Nové centrum v Ostravě propojí generace
FOTO: Pant

Nové centrum v Ostravě propojí generace

20. 12. 2016

V Ostravě vzniklo nové místo pro setkávání lidí, kteří si rádi povídají a mají zájem o historii. V centru města jej otevřelo sdružení Pant, které se dlouhodobě zabývá tím, aby se nezapomnělo na minulost a má na kontě řadu úspěšných vzdělávacích projektů, například přednášky pamětníků historických události ve školách.

Jde o partu lidí, kteří se dlouhodobě věnují propagaci historie i současnosti Ostravy. Nyní se jim podařilo otevřít kavárnu a k ní přilehlé prostory na Nádražní ulici, kde budou probíhat přednášky zajímavých hostů, besedy, diskuse, prodej pozoruhodné literatury, výstavy, zkrátka akce, pro lidi, kteří rádi přemýšlejí a povídají si.

„Bez znalostí a pochopení historických souvislostí místa, ve kterém žijeme, nemůže s tímto místem vzniknout pocit sounáležitosti,“ říká předseda spolku Pant Petr Pánek. „V kontextu dnešní Ostravy, kdy každým rokem z města zmizí celý zástup mladých talentovaných občanů, se jeví důležité vybudovat pevně ukotvený prostor s možností neformálního setkávání, debatami o současných problémech a zprostředkování příběhů dosud žijících pamětník," dodává.

Spolek Pant je stejně jako například sdružení Post Bellum, se kterým spolupracuje, velkým příznivcem poslouchání a natáčení příběhů seniorů, kteří v životě něco zajímavého prožili. Organizuje například přednášky pamětníků ve školách.

Takže, kdo žije v Ostravě či okolí nebo do ní zavítá, neměl by centrum Pant na Nádražní ulici minout. Vypadá to, že se tady budou konat zajímavé akce a scházet zajímaví lidé různých generací.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Práglová
Tak až bude možnost,tak to půjdeme najít : )
Danuše Onderková
Zase jsem o něco chytřejší, budu to muset prozkoumat...