Zase pražská MHD
Ilustrační foto: pixabay.com

Zase pražská MHD

25. 9. 2016

Prázdniny jsou fuč a tak musím opět jezdit hromadnou dopravou, jako její dosud neposkvrněný hrdina.

Nasedl jsem dnes do metra, do obvyklého hrobového mlčení pražských cestujících. Tentokrát bylo ve vagonu ale hlučněji. Seděla tam mladá selka, jenom trochu šílená. Trpěla samomluvu, hlasitě si hořekovala nad pomalostí jízdy metrem. Prý už jede hodinu a ještě není ani v centru Prahy! Musí prý být za půl hodiny na stanici Národní třída, má tam důležité úřední jednání. Bylo nám jí líto, tak jsme jí radili, jak tam nejrychleji dojet. Každý jsme radili ale jinak, nepochopila to. Dostávala střídavě hysterické záchvaty pláče a smíchu. Nakonec jí jedna panička podala kapesník na otírání slz. Raději jsem vystoupil, rozplakal bych se také, z té lidské beznaděje.

Na horní stanici tramvaje I.P.Pavlova postávala noblesní pražská panička. Byla načesaná, nalíčená a vkusně oblečená. Přistoupil k ní brněnský „naplaveniňák“ a řekl: „Paníýí, dejte míýí ňákýí prachýíý“. Odsekla mu: vydělejte si je prací jako to děláme my ­Pražané! Zkoprněl a chvíli asi dokonce i přemýšlel. Pak jí hlasitě plivl své mohutné sliny do obličeje. Vše už bylo řečeno a předvedeno. Tramvají odjela. Brňan si asi domýšlel, v té Praze jsou opravdu lidé velké kur.íýí!

Přesto se v pražské dopravě nedějí tak drastické revizorské scény, jako v jiných českých městech. Jednomu osamělému revizorovi třeba vydloubl černý pasažér oko. Na jiného, prchajícího z tramvaje, musela přijet policie, z vytažených pistolí ale nevystřelila, skolila ho první pěstní ranou na zem, a svázala teď ještě kovovými pouty. Dalšího revizora podupali do bezvědomí, na trávníku.

Bezpečně přežít návštěvu Prahy může už jen zlatý olympijský vítěz v judu, z Ria. Proti plivancům do obličeje, raději i on, s obličejovou rouškou!

 

                                 

Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
ivana kosťunová
Dnes v tom nějak postrádám humor...
Ilona Kolářová
Jste šiřitelem poplašných zpráv.
Jarmila Komberec Jakubcová
V každém městě kde funguje MHD občas dochází k různým nepříjemnostem už proto, že se přepravuje velké množství lidí. Vidím to u nás v Plzni. Myslím, že určitě lepší to nebude, agresivita lidí bohužel stále stoupá.Dám vám jako venkovanka jednu radu - udělejte ze sebe pražského gentlemana a třeba pomáhejte nám mimopražským svými radami a uvidíte jakou budete mít radost ze života.
Lidmila Nejedlá
Miloši, Váš článek je drsný, ale i já si všímám, jak je společnost hrubá. Kolem nádraží je vždy nějaké vzrůšo s privilegovanými. Vy jste měl možná tu neznalou paní doprovodit na Národní třídu a pak byste mohl být ještě hrdější na své pražanství. Jste přeci pražský gentleman!?
Libor Farský
Pane Nekvasile, docházím postupně k tomu, že pro Vaši citlivou dušičku Praha opravdu není tím správným místem k životu. Zvu Vás omrknout prostředí Blanského lesa - žádná MHD, žádní revizoři ani městská policie, ale ani žádné noblesní pražské paničky. Naplavenin tu ovšem máme dost. Nejen z Prahy, jako jsem já, ale v chovných stanicích i hodně zvířátek z daleké, předaleké ciziny.
Hana Šimková
Tak v tomhle povídání nenacházím žádný smysl a vtipné to není ani trochu. Tak bohužel.