Jak správně pečovat o bazén?
Základem je dokonalá filtrace

Jak správně pečovat o bazén?
Základem je dokonalá filtrace

9. 8. 2012

Také jste podlehli svodům krásného lenošení v osvěžujících vlnkách vlastního koupaliště? Pak vězte, že jste se přiřadili zhruba k půl milionu českých majitelů zahradního bazénu.

Jako každá trošku sofistikovanější věc potřebuje i bazén trošku pravidelné péče – aby sloužil tak, jak od něj očekáváme. Podle Ivo Karase ze společnosti Mountfield nejde o nic složitého, základem péče o bazénovou vodu je její pravidelné filtrování. „Během sezony, kdy se pravidelně koupeme, by písková filtrace měla celý objem bazénu přefiltrovat alespoň dvakrát za 24 hodin. Důležité je rovněž používat kvalitní bazénovou chemii na údržbu vody,“ vysvětluje Ivo Karas.

V obchodech je však k dostání víc druhů. Jakou tedy používat?

„Bez bazénové chemie se úspěšná péče o vodu v bazénu skutečně neobejde. Při výběru byste měli volit jen prověřené prostředky, které mají všechny zdravotní a hygienické atesty a u nichž je jistota, že budou kvalitní a skutečně účinné. Na českém trhu jsou nejoblíbenější a nejpoužívanější přípravky Azuro nebo Aquamar. Jak s bazénovou chemií pracovat se dočtete v návodu na obalu, případně si v prodejně nechte ještě poradit,“ doporučuje Ivo Karas.

Další důležitou činností je pravidelné odstraňování mechanických nečisto ze dna bazénu i vodní hladiny. Jde například o zrnka písku, utonulý hmyz, zbytky trávy a listí. K tomu se hodí hladinové a dnové síťky na teleskopické tyči. Ideálním pomocníkem, který tuto ne zrovna oblíbenou práci udělá rychle a dokonaleji za vás, je bazénový vysavač, který by u žádného bazénu neměl chybět. Před skokem do bazénu je dobré se také osprchovat. To proto, abyste si do vody drobné nečistoty zbytečně nezanášeli. Ušetříte si práci s jejich odstraňováním a snížíte si i spotřebu bazénové chemie. K bazénu je vhodná solární sprcha, díky ní budete mít vodu na omytí příjemně teplou.

Přes veškerou péči se může během sezony stát, že se vám voda v bazénu začne zakalovat. Co s tím? Pomůžou nám pro tento účel vyvinuté speciální přípravky bazénové chemie. Do vody vmícháme například Azuro Flokul nebo Azuro Projasňovač, které kal srazí do chuchvalců. A ty pak z vody snadno vysajeme bazénovým vysavačem. Pak ještě vodu důkladně filtrujeme tak dlouho, až je zase průzračná.

 Někdy se může stát, že pravidelnou péči o vodu nestihneme včas a voda začne mít zelený nádech. I v tomto případě je řešení docela snadné. „Do vody vmíchejte rychle účinkující Azuro Modrý blesk, pak přidejte Azuro Flokul na sražení nečistot a vodu filtrujte, dokud není zase průzračná,“ říká Ivo Karas z Mountfieldu.

bazény koupání Mountfield
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

14%