Jak na úzkost a stres? Workshopy pro pacientky s rakovinou prsu
Ilustrace: www.onko-unie.cz

Jak na úzkost a stres? Workshopy pro pacientky s rakovinou prsu

9. 9. 2016

ONKO Unie, o. p. s. připravila pro pacientky s rakovinou prsu na letošní podzim dva edukativní víkendové workshopy s názvem „Den pro sebe“, které jsou zaměřené na nácvik relaxačních technik vedoucí k uvolnění úzkosti a stresu. Cílem workshopů je zlepšení kvality života žen s tímto onemocněním i jejich blízkých, kteří o ně pečují - ti se workshopu mohou zúčastnit spolu s nimi.

Workshopy se budou konat v klidném sportovním areálu Satalice v termínech 15. – 16. října a 5. – 6. listopadu 2016. Přihlásit se je třeba do 20. září, více informací na webových stránkách ONKO Unie (www.onko-unie.cz).

„V rámci workshopu se zaměřením na tělovou terapii metodou biosyntézy se budou prolínat aktivity působící na psychosomatiku vedoucí ke změně myšlení a zlepšení psychické pohody. Pacientky a jejich nejbližší si pod vedením zkušených lektorek vyzkouší řadu drobných cvičení, díky kterým lze dosáhnout uvolnění psychického napětí i arteterapii,“ říká Mgr. Petra Adámková, ředitelka ONKO Unie.

Všechna tato cvičení tvoří významné mechanismy prevence syndromu vyhoření. Pro pacientky a jejich rodinné příslušníky je celý pobyt hrazen z grantové podpory a lze požádat také o příspěvek na dopravu. Workshopy jsou součástí nedávno zahájené osvětové kampaně ONKO Unie „NEJSEM na odpis“ zaměřené na podporu a zlepšení kvality života pacientek s diagnózou metastatické rakoviny prsu.

Cílem kampaně je informovat širokou veřejnost o této formě onemocnění, která není tak často komunikována jako její rané stádium. Toto onemocnění se však vyskytuje až u 30 % pacientek po úspěšně prodělané léčbě rakoviny prsu a v současné době je nevyléčitelné. I přesto mohou ženy s touto nepříznivou diagnózou žít normální život, pracovat a radovat se s rodinou a přáteli.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Opravdu to nedokážu kvalifikovaně posoudit, řídím se jen citem, je pravda, že naše maminka s touto diagnózou už příliš dlouho nežila, ale je to 40 let a žádná psychologická péče pro takto nemocné neexistovala. Na jednu stranu může člověka podpořit, když vidí, že v tom zdaleka není sám, na druhou však se na něj může přenášet úzkost, negativní přístup k nemoci, viditelné horší stádium onemocnění atd. Moje bývalá spolužačka - vysokoškolská profesorka - neotálela a po prodělané základní léčbě se okamžitě vrátila mezi lidi do práce, jako by se nic nedělo. Prospívá jí to.
Karel Boháček
Workshopy jsou super věc - ale mezi zdravými , tam je energie a naděje.
Jarmila Jakubcová
Znám pár žen, které si prošly těžkou nemocí a dnes i po ablaci obou prsů žijí plnohodnotným životem. záleží vždy v jaké fázi nemoci jim byla rakovina zjištěna. jak píše paní Alenka psychika hraje velkou roli.
Alena Várošová
Nevím,taky bych spíš doporučovala být mezi ostatními lidmi a nevyhývat se jim.Jakmile se člověk začne uzavírat do prostorů,tak začne moc o své věci přemýšlet.Přece mezi lidmi je to lepší,lidi toho člověka povzbudí k dalšímu životu a je lepší mu říct,že to bude určitě lepší a že ty problémy časem zmizí,Jen se tomu nesmí ta osoba moc poddávat.To pak to jde rychle z kopce.Psychická stránka v tomto hraje velkou úlohu.
ivana kosťunová
Myslela jsem po psychické stránce od stressu . Ale jestli ne, tak jsou i workshopy k ničemu, ne ?
Karel Boháček
Blbost nad blbost, ta nemoc je všude, neuleví se Ti.
ivana kosťunová
Karle, a není to spíš tak, že se lidem uleví, když mohou o té nemoci mluvit ? Zdraví lidé si s nimi o tom nepopovídají, považují to za netaktní.
Karel Boháček
jsem z toho trochu vedle....praxe je jiná, spíše doporučuji jít do kroužků.,kde jsou zdraví lidé. Sebelepší workshop nezakáže o nemoci mluvit v tomto kolektivu, je to spíše deprimující, protože tito lidé pořád mluví o nemoci, léčbě a smrti. Zkušenost máme již 16 let ...------------------------------Opět se Íčkaři nevyjádři jako vždy, že ?