Začátek podzimu v Beskydech
FOTO: Anna Čípová

Začátek podzimu v Beskydech

14. 10. 2016

Začátek podzimu v Beskydech byl nádherný, počasí spíše letní, k toulkám přírodou stačilo lehké oblečení. Léto na Valašsku definitivně skončilo druhého října a nastal smutný čas. Téměř stále zatažená obloha, časté srážky, které na horách byly dokonce sněhové.

Zvědavost mě donutila vytáhnout zimní oblečení, nazout pohory a vyjet na hory. Když jsem vystoupila na Pustevnách z autobusu, ocitla jsem se v zimní krajině. Prohrnutá cesta, bariéry sněhu, polámané stromy, rampouchy, dokonce mladí biatlonisté trénovali běh na lyžích. Největší dojem udělaly zbarvené listnaté stromy pod vrstvou sněhu.

Zvolila jsem trasu Pustevny – Radhošť – Černá hora – sedlo Pindula /to je informace pro ty, kteří znají Beskydy/. Šla jsem sněhem, po suchých i mokrých cestách, spatřila množství zimních, podzimních i letních motivů. Jen škoda, že bylo zataženo. Ve fotogalerii  si můžete prohlédnout záběry z trasy mého pochodu.

Doufám, že krásné podzimní dny ještě budou. Chybí mi ranní mrazíky a mlhy, barevné stromy a vůně tlejícího listí. Přeji všem krásný podzimní čas a těm, co fotí, dobré světlo.

Hodnocení:
(5 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiřina Votavová
Opravdu pěkné podzimně zimní nadělení a i dokumentace na fotkách. :-)
Marta Nosková
No, pěkně se pan Podzim s paní Zimou na fotkách přetahují o vládu. Krásně zachyceno na Tvých fotkách Aničko. Procházku jsem si užila a taky zavzpomínala. Však víš, že Beskydy mám moc ráda.
Ilona Kolářová
Jsou to zkrátka hory, jaké mají být.:)
Hana Rypáčková
To je veliká krása , nemůžu se toho nabažit. Skoro na běžky, ne? Můj strýc Míla Vokroj je taky pěkný kmet z Poruby. Stále má výdrž a já mám Beskydy moc ráda. Ale když chodím sama , už se bojím.
Lidmila Nejedlá
Aničko, Tvá trasa vedla z podzimu do zimy, moc hezky jsi to zachytila.
Jitka Valachovičová
Aničko. moc pěkný článek a fotky jsou nádherné = jen se opakuji, co je v ostatních komentářích....příroda má prostě své vrtochy*****
Anna Čípová
Lidičky, to mám radost, že se mé fotografie líbí. Evi B., z Pusteven na Radhošť jsou to 4 km a do sedla Pindula 5 km. Dej vědět, ráda se s tebou setkám. Jitko C. , slečna s hafany dlouho v tričku nevydržela. Naďu Š., Pustevny se staly staveništěm /oprava chaty Libušín a nová stanice lanovky/, jejich kouzlo se vytratilo. Květko P., tu trasu jsem ještě nešla, musím napravit. Ještě jednou děkuji všem.
Zdenka Jírová
hezký článek, krásné fotky.
Květuše Pinkasová
Aničko ,nádhera ! ... Pustevny , Radhošť a dolů k restauraci na Maraláku a dřevěnným kostelíkem v Kunčicích pod Ondřejníkem , končila naposledy naše podobná trasa s mými ZdP turisty z Bohumína . Putujeme každý čtvrtek , za každého počasí a nejstaršímu respirikovi je 86 let ! Jsou úžasní !
Alena Tollarová
Aničko, ty kontrasty barevného podzimu s bílou zimou jsou fascinující. Jde na mě trochu zima, brr, ještě ne! Jen ledový dech naznačil, co přijde a zase odfrčel. Nebo ne?
Marie Seitlová
Aničko moc pěknou a zajímavou vycházku jsi prožila. Jo to jsou hory, dole krásně a nahoře úplně jinak. Máš krásné fotky.
Naděžda Špásová
Aničko, fotky jsou krásné. Trochu vám tiše závidím. Pustevny jsou zatím můj nesplněný sen. Snad se nám ještě někdy podaří se tam podívat. Na fotkách vůbec není vidět, že je zataženo. *****
Alena Vávrová
Anči, tak to je krásná všehochuť, to se asi málokdy podaří podzim-nepodzim, zima-nezima. Jsi dobrá - turistka i fotografka.
Elena Valeriánová
Aničko, to je první studené pohlazení. Ale krásné.
Zuzana Pivcová
Krásné snímky, Aničko, takový podzim mi vůbec nevadí, naopak se mi líbí.
Eva Balúchová
Aničko,moc hezké fotky z krásné vycházky.Tuhle trasu bych chtěla taky projít.Můžeš mi napsat kolik je to kilometrů?Ještě nevím jestli to stihnu letos nebo až na jaře.
Ladislav Vesecký
Moc hezké fota.