Moje málem poslední vánoční svátky
FOTO: autorka

Moje málem poslední vánoční svátky

25. 11. 2016

Nevím, jak je možné to, co se mi málem stalo, ale důležité je, že při mně někdo stál a v mém nemožném skutku mi zabránil. Neumím si totiž představit ty následky. Ale snad začnu od začátku.

Letos, po několika letech, jsem pozvána k synovi na vánoce. Potěšilo mě to, protože jsem svátky většinou trávila jenom se svým pejskem. Ze samé radosti jsem začala vymýšlet, co jim k vánocům koupím. Nějaké vánoční dárky, co jim dávám každý rok, už mám, ale alespoň´musím koupit ještě nějaké maličkosti. Nevím, jestli to bylo z radosti nebo mé nemožnosti, ale dvě vánoční svíčky ve sklenici, které jsem koupila, a jeden pohárek jsem hned po donesení domů nedopatřením rozbila. Začala jsem totiž nějak zmatkovat. 

Musím tedy koupit něco jiného, ale ne moc drahého. Zašla jsem  do svého oblíbeného obchodu a vybírala. Pořád jsem nemohla nic najít, až najednou vidím něco hezkého. Lampičku, hezky omalovanou květy vánoční hvězdy. To koupím své snaše. Určitě se jí to bude líbit. Lampička nebyla drahá, a tak jsem ji koupila.

Odcházím a ještě se zastavuji v mezipatře  v prodejně květin a ejhle, mají tam ty svítilny také. Vtom se mi v hlavě něco posunulo a rozsvítilo a vyrazilo mi to dech. Poznání je hrozné, ale jdu se prodavačky zeptat: "Prosím vás, není to svítilna na hrob?" "Ano, je", odtuší prodavačka. Málem omdlívám a běžím svítilnu vrátit.

Když jsem prodavačce vysvětlila, že jsem ji chtěla dát jako dárek k vánocům snaše, rozesmála se tak, že se možná směje ještě teď. Koupila jsem tedy něco jiného, ale neumím si představit, že bych snaše darovala svítilnu na hrob. Myslím, že by mi ji hodila na hlavu, nebo by reagovala ještě hůře. Nemáme totiž vztahy úplně vzorné.

Při té myšlence se začínám opět klepat. Byly by to určitě moje vánoce poslední a mohla bych se akorát jít utopit do Lipenského jezera.

Asi při mně stála celá smečka andělů strážných.

P.S. Ten andílek dole je velmi pobavený tím, co vyvádím, a to chudák netuší a já taky ne, co mě ještě napadne.

