Prezidentské volby v USA: triumf Donalda Trumpa
FOTO: www.donaldtrump.com

Prezidentské volby v USA: triumf Donalda Trumpa

9. 11. 2016

Amerika má za sebou pravděpodobně nejtěžší prezidentskou volbu ve své historii. Donald Trump před dvěma lety zahájil prezidenstkou kampaň jako naprostý outsider, mnozí jeho vystoupení brali jako komická představení, jenže mediální magnát se nevzdával. Svými populistickými projevy získaval stále více příznivců, porazil všechny soupeře ve své mateřské republikánské straně a po tvrdé a místy bezostyšné volební jízdě převálcoval i demokratku Hillary Clintonovou a dojel jako vítěz až do Bílého domu.

Pro svět to není dobrá zpráva, že Ruskem podporovaný mistr populismu bitvu o prezidentský trůn USA vyhrál. Republikáni navíc budou ovládat nejen oba Kongresy, ale teď i prezidentský úřad. Nezbývá než doufat, že Donald Trump bude i přes své narcistické sklony schopen bránit demokratické principy v USA a svět proti sílícímu nacionalismu a terorismu.

A je tu ještě poslední naděje, totiž že Donald Trump řadu svých plánů prezentovaných ve volební kampani nakonec neuskuteční, zklidní se a s odstupem času překvapí svět podobně jako před lety Ronald Reagan.

 

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Mně je osobně Tramp svým chováním nepřijatelný nesnáším arogantní narcisty. Jaká ale bude jeho vláda - kdo ví, co světu přinese. Naše mínění není pro nikoho směrodatné. Obamou jsme byli nadšeni, ale žádná sláva to nebyla, ba naopak.Tak se nechme překvapit.
Jarmila Komberec Jakubcová
Jiná bývá prezidentská kampaň a jiné je samotné vládnutí. Uvidíme jak se s tím nový americký prezident popasuje.
Hana Šimková
Tak ten můj článek "Opičení po americku"možná,. že i do sebe něco má. Budeme se asi i divit co se nám sem z Ameriky vetře.
Hana Rypáčková
Protože se Zeman připodobnil k Trumpovi, jsme na tom skoro stejně... :-)
Květoslava HOUDKOVÁ
TV plná Trampa - co nejdříve by měl začít "t r a m p o v a t " a přitom dělat slibované dobré skutky !
Jiřina Votavová
Nejprve jsem také nechápala, proč má mě nesympatický Donald Trump takový úspěch. Po přečtení pár článků a vyslechnutí názorů, třeba pana Václava Klause ml. nebo Elišky Haškové Coolidge, která pracovala jako asistentka pro pět amerických prezidentů, chápu a doufám jako ona, že to horší nebude.
Libor Farský
Jsem zklamán.
Ladislav Vesecký
Ať se Amerika třeba postaví na hlavu, hlavně ať ty jejich stupidity nepřenáší do naší země!
Květoslava HOUDKOVÁ
Při volební kampani oba kandidáti na sebe nakydali špíny až dost - vítěz tedy má co smývat. (unás bude to samé).
Eva Krausová
Ráno jsem nevěřila svým očím. Tím červeným tlačítkem, o kterém píše K. Houdová je myslím sám Trump, nechápu Američany, bohužel je hrozbou pro celý svět...
Oldřich Čepelka
Souhlas s Jiřím.
Jiří Libánský
Myslím si, že dnes v politice i ekonomice vše souvisí se vším. Názory: "Co nám je do nějalé Ameriky?" jsou, bohužel, neopodstatněné.
Jiří Libánský
U nás jsme si zvolili Zemana. Tak co se divíme Američanům? Akorát, že Zeman v malé zemičce je pro ostatní státy jen taková spíše politická kuriozita, tak podobný neomalený sebestředný populista v čele velmoci se silným prezidentským systémem je problém celosvětový.
Květoslava HOUDKOVÁ
No, na mojí "výši" důchodu už se ani nemá co otřást !
Roman Procházka
Včera jsem si pustil rádio... Trump. V autě rádio...Trump. Večer televize a zase Trump. Lidi, já mám hlad... bojím se otevřít ledničku, aby v ní nebyl také on. Jen jedna otázka. A co nám to jako přinese dobrého? Čas ukáže. Ale už teď se mi klepe peněženka strachy.
Hana Rypáčková
Uvidíme, co se stane se světem. Zatím se jen otřásá finanční trh. /Ještě , že mé zlaté prsteny žádná z vnuček nechtěla, letí bílé zlato.../ :-)
Ilona Kolářová
Tak jsem se ráno vzbudila a nevěřila svým očím a uším. :(
Karel Boháček
Mám stejný názor jako Květa....
Oldřich Čepelka
Každá velká změna ve 21. století byla špatná. Všimněte si. Já bych volil menší zlo než "naději" na obrovský průšvih, který může dopadnout i na nás.
Květoslava HOUDKOVÁ
Ať se amerikáni staví třeba na uši ! - hlavně aby "omylem" nezmáčkli obávané červené tlačítko a nechali svět v klidu.
Ladislav Vesecký
To bude smutku v té naši proamerické lživé mediální žumpě TV.