Literáti na trati III aneb železnice bez hranic
FOTO: autor

Literáti na trati III aneb železnice bez hranic

14. 10. 2016

V současné době dá se říct do třetice všeho dobrého. Po roce další kniha železničních (a nejen železničních) literátů je na světě.  Literáti na trati III, aneb železnice bez hranic. Železnice je fenomén, pro který pomyslné čáry na mapě, které znamenají hranici, neplatí. Počet autorů se od loňského roku navýšil na padesát.

V této knize je dokonce zastoupena zahraniční tvorba autorů ze Slovenska a z Polska. Obsahuje povídky, básně, pohádky, cestopisy a jiné. Je doplněna pěknými fotografiemi, obrázky a ilustracemi. Její provedení včetně obálky je velmi pěkné a obsahuje 360 stran.

Obálku navrhl a vytvořil František Tylšar s použitím fotografií Miroslava Čarka a Jarmily Šmerhové.

Vydavatelem je opět František Tylšar a spol. a knihu vydalo nakladatelství Epika v Jindřichově Hradci v roce 2016.

Mediálními partnery jsou Železničář; Cargovák; Obzor; Zájmy strojvůdce; Moderní železnice; Literacka PKP – Jazda.

Knihu lze zakoupit na http://profandu.webnode.cz nebo http://epika.cz/. Cena knihy je 300,- Kč, v blízké době bude snad k dostání v železničních stanicích v ČD centrech.

Kniha vychází v roce, kdy i literáti se stali členy mezinárodní organizace FISAIC pro kulturu a volnočasové aktivity železničářů. Tato organizace vznikla již v roce 1952 na podnět Francie a Švýcarska a sdružuje fotografy, malíře, modeláře a mnoho jiných zájmových činností z dvaadvaceti zemí Evropy. Čeští železničáři jsou členy od roku 1992.

Křest knihy a první autogramiáda se uskuteční ve středu 12. října 2016 již tradičně v Praze na Hlavním nádraží na 1. nástupišti v nádherném prostředí vládního salonku.

knihy
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Zavřít reklamu