Fotoreportáž: Jak jsme na Šumavě hledali slunce
FOTO: Drahomíra Stínilová

Fotoreportáž: Jak jsme na Šumavě hledali slunce

7. 12. 2016

Poslední předvánoční dobou nestíhám. Zazimování zahrady, pořádný úklid domu po prašném létu, napečení cukroví, aby ho mohl můj zeť spořádat už koncem listopadu na druhém konci planety. Lékaři, kominík, plynař… Přesto jsem neodolala pozvánce, která mi přistála minulý týden v mailu. Instruktážní výlet uspořádali nadšenci z firmy Canon pro fotografické nadšence z Elpidy.

Jelo se, pro mě bolestivě, brzy ráno. Alespoň jsem po dlouhé době opět spatřila svítání. Směr Šumava, Vimperk.  V hotelu proběhla krátká přednáška, seznámili jsme se s tou nejkvalitnější profesionální technikou, o které naše peněženky mohou jenom snít. Poznala jsem INSTAGRAM a fantastické mladé lidi, kteří tomuto fenoménu dnešní doby propadli. Je to úžasná věc - tvořit obrazec sebe z fotografií do čtverce, který se skládá z devíti pravidelných políček. Bohužel záležitost jen chytrých mobilů. Asi si nějaký pořídím.

Ale to hlavní přišlo po obědě. Někteří z nás vyfasovali jeden z vystavených unikátů, já zůstala u mého lehkého kompaktu, a vyrazili jsme hledat slunce, samozřejmě busem, do šumavských hvozdů k Boubínu. Vzduch byl stříbrně ledový, čistý a průhledný. Sníh i třpytná námraza slušely celé přírodě. Po cestě jsem si všimla nenápadného viaduktu a oddělila se od skupiny. Přeskočila jsem potůček a doškobrtala ke kamennému oblouku.  Když jsem jím prošla, rozprostřel se přede mnou obraz, který dokáže vymalovat jen slunce. A skoro nade mnou zahoukal a přejel červený motorák. Dlouho jsem tam stála a jen neochotně opustila tohle půvabné místo. Jen aby mi neujeli.

Hodnocení:
(5 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Mira Střelec
K nám na Šumavu ? To chce minimálně na týden.......a hezky je také na Javorníku na Šumavě...menhiry ap.
Dana Kolářová
Hezké hledání.
Soňa Prachfeldová
Krásné a Šumava je prostě Šumava !
Drahomíra Stínilová
Děkuji za hezké komentáře a přeju všem poetický předvánoční poklid.
Alena Tollarová
Takové akce pro fotografy jsou určitě fajn. Taky bych se ráda zúčastnila. A fotky se Ti povedly.
Karel Boháček
No sluníčka jste si užili až dost.---To já opravdu hledal sluníčko v Rychlebských horách - tak husté lesy jsem ještě neviděl.
Naděžda Špásová
Šumavu zatím neznáme, ale snad někdy poznáme. Moc pěkné fotky.
Zdenka Jírová
Krásná příroda, krásné fotky.
ivana kosťunová
Krásné fotografie.
Zuzana Pivcová
Pro mě by sice taková instruktáž byla poněkud nesrozumitelná, ale pro účastníky, kteří se tomu věnují, určitě vrcholně zajímavá. Fotky tomu odpovídají, paráda.
Elena Valeriánová
Takového výletu i celé akce bych se také ráda zúčastnila. To muselo být prima. Už jen to, když se sejde parta lidí naladěných na stejnou vlnu je bezva. A je to vidět i z vašich fotek.
Eva Balúchová
Drahuško,ráda jsem se s tebou prošla po Šumavě alespoň virtuálně.Fotky máš moc pěkné a určitě to byla zajímavá akce.
Alena Vávrová
Drahuško, líbí. Skoro stejný viadukt máme u nás, také tam někdy fotím.
Hana Rypáčková
Krásné a zajímavé, hned jsem prozkoumala Elpidu a Cvak. Měli jste hezké světlo a to , co jsi objevila a nafotila je krásné ...Září z fotek samá radost. Tím motoráčkem na Šumavu jezdím. Namlsala jsem se...Díky.
Eva Krausová
Drahomíro, tak tam bych chtěla být s vámi. Šumava je má láska. Chytrý telefon si pořiďte, já fotím jen jím, a digit.foťák téměř vůbec nepoužívám. V chytrém telefonu se dostanete nejen na Instagram, ale můžete díky aplikacím snímky i upravit, není to nic těžkého. Ač mít profes. fotoaparát je jistě super. Jen na něj mít... Líbí se mi foto Sama mj.