Prezidentské volby v USA: triumf Donalda Trumpa
FOTO: www.donaldtrump.com

Prezidentské volby v USA: triumf Donalda Trumpa

9. 11. 2016

Amerika má za sebou pravděpodobně nejtěžší prezidentskou volbu ve své historii. Donald Trump před dvěma lety zahájil prezidenstkou kampaň jako naprostý outsider, mnozí jeho vystoupení brali jako komická představení, jenže mediální magnát se nevzdával. Svými populistickými projevy získaval stále více příznivců, porazil všechny soupeře ve své mateřské republikánské straně a po tvrdé a místy bezostyšné volební jízdě převálcoval i demokratku Hillary Clintonovou a dojel jako vítěz až do Bílého domu.

Pro svět to není dobrá zpráva, že Ruskem podporovaný mistr populismu bitvu o prezidentský trůn USA vyhrál. Republikáni navíc budou ovládat nejen oba Kongresy, ale teď i prezidentský úřad. Nezbývá než doufat, že Donald Trump bude i přes své narcistické sklony schopen bránit demokratické principy v USA a svět proti sílícímu nacionalismu a terorismu.

A je tu ještě poslední naděje, totiž že Donald Trump řadu svých plánů prezentovaných ve volební kampani nakonec neuskuteční, zklidní se a s odstupem času překvapí svět podobně jako před lety Ronald Reagan.

 

Autor: Redakce
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA
AKTUÁLNÍ ANKETA

Co vám v současné době nejvíce chybí (odpovědět můžete na tři z níže uvedených možností, které považujete za nejdůležitější)

Kontakt s rodinou

12%

Kontakt s přáteli

11%

Více pohybu

10%

Dobrá nálada

9%

Léky

7%

Potraviny

7%

Pozitivní zprávy

11%

Nějaká naděje

9%

Větší podpora ze strany státu

7%

Větší podpora ze strany města/obce

7%

Roušky

9%