Jedno obyčejné ráno

Jedno obyčejné ráno

9. 8. 2012

Také se vám zdá, že jsou všechny dny jeden jako druhý? Ráno pátrám v paměti jestli je středa nebo už pátek. Chvíli sedím na posteli a po zjištění, že je přeci jen pátek, si v duchu plánuji,co by se mělo udělat.

Jsou také dny, kdy zůstane jen u toho plánování. Opatrně vstanu, zjišťuji, co všechno mě bolí  a rozhodnu se bolest kolene ignorovat. Šourám se do koupelny a cestou zapínám počítač. Odraz v zrcadle mě donutí se sebou něco udělat. Po ranní údržbě se ospale soukám do tepláků, pak na řadu přichází podprsenka. Po třetím pokusu dostat ruce do polohy zad abych si podprsenku zapla mě z ospalosti docela probere prudká bolest ramene. Ještě jeden pokus, který vzdávám a podprsenku vracím s povzdechem do skříně. Dnes tedy budu chodit bez ní, pejskovi ani slepicím to určitě vadit nebude. A manžel, ten si toho určitě ani nevšimne.

Když na sebe soukám volnou mikinu, hlasitě zanaříkám. Manžel mi nese kafe k počítači a ptá se, co mě bolí. Protože nejsem žádná padavka, odpovím, že nic, že si jen tak zpívám. Zítra zas bude nové ráno a třeba i bolest poleví, tak jako už kolikrát. A když ne, tak postel není daleko.

 

 

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Jste hodně silná a hrdá, když toto vše dokážete veřejně vyjevit. Kdekdo by si z Vás, Růženko, mohl vzít příklad, bez rozdílu věku. Jste výborná.
Jitka Chodorová
Růženko,bolest je velmi zlá věc,ale humor jí z části vyléčí, tak jen více tohoto léku na naše bolesti,ale i bolístky!
Růžena Antlová
Nino a Jitko je to tak a jestli svou bolest dokážeme brát aspoň trochu s humorem a každé ráno se probudíme a zjistíme že žijem co si přát víc .
Růžena Antlová
Hani to je pravda vzpomněla jsem si na babičku jak v ordinaci u lékaře si stěžovala na bolest zad a doktor ji vyzval aby se koukla z okna (zdravotní středisko totiž sousedí s místním hřbitovem) a pak jí řekl..Koukněte se na ten hřbitov víte co by ti nebožtíci dali za to aby je bolelo jen v zádech ?
Nina Šachová
A moje maminka říkávala: když se každé ráno probudím a zjistím, že ještě žiju, je to dobré.
Jitka Chodorová
Růženko,mám pocit,že píšete o mě,ale napsala jste to opravdicky,tak ať bolest zítra zase poleví,ta vaše i ta moje.Hezký večer!
Hana Práglová
Růženko.ale znáš to-POKUD ČLOVĚK CÍTÍ,ŽE HO NĚCO BOLÍ,TAK VÍ ,ŽE ŽIJE!!!!