Jaké kancelářské křeslo pořídit k počítači?
FOTO: kancelar24h.cz

Jaké kancelářské křeslo pořídit k počítači?

7. 10. 2016

Zdraví na prvním místě. Při výběru vhodného křesla myslete především na svoje záda. V dnešní době je k dispozici obrovský výběr zdravotních křesel, s různými opěrkami a výškově nastavitelnými opěráky zad, které vám umožní sedět pohodlně a zároveň šetří vaši páteř. Nemusíte se už u počítače křivit. Pokud můžete, investujte do kvalitního kancelářského křesla. Podle čeho vybírat?

Nejlevnější kancelářská křesla

Vedete-li aktivní život a nemáte peněz nazbyt, bude pro vás ideální levnější varianta s područkami, houpací mechanikou a s ergonomickým tvarováním pro zdravé sezení. Vezmete-li v úvahu, že taková křesla obvykle nemívají žádné opěrky a nedrží tělo a páteř ve správné poloze, jsou to méně zdravé varianty pro sezení. Křesla jsou to ovšem pohodlná a materiál můžete za skoro stejnou cenu volit podle svých preferencí, stejně tak nosnost. Je-libo spíše kůže nebo textilní čalounění? To už je na vás. Jestliže křeslo budete využívat pouze sporadicky, bude to pro vás výhodnější než investovat do zdravějších řešení s jinými vymoženostmi, za které si pochopitelně zaplatíte. Levnější křeslo s houpací mechanikou seženete už od cca 2000 Kč.

Křesla se synchronní mechanikou

Pokud trávíte v křesle podstatně víc času, vyplatí se investovat do dražších variant. Zdravější sezení umožňují kancelářská křesla se synchronní mechanikou. Proč vlastně záleží na mechanice a jaký je rozdíl mezi houpací a synchronní mechanikou? Typ mechaniky křesla ovlivňuje možnosti nastavení opěr zad, sklonu opěráku, zdvih křesla, nastavení vzdálenosti sedáku od opěráku a jiných parametrů. Asynchronní mechanika není proto příliš pohodlným řešením, nemá tolik možností jako křeslo se synchronní mechanikou. Houpací mechanika je jednodušší než synchronní, umožňuje pouze houpání na křesle, nastavení tuhosti opěry podle vaší hmotnosti a sezení ve správní poloze. Jednodušeji řečeno, křeslo se synchronní mechanikou má více funkcí, což v praxi znamená více pák, pomocí nichž si nastavíte křeslo pro maximální komfort a zdraví zad. Mívá i více opěrek a speciálních opěráků zad. Takové křeslo seženete už cca od 5000 Kč. Pokud si s výběrem přece jen nebudete vědět rady, informujte se ve specializovaném e-shopu kancelar24h.cz.

Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiří Libánský
Já PC nemám, notebook mi dlouhodobě nefunguje a tak používám občas tablet, ale úplně nejvíc telefon, který je rychlý, dobře vybavený aplikacemi a má na telefon nebývale velký display. Ten si nosím sebou a tak můžu na práci i zábavu využívat kdejakou chvilku. Prostě stačí sáhnout do kapsy. Při cestování, čekání atd. Když se zabývám finančními transakcemi internetového bankovnictví, potřebuji chvilku klidu na soustředění. Na to je ideální prostor na toaletě. Proto když si jdu něco vyřídit do banky, znamená to pro mne specifickou kumulaci činností. Od toho se odvíjí i moje potřeba kancelářského křesla. Ne, že bych doma neměl kvalitní kancelářské křeslo. Ale tomu jsem už dávno přisoudil roli němého sluhy. I když označení "němý sluha" je hodně velkým eufémismem. V praxi to vypadá tak, že se křeslo hroutí pod metrákovou hromadou mých svršků.
Hana Šimková
Mám myslím křeslo kvalitní,ale jak se mi už dobře nesedí, odcházím od počítače. Jsem totiž důchodce a nic nemusím
ivana kosťunová
Nevím kolik seniorů nás pracuje v kanceláři, mám pocit, že tyto informace půjdou jaksi mimo nás.
Zuzana Pivcová
No, je pravda, že já se u počítače v práci pěkně křivím, tím spíš, že mám vpravo od něj ještě skener, který stále při digitalizaci dokumentů používám. Kancelářská křesla byla zakoupena jednotně a myslím, že co nejlevněji. Kdo skutečně tráví u počítače hodně času, měl by myslet zcela vážně na co nejlepší pozici zad. Určitě se to vyplatí.