Senior do každé firmy?
Ilustrační foto: ingimage.com

Senior do každé firmy?

14. 11. 2016

Nadace Krása pomoci, která se zabývá problémy dříve narozených, odstartovala projekt, který má rozvinout větší možnosti pracovního uplatnění pro seniory. Má poněkud nelichotivý název Stařešina do každé korporace. Cíl je jasný: Přimět úspěšné firmy, aby do svých řad přijímaly lidi vyššího věku, především odborníky na určité oblasti.

„V zahraničí je obvyklé, že firmy se seniory počítají. Rádi bychom tuto myšlenku šířili i u nás, aby se zaměstnávání lidí s mnohaletými zkušenostmi stalo běžnou věcí,“ říká Taťána Kuchařová, předsedkyně správní rady nadace. „Mezi seniory jsou odborníci z nejrůznějších oblastí, profesionálové s obdivuhodnou kariérou nebo mistři svého řemesla. Mohou mladším kolegům předat léty prověřené zkušenosti, jedinečné know-how, anebo jim jen ukázat jiný úhel pohledu,“ vysvětluje vizi nadace.

Zatím je projekt v té fázi, že nadace oslovila dvě stě firem a dala jim tipy na obdivuhodné odborníky vyššího věku. Spouští i jakousi databázi, která by časem měla fungovat jako místo poptávky a nabídky jak pro firmy, tak pro seniory, nabízející své znalosti a schopnosti. Zatím se do projektu zapojila například firma Tonak, tradiční výrobce kloubouků, a několik dalších společností.

Nebude se jednat ve všech případech o klasické zaměstnávání, organizátoři akce si představují, že si třeba firma může objednat odborníka jen na několik hodin týdně nebo na konzultaci. V praxi se ukazuje, že senioři, kteří byli v době produktivního věku na vyšších pozicích, v penzi úspěšněji hledají uplatnění.

Je to jasné, kvalitní, vzdělaný, zkušenostmi oplývající starý lékař má vždy lepší možnosti uplatnění než muž, který celý život dělal těžkou nekvalifikovanou práci a teď mu už zdravotní stav další manuální práci dělat nedovoluje. Velkou skupinou, o které se však příliš nemluví, jsou bývalí řemeslníci. Často velmi zkušení, manuálně zruční lidé, kteří by své zkušenosti mohli předávat mladším. A třeba svým elánem mladé lidi k řemeslu trochu více lákat.

Projekt je teprve v začátku, takže uvidíme, jestli přinese skutečné výsledky. Každopádně jde o další důkaz toho, že organizací a projektů, které cílí na seniory, stále přibývá.

Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Naděžda Špásová
Bylo by to asi záslužné, ale trochu se obávám, že to dopadne, jak píše Květka.
Jarmila Komberec Jakubcová
V naší rodinné firmě pracují lidé všech věkových kategorií a nemáme s tím žádný problém.
Jiří Libánský
Při čtení tohoto článku i těch s podobnou tematikou si nemohu vždy nevzpomenout na to, jakou autoritou bývá v kmenové hierarchii přírodních národů institut rady starších.
Hana Rypáčková
Stážista byl pěkný film...
ivana kosťunová
Nevím proč se mi při čtení nadpisu vybavil slogan - hodiny do každé rodiny- . Samozřejmě projektu fandím.
Zuzana Pivcová
Ano, jsou povolání, většinou ve vědecké sféře, kde zůstávají odborníci v důchodovém věku i řadu let. Univerzity, výzkumné ústav, samozřejmě medicína všeho druhu. Ale i tam někdy dochází ke generačním sporům, ne vždy jsou mladí ochotni přejímat zkušenosti, naopak mají plno vlastních plánů a představ, jak lépe. Ale my jsme byli také takoví!
Květoslava HOUDKOVÁ
Nevím, zda by novodobí "kravaťáci" byli ochotni zkušenostem seniorů naslouchat - spíš jsou ochotni "vyblbat" si to v počítači a seniora poslat do p..... Možná, že moudrost a manuální zručnost by jakž takž ocenil budoucí řemeslník.
Eva Balúchová
Pěkný film Stážista dokazuje,že je tahle myšlenka správná.