Jak jsem číhal na zmiji
FOTO: autor

Jak jsem číhal na zmiji

20. 11. 2016

Bylo to v parném letošním červenci, když jsem pravidelně, jako každý den, šel na zahrádku. Cesta vede malým lesíkem, který stoupá asi padesát metrů do kopce. Na vrcholu se nachází malinkatý rybníček, kde se líhnou žáby. Na vrcholu jsem se zastavil s kolem, abych se vydýchal. Kouknu se vpravo a na suché haluzi se vyhřívá zmije. Šáhnu do tašky pro foťák a tuhnu, nemám, tak mobil, taky ne, je na nabíječce. Po padesáti letech narazím konečně na zmiji a nemám ji čím vyfotit. Tak jsem ji alespoň očima měřil po deseti centimetrech. Odhad, měla asi 60 cm. Když jsem pokračoval v chůzi, zmije se lekla, spadla z haluze a zmizela v houští.

Těšil jsem se na zítra, jestli tam bude. Bylo opět krásně a já spěchal na místo, kde jsem ji zahlédl poprvé. Ani jsem nedýchal, byla tam. Spokojeně se vyhřívala. Teď už jsem byl připraven a v klidu fotil.

Každý den ve stejnou dobu byla na svém místě. Nikým nerušena se spokojeně vyhřívala. Ani jí nevadilo, že potichu měním místa a fotím. Naše vzájemná idylka pokračovala den co den. Pak přišly deště a víckrát jsem ji nespatřil.  Jen doufám, že příští rok tam bude zase.

 

Hodnocení:
(5 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Dodržujete v rodině či sami nějaké velikonoční zvyky?

Samozřejmě ano

42%

Víceméně ano

19%

Spíše ne

22%

Ne, tyto křesťanské svátky neslavíme a zvyky nedržím (e)

16%