Vousáči jsou v módě
Ilustrační foto: pinterest.com

Vousáči jsou v módě

14. 8. 2016
Všimli jste si toho? Čím dál více mužů si nechává narůst plnovous. Tomuto trendu podléhají mladíci i pánové v letech.
 
Dříve byl plnovous známkou dospělosti, muži ho nosili běžně. Takže nám dnes pánové na starých fotografiích či obrazech často všichni připadají jako staříci, přestože jim třeba v době vyobrazení bylo ani ne padesát let. Pak nastala móda opačná. Muži se holili a měli pocit, že tak vypadají mladší. Dnes se stačí podívat po mladých mužích. Mnozí mají husté plnovousy. A v mnoha městech se začala objevovat klasická pánská holičství, taková, do jakých chodívali naši dědové. Říká se jim barber shopy a rostou jako houby po dešti.
 
"Přiznávám, že se mi ta vousatá móda líbí," říká třiašedesátiletý Oldřich z Ostravska, jeden z těch, kteří si nedávno plnovous nechali narůst. A dodává: "Polovina známých říká, že jsem se zbláznil a že vypadám jako dědek. Druhá polovina mě chválí, že to prý vypadá mužně a že je to moderní." Užívá si chvil, kdy si chodí plnovous nechat upravit do specializovaných pánských holičství. "Ženy přece taky mají své kadeřnice, ne? Tady se scházíme s muži, diskutujeme. Můžeme si tady dát i panáka nebo doutník. Je to krásný rituál," vysvětluje.
 
A tak přibývá pánů, kteří nechtějí čekat, až na ně přijde řada v klasických kadeřnictvích, ale volí ty nové, pánské. Často jde o podniky s retro atmosférou, jako vystřižené z filmů pro pamětníky. Zkrátka, jsou to místa určená jen pro muže.
 
"Nad křesly máme televize s naladěnými sportovními kanály, aby se tu pánové cítili dobře. Jde nám o to vytvořit opravdu chlapskou atmosféru," vysvětluje Vít Szlaur, mladý muž, který provozuje barber shop v Ostravě. "Plnovousy jsou teď jednoznačně v módě a mnozí pánové si je neumí sami upravit, takže klasická pánská holičství jsou právě na vzestupu," dodává.
 
Podobnou zkušenost má Petr Kucek, který provozuje klasické holičství v Praze. "Snažíme se vrátit do hry zapomenutou krásu této profese. Používáme výraz lazebníci, pracujeme klasicky s břitvou. Jde o to, aby si muži dopřáli relax a cítili se jako gentlemani," vysvětluje.
 
I když jde samozřejmě o mnohem dražší záležitost, než když se muž holí doma, zákazníků mají tyto podniky hodně, v mnohých se musí objednávat. Možná je to všechno ukázkou toho, že přešla móda dělat se za každou cenu mladší. Zkrátka, muži, kteří v šedesáti nosí mladistvé účesy, hladké tvářičky a barevná trička s obrázky, protože si myslí, že tak zakryjí věk, už nejsou takzvaně in. Naopak muž, který hrdě světu ukazuje své šedé vousy, ano. No tak uvidíme, jak dlouho tahle sympatická móda vydrží. 
 
 
 
 
 
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Puchalská
Sir Sean je zkrátka a dobře FEŠÁK. A přes to vlak prostě nejede.
Dana Tomanová
Upravení vousáči u mne měli vždycky přednost :-)
Květoslava HOUDKOVÁ
Pokud má muž upravený knírek nebo jen krátký a čistý vous - tak mu to může event. i slušet. Někdo má i ze zdravotního důvodu (zranění rtu nebo tváře apod.)
Naděžda Špásová
Vousy moc nemusím, i když pár vousatých lásek taky bylo. Clooney i Brosnan se mi víc líbí bez vousů. Mám radši hladce oholenou, lehce voňavou mužskou tvář.
Hana Rypáčková
Vousáče jsem měla ve starém režimu. Bíbra. Dalo to práci a stejně se zčásti holil... Ale prý to maskovalo tváření se při poradách atd. Ale byla jsem ráda za hladkou tvář....
Karel Boháček
Zdeńko - naopak vousy vyžadují větší péči . Každému vous nevyroste ,hustota a barevnost taky hraje roli. Každopádně vousatý muž je zajímavý, ale když dojde na erotiku tak je to zklamání / proto vous nenosím a pravidelně se holím /. Odporný je zažloutlý knír kuřáka a smrdutý pijana piv.
Jiří Libánský
Plnovous jsem začal nosit už v sedmnácti letech. Kuriózní byl můj plnovous na fotografii ve vojenské knížce v osmnácti, když si někteří moji spolubojovníci teprve začínali holit první chmýří. Mimo několika málo dní, kdy jsem hrál v rolích, které vousy vylučovaly, nosil jsem plnovous až cca do padesátky stále. Pak jsem přešel na krátkou bradku. Protože mi to víc sluší. (Říkala Zuzana). Mezi mládeží se teď šíří retro styl hipster a právě hipsteři jsou ti, kdo přinášejí plnovousy mezi dnešní mládež. Především mezi studenty. Mám vousatého hipstera doma, tak vím.
Zdenka Jírová
Nemám ráda "fousáče", většinou mám pochyby o jejich dostatečné hygieně. Většinou ale u mužů v tomto směru nejde ani tak o módu, jako o lenost holit se denně. Pána s opravdu upraveným plnovousem jak je prezentován na obrázku jsem asi ani neviděla. Těch "druhých" je ale dost.
Jitka Prušová
za mne vousy rozhodně ne; kdysi jsem s jedním vousáčem krátce chodila a pamatuju, že kontakt s jeho vousy při líbání byl tak nepříjemný, že už žádný další vousáč u mne neměl šanci. navíc můj odpor k vousům v současnosti posílila i sice nechtěná, ale přesto zřejmá konotace se vzhledem islamistů
ivana kosťunová
Nevšimla jsem si nějak většího výskytu vousáčů , než v jiných letech. Jak už napsaly dámy přede mnou, někomu to sluší, někomu ne. Naštěstí se nemusíme nechat svazovat módními trendy. Obecně bych doporučila vousy, nebo alespoň malou bradku mužům, kteří mají malou bradu a třeba i podbradek. Ve vousech opravdu vypadají mužněji. Naproti tomu muži z titulní fotografie vousy neprospívají, stačila by malá bradka. V tomto případě méně by znamenalo více.
Jarmila Komberec Jakubcová
Pěstěný plnovous je zajímavý, nesluší každému. Asi je hrozné pokud o něj nedbá jak píše Hanička Š.
Jana Šenbergerová
Je to jako se vším. Někomu to sluší, někomu ne a jinému sluší cokoliv. Vousy zrovna nemusím, ale obdivuji muže, kteří se každý den poctivě holí. Musí to být pěkná otrava. Tak ať si těch svých lazebníků užijí. Asi to půjde pěkně do peněz.
Hana Šimková
M'oda je možná mo'da, ale každému nesluší všechno. Tenhle krasavec už tady na íčku figuroval. Ten se mi líbí.O vousy se asi stará.Hrozné je potom, že na těch vousech se pozná, co ten dotyčný právě jedl. M'oda, nem'oda.