Tchýně
FOTO: autorka

Tchýně

16. 8. 2016

Kdo vůbec vymyslel a jak vzniklo to ošklivé slovo tchýně, pro maminku vašeho protějšku v manželství? Ten název je sám o sobě hrozný, ale proč se pro tuto osůbku ještě vymýšlí tolik odporných vtipů, které ji napadají a zesměšňují? Uvědomujete si vůbec, že toho vašeho a možná milovaného s láskou vychovala a vy, jestli budete mít děti, také se za pár let tchýní stanete?

Tchán většinou zůstává stranou a na toho se snad ani žádné vtipy nevymýšlejí. Většinou se zdá, že je to hodný, ušlápnutý mužíček, kterého usurpuje právě řečená tchýně. Tchýně je postrachem jak novomanželů, tak novomanželek. Proč? Vždyť pro vás určitě udělala co mohla. Pomohla vám vystrojit svatbu, věnovala vám co mohla a s láskou. Že vám chce trochu poradit abyste nedělali tolik chyb v soužití?

Také vám možná chce pomoci se starostmi o vaše děti? Proč si vlastně myslíte, že vám chce uškodit?

Dokud tchýně ještě vlastní tchána, je kvůli němu, (chudáčkovi), tolerována. Pokud zůstane sama, bez jeho opory, je odstrkována od veškerého vašeho života. Nechcete ani její pomoc, ani její rady. Posmíváte se jí za zády a chechtáte se každému vtipu, který ji ubližuje, který ji ztrapní a udělá z ní zlou semetriku.. 

Já vím, že to není vždycky a některé rodiny si tchýně považují a i s láskou ji říkají maminko. Napadlo mě to ale napsat, když jsem viděla televizní  ošklivou reklamu právě na řečenou tchýni. Kdo vám dává vůbec právo?

Né každá tchýně je úžasná, ale ani každá snacha a zeť nejsou zrovna ukázkou dokonalosti.

Tchýně po vašem opovržení se stává opuštěnou stařenkou. Její životní snažení je pryč a její nepotřebnost je jí stále opakována. Jak můžou vůbec děti zapomenout na její lásku  s  kterou je vychovala? Ona  ale  už vůbec nemá co do vašeho života mluvit. Ano je to život váš, ale ona byla na počátku toho vašeho života. Neubližujte ji!

Nejlépe by asi pro vás  některé bylo, všechny tchýně po vaši svatbě zahubit. Tím se její škodlivost úplně eliminuje a vy budete šťastně žít, dokud se tchýní nestanete. Tak hodně štěstí!

 

 

 

glosa rodina
Hodnocení:
(4.7 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Podle lékařů je chůze nejzdravější pohyb. Kolik zhruba kilometrů týdně ujdete vy?

Maximálně tři

17%

Mezi třemi až pěti

15%

Mezi pěti až deseti

16%

Přes deset

27%

Nechodím vůbec, jen na nákup a k doktorovi

13%

Nevím, neumím to odhadnout

12%