Literáti na trati III aneb železnice bez hranic
FOTO: autor

Literáti na trati III aneb železnice bez hranic

14. 10. 2016

V současné době dá se říct do třetice všeho dobrého. Po roce další kniha železničních (a nejen železničních) literátů je na světě.  Literáti na trati III, aneb železnice bez hranic. Železnice je fenomén, pro který pomyslné čáry na mapě, které znamenají hranici, neplatí. Počet autorů se od loňského roku navýšil na padesát.

V této knize je dokonce zastoupena zahraniční tvorba autorů ze Slovenska a z Polska. Obsahuje povídky, básně, pohádky, cestopisy a jiné. Je doplněna pěknými fotografiemi, obrázky a ilustracemi. Její provedení včetně obálky je velmi pěkné a obsahuje 360 stran.

Obálku navrhl a vytvořil František Tylšar s použitím fotografií Miroslava Čarka a Jarmily Šmerhové.

Vydavatelem je opět František Tylšar a spol. a knihu vydalo nakladatelství Epika v Jindřichově Hradci v roce 2016.

Mediálními partnery jsou Železničář; Cargovák; Obzor; Zájmy strojvůdce; Moderní železnice; Literacka PKP – Jazda.

Knihu lze zakoupit na http://profandu.webnode.cz nebo http://epika.cz/. Cena knihy je 300,- Kč, v blízké době bude snad k dostání v železničních stanicích v ČD centrech.

Kniha vychází v roce, kdy i literáti se stali členy mezinárodní organizace FISAIC pro kulturu a volnočasové aktivity železničářů. Tato organizace vznikla již v roce 1952 na podnět Francie a Švýcarska a sdružuje fotografy, malíře, modeláře a mnoho jiných zájmových činností z dvaadvaceti zemí Evropy. Čeští železničáři jsou členy od roku 1992.

Křest knihy a první autogramiáda se uskuteční ve středu 12. října 2016 již tradičně v Praze na Hlavním nádraží na 1. nástupišti v nádherném prostředí vládního salonku.

Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdeněk Horenský
Knihu lze zakoupit na http://profandu.webnode.cz nebo http://epika.cz/. Cena knihy je 300,- Kč
Hana Rypáčková
Blahopřeji k dalšímu završení tvorby.
Ilona Kolářová
Jsem zvědavá, zda knihu dostamene i my. U nás jezdí docela dost šotoušů a takovéto knihy jdou docela dobře na odbyt, zvláště před vánocemi. Jenže jak to tak vidím, k nám se určitě dostane až v příštím roce.
Drahomíra Stínilová
Škoda, kdybych to věděla. Jezdím tam téměř každy den.
Jana Šenbergerová
Gratuluji všem zúčastněný literátům a přeji knize, ať udělá radost všem milovníkům železnice.
Zuzana Pivcová
Příspěvek vyšel bohužel s dvoudenním zpožděním, takže už to máte "za sebou". Škoda, třeba bych tam v odpoledních hodinách zavítala. Vládní salónek jsem kdysi v rámci nějaké prezentace navštívila. Uvedl jste tu informace o úspěšných aktivitách, o nichž nemám ani tušení. Tak ať Vám to píše (i pro i60) ještě hodně dlouho.