, že měl být vyhlášen už mnohem dřív
Nevím, zda je to správně a zda mám věřit vládě, která své názory a opatření neustále mění
Obávám se, že ani lockdown nepomůže, pokud nebude přísně dodržován všemi lidmi
Nevěřím ani lockdownu, ani této vládě, která už udělal tolik přešlapů
Nepomůže ani lockdown, pomůže jedině proočkování většiny společnosti