Hodnocení:
(4.8 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Seitlová
Pěkný článek k zasmání.
Jarmila Komberec Jakubcová
My se snachou občas rády škádlíme ale já bych lepší snachu asi nenašla. je to skvělá matka mých vnuků, syn o ní říká, že je to žena s velkým"ž". Ona prostě miluje Vánoce, umí náš domeček hezky vyzdobit a hlavně umí vytvořit báječný domov. Můj syn je celý den v práci a jak říká rád se vrací do útulného domova.Snacha je usměvavá, hezká a mohu se na ni ve všem spolehnout. Žijeme všichni společně v jednom domě, ale v samostatných bytech. Když jsem na cestách, tak se mi postará o kočičáky a já zase třeba o rybičky v akvárku.A tak asi lampičku jí nekoupím.
Jarmila Komberec Jakubcová
My se snachou občas rády škádlíme ale já bych lepší snachu asi nenašla. je to skvělá matka mých vnuků, syn o ní říká, že je to žena s velkým"ž". Ona prostě miluje Vánoce, umí náš domeček hezky vyzdobit a hlavně umí vytvořit báječný domov. Můj syn je celý den v práci a jak říká rád se vrací do útulného domova.Snacha je usměvavá, hezká a mohu se na ni ve všem spolehnout. Žijeme všichni společně v jednom domě, ale v samostatných bytech. Když jsem na cestách, tak se mi postará o kočičáky a já zase třeba o rybičky v akvárku.A tak asi lampičku jí nekoupím.
Hana Šimková
Tady se ale vůbec nic ošklivého o snachách nepíše.I já jsem chtěla udělat snaše radost hezkou lampičkou.Tak jsem si myslela, že je to trochu pro zasmání, jak člověk někdy blbne a ono se to trochu zvrtává, To vůbec nechápu.
Jiřina Votavová
Teď si článek i diskuzní příspěvky snachy přečetly a o některých tchyních se baví podobně na facebooku. :-)
Jana Slavíková
Máte pravdu, se snachami to leckdy není lehké, ale snažit se je doběhnout barvami vánoční výzdoby? Jen jestli místo trauma jí není tchýně k smíchu. Možná jsme se i ke svým synům představovaly jiné (a zajisté lepší) partnerky, ale jsou to matky našich vnuků, tak bychom je měly brát jaké jsou.
Hana Šimková
Jarmilko, někdy to není se snachama lehké.
Jarmila Komberec Jakubcová
Moc hezké Haničko, ještě nemám dárek pro snachu - že bych koupila lampičku? Ona by to asi nepoznala, má tak nazdobený byt plyšovými medvídky, veverkou vše v bílé barvě, svícínky, prostě když si otevřu film o amerických Vánocích tak u ní je to stejné. letos jsem jí doběhla, mám vše do růžové a zlaté barvy a ona je pořád u červenozlato zelené. Už ted z toho má trauma.
Naděžda Špásová
Hanko, nechtěla jsem vám kecat do soukromí. Napsala jste, že vaše vztahy nejsou zrovna vzorné. Když je všechno OK, tak sorry.
Hana Rypáčková
To tě ochránil ten smíšek andílek. Určitě ti pomůže s urovnáním i vztahů. Tak hezké svátky u Lipna. Užij si to a na procházkách tu krásu kolem jezera nafoť.Zase s vtipem Hani, pěkně se to čte...
Růžena Antlová
Díky za článek i já mám díky němu úsměv na tváři jak tem andílek na fotce
Květoslava HOUDKOVÁ
Také bych do 2 rodin potřebovala "něco"=celkově - k doplnění dárků. Odvážila jsem se vymyslet sošku typického = českého Ježíška. Různých figurek - andílků, zvířátek apod. je všude plno, ale malé jezulátko se nenajde. (Dříve i nyní převažují "dědkové" = Mráz / Santa.. ale ať si je nechají!)
Zdenka Jírová
To by bylo pořádné " Fo- pa". Snad by to snacha omluvila.
Alena Vávrová
Hani, fajn, konec dobrý, všechno dobré. Moc hezky napsáno, jako vždy. Dneska jsem na jarmarku taky koupila andělíčka. Keramického - sestra sice tvrdí, že už je nesbírá a nemá je kam dávat, ale mají s námi pořád nějakou práci, tak raději víc, než míň :-)).
Hana Šimková
Díky Zuzanko a Danuško teď už je to jenom úsměvné.
Lidmila Nejedlá
Hanko, vždycky mě pobavíte.
Jana Šenbergerová
Jak málo stačí k radosti i k průšvihu! Nakonec jste měla štěstí. Mě vaše příhoda připomněla, jak mi kdysi manžel dal k narozeninám krásnou mramorovou vázu. Hřbitovní. Na můj udivený pohled reagoval slovy: "Něco není v pořádku? Vždyť se ti líbila." Váza je se mnou pořád.
Elena Valeriánová
Uf!
Hana Šimková
No, nevím paní Naděždo, ale ani já bych nechtěla dostat svítilnu na hrob. Vyříkat si nemám co, všechno je v pořádku. Byl to můj přešlap, , ale dobře to dopadlo a tak už není co řešit.
Naděžda Špásová
Hanko, možná, když se vyhnete svíčkám a věnečkům, předejdete problému. Nevím, jaký vztah mezi sebou máte, ale bát se, že by vás příště nepozvali není vůbec dobré. Nepomohlo by si to s nimi vyříkat? Ale to musíte vědět nejlépe vy sama..
ivana kosťunová
Mě by spíš zajímala fotka té lampy :))
Zuzana Pivcová
Jak vidíš, tak se všechno pěkně seřadilo tak, aby k nějakému "trapasu" nedošlo. Proto věřím, že budete mít pěkné společné vánoce. Když Tě sami pozvali, tak asi věděli, proč. Někdy je jen potřeba udělat ten první krok. Buď v pohodě.
Danuše Onderková
Hani, důležité, že jsi na to přišla včas a u syny to můžeš dát k lepšímu, věřím, že i snacha se tomu zasměje. :)