Bezpečná investice s úrokem 5,5% ročně
FOTO: FINEMO.CZ

Bezpečná investice s úrokem 5,5% ročně

19. 9. 2016

V dnešní době není jednoduché zhodnotit bezpečně své finance o více než pár procent ročně. V Česku ale stále více získává popularitu možnost uložení části svých financí do firemních dluhopisů. Tato investice sice nese větší riziko než např. investice do státních dluhopisů nebo termínovaného vkladu, na druhou stranu zase můžete očekávat vyšší výnos.

Na českém trhu se v tomto roce objevila zajímavá investiční příležitost a to možnost investování do dluhopisů od společnosti FINEMO.CZ. Tato společnost na český trh jako první přinesla produkt reverzní neboli zpětné hypotéky pod názvem Renta z nemovitosti. Lidé, kteří hledají, jak nejlépe zhodnotit své peníze, a zároveň se jim líbí možnost podpořit seniory a umožnit jim žít kvalitnější život, mají nyní možnost podílet se na tomto unikátním projektu. O dluhopisech nám víc prozradil jednatel a spolumajitel společnosti FINEMO.CZ Jiří Vránek. Oba majitele společnosti FINEMO.CZ můžete poznat v úvodním videorozhovoru zde:

 

 

Jaký příběh je spojený s investicí do dluhopisů od FINEMO.CZ?
Koncem roku 2014 se pustili dva nadšenci Jiří Vránek a Marek Rokoský do rozpracování společné myšlenky, kterou bylo zavedení zpětné neboli reverzní hypotéky do České republiky. Společně jsme na internetu hltali  všechny možné informace o reverzní hypotéce v zahraničí, kde již více desetiletí úspěšně funguje (jako např. USA, Velká Británie, Austrálie, Švédsko). Navštívili jsme také společnosti, které rozjížděli reverzní hypotéky v Německu a ve Švédsku. Založili jsme společnost FINEMO.CZ a pustili se do práce.

V září 2015 jsme spustili prodej Renty z nemovitosti a potvrdilo se nám, že reverzní neboli zpětná hypotéka má v Česku své místo a že je o ní mezi seniory zájem.

Produkt zpětné hypotéky je úzce spojen se získáváním finančních prostředků na profinancování těchto hypoték. V zahraničí je obvyklou variantou pro získávání zdrojů emise dluhopisů a my tuto formu financování chceme také využít.

Co se skrývá pod pojmem reverzní hypotéka, resp. Vaše Renta z nemovitosti?
Jedná se o průběžně nesplácený hypoteční úvěr pro seniory nad 60 let. Úvěr je jako každý hypoteční úvěr zajištěný nemovitostí. Splatnost úvěru nastává až po smrti seniora (pokud jde o manželský pár, pak obou partnerů) nebo při odstěhování se. Úvěr lze ale splatit kdykoli předčasně. Senior získá finance pro spokojenější život ve výši max. 60% z ceny nemovitosti.

Rád bych zdůraznil důležitou odlišnost naší zpětné hypotéky oproti běžně známému prodejnímu modelu zpětné hypotéky, která spočívá v tom, že u naší Renty z nemovitosti senior zůstává majitelem své nemovitosti, nemovitost užívá nadále stejným způsobem, ale získá peníze k důchodu navíc.
Poskytnutím našeho produktu umožňujeme seniorům prožít důstojnější život využitím dodatečných financí, které mají vázány v nemovitosti.

A jaké jsou parametry dluhopisů od FINEMO.CZ?
Dluhopisy z naší aktuální emise „FINEMO.CZ 01 2021“ vynesou investorům ročně vyplácený, pevný úrok ve výši 5,5 %. Splatnost dluhopisů je 15.12. 2021, tj. za cca 5 a čtvrt roku. Nejnižší možná investice je 50 000 Kč, což je jmenovitá hodnota jednoho dluhopisu. Celková emise je omezena výší 27 mil. Kč. Jedná se o listinné dluhopisy na řad a tedy převoditelné na třetí osobu tzv. „rubopisem". Umožňujeme i předčasnou splatnost dluhopisů, všechny podrobnosti jsou uvedeny v emisních podmínkách, které naleznete na našich webových stránkách www.finemodluhopisy.cz.

Jaké je zajištění spojené s investicí do Vašich dluhopisů?
Hlavním záměrem společnosti FINEMO.CZ je investovat získané finance z prodaných dluhopisů do reverzní hypotéky - Renty z nemovitosti, která je vždy dostatečně zajištěna kvalitní a pojištěnou nemovitostí. Dostatečné zajištění dokládá i fakt, že je výše poskytnutých úvěrů v průměru pouze 25 % z hodnoty nemovitosti.

Rentu z nemovitosti poskytujeme seniorům s kvalitní nemovitostí, ve které senior nadále bydlí, a soustředíme se na dobré lokality, jako je Praha a okolí nebo krajská města. Všechny reverzní hypotéky uzavírají primárně přímo majitelé společnosti, kteří své klienty i jejich situaci dobře znají. Majitelé FINEMO.CZ mají rozsáhlé zkušenosti v oblasti financí i realit.

Jak lze dluhopisy koupit?
Stačí na naší webové adrese www.finemodluhopisy.cz vyplnit kontaktní formulář a poté se domluvíte s naším zástupcem na optimálním řešení nákupu dluhopisů pro Vás. Můžete nám i rovnou zavolat na telefonní číslo 233 321 850. Máme osobní přístup ke každému investorovi.
Nákup našich dluhopisů je velmi jednoduchý. Je nutné podepsat smlouvu o úpisu a koupi dluhopisů, ve které bude uvedena výše Vaší investice včetně počtu dluhopisů, které hodláte upsat. Po uhrazení výše investice na účet naší společnosti Vám bude zaslán příslušný počet dluhopisů s uvedenými čísly upsaných dluhopisů.


www.finemodluhopisy.cz

 

Finemo
 

 

Hodnocení:
(2.7 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiří Vránek
Děkuji paní Kosťunové za informace, já doplňuji, že údaje za rok 2015 musíme dle zákona doplnit do konce roku 2016, což také učiníme.
Lidmila Nejedlá
Díky, Ivo.
ivana kosťunová
Lidmilo, ptáte se dobře a veškeré informace seženete , když si dáte do vyhledávače slovo ARES - registr ekonomických subjektů. Pouze ve Sbírce listin chybí údaje za rok 2015
Lidmila Nejedlá
Riziko tu je a každý senior ho bedlivě zvažuje, zvláště, jde-li tu o střechu nad hlavou. Zajímá mne sídlo vaší společnosti, jaké má skutečné jmění, je registrována v rejstříku ČR...?
Jiří Vránek
Paní Hašková, mohu se zeptat, proč nemáte důvěru? Moc děkujeme.
Jitka Hašková
Nemám důvěru.